Вивчаємо іноземну мову: п'ять поширених помилок

АРХИВ НОВОСТЕЙ
Live English 8277
Вивчаємо іноземну мову: п'ять поширених помилок
  • Дата 22.11.2013
  • Організатор Live English
  • Поділитися

Вивчити іноземну мову нелегко. Ще важче, якщо ви станете попадатися на «мовні» гачки. 

Хибним вважається думка, що людям «з двома вищими освітами» іноземну мову вивчити легше. Безсумнівно, «академіки» в арсеналі мають знання про стратегію самого процесу навчання. Однак, у більшості, помічниками у вивченні мови є звички, дисципліна і власне прагнення до знань.

Давайте розглянемо п'ять найбільш поширених помилок у вивченні мов і спробуємо з ними впоратися. 

Ви мало слухаєте! 

Неправильно думати, що ази будь-якої мови розпочинаються з записів його основ в зошит. А як дитина долучається до мови? У однорічного малюка немає інструментів, які йому в цьому допоможуть. Все просто: дітки вчаться відтворювати мову, слухаючи і повторюючи звуки. Робимо висновок: що вивчає іноземну мову повинен багато слухати («практикувати вухо»), щоб навчитися. Це зміцнить придбаний словниковий запас, розширить його, а найголовніше - допоможе розпізнати і усвідомити мовні кліше, вирази.

Bміння слухати - це комунікативний навик нашому повсякденному житті. Тим не менш, можуть виникати складнощі з тренуванням даного навику, якщо не жити закордоном або не відвідувати мовні курси, що спеціалізуються на розвитку спеціальних каналів сприйняття інформації. Яке може бути тому рішення? Шукайте музику, подкасти, телевізійні шоу та фільми на мові, що вивчається і слухайте, слухайте, слухайте! Слухайте так часто, наскільки це можливо. 

Допитливість, точніше її відсутність 

У процесі вивчення іноземної мови важливу роль відіграє Ваше ставлення до досліджуваному мові.

Ще в 1970-ті канадські лінгвісти провели дослідження і встановили, що учні, які цікавляться культурою, до якої належить досліджуваний мову, набагато прогрессивней інших. Такі учні більш сприйнятливі до мови, а головне, більш відкриті до контактів з його носіями. 

Тверде мислення 

Лінгвісти встановили, чим менше терплячості у студента, тим більше доведеться «битися» з мовою.

Вивчення мови тягне за собою багато невизначеностей і неясностей. Студенти щоденно стикаються з невідомими словами, незрозумілими мовними явищами, непідвладними логічному поясненню правилами. І адже все це потрібно заучувати!

Зазираючи в словник при кожній зустрічі з незнайомим словом, а не намагаючись зрозуміти значення з контексту, Ви будете перебувати в постійній напрузі і дезоріентаціі.До тих пір, поки не досягнете легкості сприйняття мови, подібно до тієї, що властива носіям мови, будете стикатися з невизначеністю, неясністю, роздратуванням. Ви просто-напросто закинете мову. Це завдання не з легких, але її потрібно вирішити. Допоможуть невеликі вправи: виберіть пісню, вірш, будь-який текст на мові, що вивчається і потренируйтесь визначати суть написаного, незалежно від того, скільки незнайомих слів міститься. 

Вибираючи щось одне 

Одні студенти прекрасно себе почувають вибираючи вправи «прослухай і повтори», інші люблять виконувати вправи з підручника з граматики. Обидва підходи хороші. Але Ви робите величезну помилку, покладаючись лише на один метод, задовільний для Вас. Учні, які використовують у вивченні мови, різноманітні методи, розвивають і практикують різні навички, вміють розглянути концепцію з різних сторін, відчути тонкощі. А головне, вони ніколи не застрягнуть на якому-небудь питанні.

Вибираючи мовну школу, курси та центри, студенту слід звернути увагу на програму курсу, вибрати ту, що дозволять тренувати всі чотири мовні навички: читання, письмо, аудіювання (вміння слухати і чути) і йшлося. При самообучении комбінуйте друковані видання, аудіо матеріали і всілякі лінгвістичні програми та програми. 

Страх

Неважливо, наскільки добре людина вміє писати іноземною мовою, відмінювати дієслова, проходити мовні тести. Для вивчення, розвитку і сьогодення використання мови, який вивчається, потрібно розмовляти!

Це той етап, коли студенти бояться висловитися, коли почуття сором'язливості або невпевненості приховує вcю свою тяжку працю з вивчення мови. У східних культурах, де приховування особи - велика цінність, викладачі англійської мови як іноземної зазвичай нарікають, що незважаючи на роки вивчення мови, студенти все одно не заговорять. Вони занадто бояться заплутатися в граматиці або допустити помилку у вимові, бояться всього, що може ввести в оману.

Насправді, подібні помилки перуть всі межі, допомагають долати мовні бар'єри за умови, що помилки виправляються до того, як вони укореняться. Таким чином, чим більше учні кажуть, тим швидше настає прогрес.

Говоріть більше! Говоріть частіше! 

Наталія Нікітіна
Керівник школы английского языка Live English

Коментарі до події


    Додати коментар

    Розсилка подій

    Будьте в курсі всіх подій в світі англійської мови з розсилкою Enguide.

    Розсилка подій

    Ви успішно підписалися на розсилку подій від Enguide