Hat 8027 3

Які IT-спеціалісти потрібні ринку України: інтрев'ю з CMO IT Education Academy

Які IT-спеціалісти потрібні ринку України: інтрев'ю з CMO IT Education Academy

CMO IT Education Academy Микола Гугулі розповів читачам Enguide про те, навіщо IT-фахівцям потрібна англійська і яких спеціалістів шукають найбільші компанії-роботодавці. Хочете побудувати кар'єру в цій сфері? Дізнайтеся, як! 

  • CMO IT Education Academy Микола Гугулі розповів читачам Enguide про те, навіщо IT-фахівцям потрібна англійська і яких спеціалістів шукають найбільші компанії-роботодавці. Хочете побудувати кар'єру в цій сфері? Дізнайтеся, як!

    Фото зустрічі надала талановитий фотограф Анна Шевченко з W-production.

    Миколо, розкажіть про ITEA. Як виникла ідея створити освітню компанію для сфери IT?

    ITEA – це своєрідний плацдарм для підготовки IT-фахівців, що надає навчання за всіма ключовими напрямками від дизайну і QA і закінчуючи frontend і backend розробкою. Ідея створення такого плацдарму виникла з тієї простої причини, що в Україні є дві сфери, які можуть вивести країну з кризи: це аграрна і сфера IT. Ми можемо надати сфері IT якісні кадри.

    В Україні є дві сфери, які можуть вивести країну з кризи:
    це аграрна і сфера IT.

    ITEA надає послуги в двох напрямках: вечірні курси навчання за лінійкою стандартних програм для фахівців сфери і денні курси для корпоративних клієнтів. Ми націлені на гарний результат, наша основна задача – якість навчання.

    Спеціально розроблені програми, сервери, залізо, ІТ-ком'юніті, простір для коворкінгу ITEA HUB, а також локація в 1000 кв. м в Києві, філія у Львові (а в перспективі – у всіх містах-мільйонниках України),  викладачі-практики і величезна кількість спікерів – все це створено з однією метою: дозволити людині отримати якісну освіту і працевлаштуватися.

    У чому секрет успішного працевлаштування?

    Місія нашого проекту переглядалася неодноразово, кожен раз задаємо собі питання «Навіщо ми це робимо?». За 2,5 роки існування ITEA вже зайняла друге місце за кількістю навчених студентів за даними DOU.ua. Ми дійсно допомагаємо нашим студентам не тільки отримати знання і навички, а й роботу. Всі викладачі – практики, багато хто з них – люди, що безпосередньо працюють в цій сфері, а викладають ввечері. У нас також величезна кількість спікерів, які є професіоналами своєї справи.

    Ми допомагаємо нашим студентам не тільки отримати знання і навички, а й роботу.

    Ми зібрали пакет вимог від аутсорсингових компаній (наприклад, Luxoft) і розробили програму навчання, виходячи з них. Крім того, ми надаємо якісний консалтинг: не просто пропонуємо стандартну програму навчання, а: 

    • проводимо співбесіду,
    • тестуємо,
    • виявляємо сильні і слабкі сторони,
    • пропонуємо розвиватися в тому чи іншому напрямку.

    Є своя система оцінювання, ведеться атестація всіх студентів. Видаємо сертифікати, які визнані у всьому світі – з 2014 року на базі ITEA діє авторизований центр тестування Pearson VUE. Деякі сертифікати ми плануємо видавати нашим студентам для підтвердження їх кваліфікації на території України.

    Іноді є особисті звернення до компанії від потенційних роботодавців, наприклад, нам надсилають офер з перерахованими вимогами – ми підбираємо кандидатів з числа наших студентів. Наша глобальна мета в цьому напрямку – сформувати базу даних з понад 50-ти компаній-партнерів, в які ми будемо працевлаштовувати наших студентів.

    Тих, хто успішно закінчив курс, ми нерідко працевлаштовуємо в компанії, які є нашими партнерами.

    Николай Гугуля для Enguide: какие IT-специалисты нужны рынку Украины и кому из них нужен английский 

    А курс можна закінчити неуспішно?

    У нас є два типи дипломів, які ми видаємо студентам. Перший «Курс успішно пройдено», другий «Курс прослуханий». Якщо студент не зміг повноцінно засвоїти програму, ми консультуємо його, намагаємося з'ясувати причини, іноді навіть пропонуємо безкоштовно пройти додатковий курс.

