График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

5 помилок англійської мови, які допускає кожен другий з нас

Головне правило будь-кого, хто починає вивчати англійську мову звучить просто: «Ніколи не перекладайте фрази дослівно». Спочатку ми не усвідомлюємо всю глибину цієї простої істини. Саме тому початківці (і не тільки вони) припускаються величезної кількості помилок, намагаючись сформулювати англійське речення за правилами української мови. Наведемо найпоширеніші приклади таких ситуацій.

№ 1. I am agree
Правильний варіант «I agree»

5 ошибок в английском языке

Використовували неправильний варіант цієї фрази? Чому нам так хочеться вставити «am»? Просто тому, що ми перекладаємо речення на українську як «Я згоден», інтерпретуючи «agree» як прикметник, хоча в англійській мові «agree» – дієслово. А, при використанні дієслова, «am» не вживається. Просто намагайтеся закріпити у свідомості значення цієї фрази як «Я погоджуюся», а не «Я згоден». Коректної формою також буде фраза «I am agreED», тільки в цьому випадку вона буде перекладатися як «Я узгоджений».

№2. I feel myself great!
Правильний варіант «I feel great!»

Порада: постарайтеся забути про існування словосполучення «feel myself». Носії мови витлумачать собі ваші слова дуже несподівано для вас:) Перекладаючи цю фразу з української, ми промовляємо «Я почуваю себе відмінно». В англійській мові в цьому реченні слово «себе» зайве. Фраза буде витлумачена неправильно з тим же підтекстом, що і слова Шелдона Купера у популярному серіалі:  

№ 3. Плутанина зі значенням слова «to cry»

Це слово можна віднести до списку «помилкових друзів перекладачів». Воно співзвучне з російським «кричати», саме тому ми часто можемо помилково використовувати його в значенні «кричати, накричати», хоча «to cry» переводитися як «плакати» (принаймні, саме так співається в одній сумній пісні).

5 ошибок в английском языке

Якщо ви хочете сказати про те, що хтось кричить, краще використовувати слова «to shout (at)», «to yell at». Єдиний виправданий варіант використання «to cry» у значенні «кричати» (хоча, не «кричати», а «викрикувати») – «He cried out the names of people» («Він викрикував імена людей»).

№ 4. It depends from
Правильний варіант: «It depends on»

5 ошибок в английском языке

Прийменники – це страшний сон будь-кого, хто вивчає англійську. Правила використання прийменників в англійській мові такі ж загадкові і незрозумілі для україномовної людини, як відповіді політиків на провокаційні запитання напередодні виборів. Не старайтесь зазубрювати прийменники, запам'ятовуйте слова в контексті. У даному випадку помилка відбувається через дослівний переклад. «Це залежить від» – так ми говоримо українською. Саме тому перекладаємо прийменник «від» як «from» в англійському варіанті речення.

№5. Very unique/ extremely unique
Правильний варіант: unique

5 ошибок в английском языке

Цю помилку допускають не тільки люди, що вивчають англійську як іноземну, а й носії мови. Коли ми хочемо підкреслити надзвичайну унікальність предмета чи явища, ми можемо впадати в крайнощі. «Very unique» і «extremely unique» – саме такі крайнощі. «Унікальний» – означає «неповторний», «єдиний у своєму роді». Ця якість не може проявлятися в більшій чи меншій мірі, отже форма «very unique» – неправильна.

Бажаємо вам рідше шокувати носіїв англійської мови :) Використовуйте англійські слова правильно. Адже іноземець, який бездоганно володіє англійською, викликає повагу (у деяких випадках – захват).

Нехай всі від вас будуть у захваті! 

1413

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!