+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Hurt 4278 0

4 принципи оцінювання ЗНО з англійської мови

4 принципи оцінювання ЗНО з англійської мови

Успішно скласти ЗНО з англійської мови мріє кожет випускник. Але що означає «успішно скласти ЗНО»? Стандарти оцінювання змінюються щороку. Проаналізуємо основні принципи оцінювання екзаменаційних робіт. 

Кілька слів про ЗНО з англійської мови 

Успішно скласти ЗНО з англійської мови мріють багато випускників. Але що означає «успішно скласти ЗНО»? Зміни до стандартів оцінювання тесту і умови його здачі вносяться з блискавичною швидкістю. Як правило, Український Центр Оцінювання Якості Освіти має звичку міняти умови прийому ЗНО щорічно. 

З одного боку, це легко пояснити тим, що сама система зовнішнього незалежного оцінювання знаходиться на стадії доопрацювання і вдосконалення. Але з іншого боку, саме через те, що випускники можуть не знати всіх вимог іспиту, виникають помилки та непорозуміння. Наприклад, в 2014 році чверть випускників навіть не приступила до виконання творчого завдання з англійської, а це було обов'язковою умовою успішного проходження тесту. 

Ще одне нововведення в рамках ЗНО-2015: цього року не буде тестів з всесвітньої історії та всесвітньої літератури, а саме ЗНО з цих предметів раніше обирали абітурієнти, якщо сумнівалися в своїх знаннях англійської мови. 

Норми оцінювання ЗНО можуть мінятися кожен рік, але принципи оцінювання залишаються незмінними. Раніше ми розповідали про способи підготовки до ЗНО з англійської, сьогодні проаналізуємо основні принципи оцінювання екзаменаційних робіт. 

Портал Enguide виділяє 4 принципи оцінювання ЗНО з англійської мови 

1. Принцип простоти та прозорості оцінки

Принцип простоти та прозорості оцінки: ЗНО-2015

У 2015 року не буде плутанини з прохідними балами, які різні в кожному навчальному закладі. Не кажучи вже про те, що ніхто досі не знає, хто саме і чому вирішив, що 124 бали будуть вважатися прохідними. Тепер основними показниками будуть оцінки «склав» та «не склав». Тому всі зусилля тобі доведеться докласти для того, щоб подолати цей пороговий рубіж. Експерти ще визначають, яким має бути відсоток правильних відповідей для того, щоб тест ЗНО з англійської можна було вважати успішно складеним. 

2. Принцип комплексного оцінювання рівня розвитку мовних навичок 

Принцип комплексного оцінювання мовних навичок: ЗНО-2015

ЗНО з англійської мови визначає рівень розвитку всіх мовних навичок: читання, письма, використання мови в різних комунікативних ситуаціях. Головні об'єкти контролю: читання і письмо, але крім них завдання тесту припускають перевірку твого граматичного та лексичного мінімуму. 

Варто звернути увагу: 

 • навички читання перевіряються за допомогою різних завдань, які припускають ознайомлювальне читання (розуміння загальної суті тексту), вивчаюче читання (розуміння всієї інформації тексту), вибіркове читання (пошук конкретних даних у тексті). Загальний обсяг всіх текстів для читання на іспиті не повинен перевищувати 1500 слів 
 • навички письма перевіряються виконанням письмового завдання: написання тексту одного з типів і стилів мови, листа, повідомлення тощо. 
 • компетентність у використанні мови перевіряється на основі твоїх навичок підбирати необхідні лексичні та граматичні одиниці мови в рамках сформульованих завдань. Загальний обсяг письмового тексту – не менше 100 слів 

3. Принцип визначення лексичного та граматичного мінімуму випускника школи 

Принцип оцінки лексичного та граматичного мінімуму випускника – ЗНО 2015

Програмою загальноосвітніх навчальних закладів з іноземних мов встановлено, що лексичний мінімум випускника повинен становити 2500 одиниць. Крім того, випускник також повинен володіти певною граматичною базою. Теоретичні знання з різних розділів мовознавчої науки повинні поєднуватися з практичними мовними навичками. До обов'язкових теоретичних знань включаємо інформацію з розділів: 

 • морфологія (знання і вміння використовувати частини мови) 
 • синтаксис (типи пропозицій, прості і складні речення, безособові пропозиції, пряма і непряма мова) 
 • словотвір (слова, які утворюються від відомих коренів за допомогою суфіксів і префіксів) 

Подумай, в якому саме розділі мовознавчої науки ти маєш програлини у знаннях? 

4. Принцип відповідності вимог ЗНО стандартам міжнародної освіти 

Принцип відповідності вимог ЗНО стандартам міжнародної освіти: ЗНО-2015

Всі тестові завдання подаються на підставі автентичних зразків літературного мовлення, яке використовується носіями мови у Великобританії. Випускник повинен володіти мовними навичками, відповідно до Програми загальноосвітніх навчальних закладів з іноземних мов, яка відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям з мовної освіти (рівень B1). 

Детальну інформацію про ЗНО ти можеш знайти: 

Бажаємо успішно скласти тест ЗНО-2015 з англійської мови! 

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


   Додати коментар