    В ідеалі ми хочемо створити базу студентів-випускників і на кожному дипломі вказувати унікальний ID. За ID компанія-роботодавець може відкрити профіль студента і побачити оцінку його успішності в процентному співвідношенні (наприклад, цей курс він освоїв на 95%). У цьому – головна цінність такого сертифіката.

    Які фахівці потрібні IT-ринку зараз?

    Не дивлячись на те, що є таке поняття як голод IT-кадрів, кандидату можуть відмовити в працевлаштуванні. Наприклад, hr-фахівець Luxoft зазначає, що на позицію QA до них зазвичай надходить близько 1000 звернень, беруть вони одного-двох.

    Більшість навчальних центрів і освітніх компаній в IT-сфері дають певні знання, але не піклуються про людину. Наше завдання – піклуватися про те, що він працевлаштується, буде потрібен ринку, отримає необхідні навички, зможе пройти цикл навчання з нуля і стати повноцінним джуніором.

    Сьогодні роботодавці не готові витрачати час (і інші ресурси) на навчання співробітників. Щоб навчити джуніор-фахівця, мідли і сіньйори повинні витрачати свій час. Аутсорсинговим компаніям потрібні фахівці, яких не потрібно буде доучувати. Ми це враховуємо.

    Аутсорсинговим компаніям потрібні фахівці, яких не потрібно буде доучувати.

    Що впливає на вимоги компаній-роботодавців?

    Николай Гугуля для Enguide: какие IT-специалисты нужны рынку Украины и кому из них нужен английский 

    Ринок України дивиться на Захід. Вимоги до фахівців на Заході постійно змінюються, а значить, у нас – теж. Якщо раніше досить було володіти на базовому або просунутому рівні, наприклад, Java Sсript, сьогодні всі роботодавці шукають DevOps-фахівців, які володіють не тільки навичками розробки, але і безліччю інших скілів, в числі яких – исокий рівень володіння англійською мовою.

    Сьогодні роботодавці шукають DevOps-фахівців.

    Наскільки важлива англійська серед навичок хорошого фахівця?

    Дуже важлива. Українських замовників IT-послуг – не так багато, принаймні великих (які, до речі, вже давно за кимось закріплені). Якщо ж ви хочете отримати великий проект, ваша компанія буде шукати замовників за кордоном. Це Європа, США, Індія і навіть Китай, не дивлячись на його величезний внутрішній ринок. А щоб вести комунікацію з замовниками або їхніми фахівцями, вам потрібно володіти англійською. Спілкування, ділове листування – все англійською. Тому курси англійської ми включили і в нашу програму навчання.

    З іншого боку – я не можу сказати, що кожному IT-фахівцю вкрай потрібна англійська. Джуну – не так важливо, він може програмувати, просто вивчивши термінологію, не веде переговорів із замовником, допомогу і відповіді на питання можна знаходити, володіючи шкільними знаннями англійської. Кожен ставить свої цілі. Англійська потрібна для зростання і необхідна мідл-розробникам, сіньйорам, проектним менеджерам та ін. Якщо ви джун (і збираєтеся ним залишатися) – ні, вам не потрібна англійська.

    Якщо ви джун (і збираєтеся їм залишатися) – ні, вам не потрібна англійська.

    У чому особливість вашого курсу технічної англійської?

    Наш партнер, який надає послуги навчання англійської, поділяє наші інтереси і пріоритети. Ми розробили програму, яку можна назвати досить інноваційною, вона заточена під швидкий старт. Тобто, якщо ви хочете швидко подолати мовний бар'єр і отримати скіл побіжного спілкування – ви отримаєте його в термін до 4 місяців (50 астрономічних годин). Програма англійської – з психологічним ухилом подолання бар'єру спілкування з нейтівамі.

    Можу судити навіть по собі. Скільки я себе пам'ятаю, я завжди вивчаю англійську, мені постійно її мало. І, не дивлячись на це, якщо деякий час відсутня практика живого спілкування, то на комунікацію з нейтів-спікером мені потрібно налаштовуватися: поговорити англійською, почитати.

    Скільки я себе пам'ятаю, я завжди вивчаю англійську, мені постійно її мало.

