Heart 38215 0

10 найяскравіших різдвяних пісень на англійській

10 найяскравіших різдвяних пісень на англійській

Різдвяні пісні англійською – саме те, що може створити особливий, неповторний настрій, принести в будинок справжню атмосферу Різдва. Ми підібрали для вас 10 найпопулярніших різдвяних пісень у США і Великобританії, хоча вони далеко не так популярні в нашій країні, як, приміром, Jingle Bells. Кожна з цих пісень має свою цікаву історію. Хочете їх дізнатися? 

  • Різдвяні пісні англійською – саме те, що може створити особливий, неповторний настрій, принести в будинок справжню атмосферу Різдва. Ми підібрали для вас 10 найпопулярніших різдвяних пісень у США і Великобританії, хоча вони далеко не так популярні в нашій країні, як, приміром, Jingle Bells. Кожна з цих пісень має свою цікаву історію. Хочете їх дізнатися?

    Історія № 1. Про сина диякона, який не любив різдвяні гімни

    Ісаак Уоттс народився в сім'ї диякона. До 15 років він справно ходив на службу зі своїм батьком і, залишаючись постійним у своїх переконаннях, твердив, що йому зовсім не подобаються гімни, які співають у церкві. Як не дивно, від церкви його не відлучили, просто один із службовців сказав «Так напиши краще!». Ісаак написав. Один з його гімнів зараз є улюбленим мільйонами слухачів, називається він Joy To The World.

     

    Історія № 2. Про 15 хвилин у вагоні метро

    Що ви встигнете за 15 хвилин, знаходячись у вагоні метро? Побалакати з другом, прочитати кілька сторінок книги, помріяти? Поет Хейвен Гіллеспі за 15 хвилин поїздки в метро встиг написати текст пісні «Santa Claus Is Coming to Town», яка, після її виходу в світ, забезпечила щоденний продаж 25 000 наборів нот твору.

      

    Історія № 3. Про пісню, яку любили солдати Першої світової війни

    На кожній війні є свої пісні, але хто б міг подумати, що солдатам так сподобається різдвяний гімн. Тим не менш, це так. Пісню «In the Bleak Midwinter» британські військовослужбовці цитували по рядках та співали і просто слухали у найстрашніші часи Першої світової.

     

    Історія № 4. Про хор Королівського коледжу Кембридж

    Хто може знати, чому пісні стають знаменитими? Іноді іменитий коледж може вплинути на долю пісні. Наприклад, саме після виконання «Once in Royal David's City» хором Королівського коледжу Кембридж, вона отримала неймовірну популярність.

     

    Історія № 5. Про суперництво гітари та органу

    Священик Йозеф Мор, який написав слова пісні «Silent Night», попросив музиканта Франца Грубера написати музику. І попросив написати її для гітари, а не для органу – традиційного інструменту супроводу різдвяних гімнів. Якщо це когось і здивувало, то точно не музиканта – той виконав прохання Мора. Сьогодні дослідники досі з'ясовують – чи дійсно Мор так любив гітару, чи орган у його церкві просто був зламаний?

     

    Історія № 6. Про гарбузовий пиріг та жахливу ​​спеку

    У цій пісні немає жодної згадки про Різдво або святкування Нового року, зате є рядок про гарбузовий пиріг. Може, це пісня до Дня Подяки? Але вона б'є всі рекорди популярності прослуховування в період різдвяних свят і вже занадто тісно закріплена у свідомості всіх англомовних людей як пісня з циклу різдвяних. До речі, написана вона була не взимку, а влітку, у жахливу спеку, яка і надихала на зимові образи. Весела пісенька «Sleigh Ride».

     

    Історія № 7. Про джазові стандарти і чорношкірого виконавця різдвяного гімну

    Специфіка джазу в тому, що музикант не пов'язаний чіткою структурою твору та суворим записом нот. Саме тому джазові музиканти, які не знайомі між собою, можуть виходити на сцену і успішно грати разом. Але для того, щоб такий виступ звучав гармонійно, джазові музиканти повинні знати певну кількість джазових стандартів – пісень і композицій, зобов'язані знати всі джазмени. Однією з таких пісень є «The Christmas Song». Ця пісня – перший джазовий стандарт, який було виконано чорношкірим співаком.

     

    Історія № 8. Про те, як помилилися з Маріном Лютером

    Текст цієї пісні вперше був опублікований на сторінках Лютеранської недільної шкільної книги, саме тому традиційно ввали Мартіна Лютера автором цієї пісні. Насправді це не так. Справжній автор «Away in a Manger» на даний момент залишається невідомим.

     

    Історія № 9. Про іронію долі і літаючого сніговика

    Ми напередодні Нового року дивимося «Іронію долі» і переживаємо всі комічні ситуації з її героями, в США діти напередодні Різдва обов'язково дивляться мультфільм про літаючого сніговика. А тому всі вони знають і з задоволенням співають пісню «Walking in the Air».

     

    Історія 10. Про пісню, яку співав Френк Сінатра, Елвіс Преслі і Боб Марлі

    Саме ця пісня, написана ще в 1941 році, була передана на відкритих хвилях радіо і стала кодовим сигналом для початку операції американських військ в Південному В'єтнамі «Frequent Wind» (29-30 квітня 1975). Це – одна з найвідоміших різдвяних пісень англійською мовою, яку співали і Френк Сінатра, і Елвіс Преслі, і Енді Вільямс, і Боб Марлі, і Тейлор Свіфт і багато інших. Спробуйте заспівати і ви!

     

    Вивчайте англійську з піснею в душі! 

    Коментарі


      Додати коментар