    Викладач наших курсів:

    • вчить долати бар'єр спілкування з носіями мови,
    • пояснює логіку мислення іноземців,
    • показує, як запам'ятовувати слова за допомогою асоціацій і інших прийомів.

    Це спринт, в рамках якого людина починає говорити, висловлювати думки, ставати активним учасником комунікації з носієм мови.

    Курс передбачає виконання студентами домашніх завдань. Це ключовий момент: самостійна робота, а тому особиста мотивація вкрай важлива.

    Николай Гугуля для Enguide: какие IT-специалисты нужны рынку Украины и кому из них нужен английский

     

    Якщо людина приходить до вас з нульовими знаннями англійської та розробки – чи зможете ви допомогти їй?

    Звичайно. І до нас приходять. Іноді людина просто хоче розвиватися в IT-сфері, але поки не обрала конкретний напрям. Ми тестуємо її і пропонуємо варіанти: Frontend, Backend, дизайн та ін. У нас досить широка лінійка навчальних програм.

    Також є ряд соціальних програм, ми безкоштовно навчаємо учасників АТО, переселенців з Луганської та Донецької області. З людьми, які пройшли війну, отримали певні психологічні травми, буває дуже непросто. Але у нас є історії успіхів, яким ми раді.

    Для старту в IT не потрібен відразу середній чи високий рівень володіння англійською мовою або навички розробки, досить шкільних знань мови і бажання працювати, удосконалюватися, вчитися.

    Який портрет ідеального випускника ITEA?

    Ідеальний випускник – той, який працевлаштований. Це джуніор-фахівець, якого не потрібно доучувати, йому потрібна практика і зростання в компанії.

    Навчаючись у нас, студент може довіряти нашій програмі і проходити її повністю, в такому випадку ми можемо гарантувати працевлаштування в 95% випадків. Ми знаємо вимоги роботодавців, ми створили програми виходячи з цих вимог.

    Ідеальний випускник – той, який працевлаштований.

    Якщо ж людина хоче вивчати певні теми або здобувати навички вибірково, у неї є «свій шлях», вона теж може досягти необхідних їй результатів. Але в такому випадку відсоток працевлаштування нижче, як правило, не вище 35%.

    Як випускнику з джуніора стати DevOps-фахівцем? І навіщо?

    Така тенденція ринку IT-технологій. Компанії шукають full-stack developerів. Тому що це вигідно, тому що економить ресурси, в тому числі і часові. Як зазвичай відбувається процес: якщо бекенд-розробник побачив баг в верстці, він вказує на цей баг проджект-менеджеру, який передає завдання фронтенд-розробнику. І тільки після цього останній виправляє баг. Full-stack developer – це backend розробник зі знанням front-end. Компаніям потрібні full-stack developers, DevOps-фахівці.

    DevOps розуміє структуру проекту, над яким працює, він можете менеджерити його, вести комунікацію з клієнтом, займатися розробкою. Фахівці вузької спеціалізації поринають у небуття. Якщо ви знаєте тільки HTML або JavaScript – роботодавець не зацікавиться вами. DevOps-фахівець розвивається постійно, вивчає щось нове: мови або технології, прокачує інші скіли. Як і хороший репетитор англійської, він стежить за тим, що відбувається у сфері, аналізує інновації, моніторить, які зміни впливають на процес розробки. Людина сама повинна розуміти, що їй це потрібно.

    Фахівці вузької спеціалізації поринають у небуття.

    І останнє питання – щодо гендерного розподілу. Чи багато дівчат зараз йдуть в IT?

    Николай Гугуля для Enguide: какие IT-специалисты нужны рынку Украины и кому из них нужен английский 

    З кожним роком – все більше. У ITEA зараз процентне співвідношення 60 на 40% на користь чоловіків. Дівчата обирають різні напрямки, не тільки верстку або дизайн, у нас є історії з вивченням дівчатами Java і PHP. І таких історій багато.

    Миколо, дуже вам дякуємо. Бажаємо, щоб у ITEA було ще більше успішних історій 

    Коментарі


    • Оля Бацко 11 Серпень 2016, 12:32
      Наверное да
      • Vladimir Melnick 20 Червень 2016, 11:59
        Ничего не сказано о возрастных ограничениях. Отметка 40+ это смертный приговор?
        • Женя Хохлова 23 Серпень 2016, 17:55
          Только, если вы сами так считаете.

        Додати коментар