График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Американська бібліотека в Києві (American Library Kyiv)

Який асоціативний ряд, який виникає у Вашій уяві, коли Ви чуєте слово «бібліотека»? Довгі стелажі з книгами, сувора дама-бібліотекар в окулярах і з волоссям, зібраним у пучок, тиша, шелест сторінок книг. Хтось, можливо, представить собі величезні фоліанти або каталоги видань, а хтось-перелік літератури в електронному вигляді. Часи змінюються, а з ними змінюється й уявлення про бібліотеку. 

У стародавньому світі перша бібліотека з'явилася в Ніневії, в ній були зібрані клинописні таблички, що належать двору ассірійського царя з важковимовною назвою Ашшурбаніпала. Одна з найвідоміших бібліотек світу - Олександрійська - була не просто місцем зберігання книжок, вона була одним з провідних освітніх і наукових центрів Стародавнього світу, конкуруючи хіба що з Пергамською бібліотекою. У сучасному світі бібліотеки теж є не просто книгосховищем, вони стали повноцінними інформаційно-освітніми центрами.

Один з таких центрів - Американська бібліотека імені Віктора Китастого НаУКМА (American Library, University of Kyiv-Mohyla Academy»).

Американська бібліотека імені Віктора Китастого НаУКМА 

Бібліотека є публічною і функціонує як відділ наукової бібліотеки Києво-Могилянської академії. Центр був відкритий завдяки підтримці Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з метою надавати достовірну та актуальну інформацію про соціальну, політичну, економічну та культурну сфери життя США. Сьогодні в бібліотеці зібрано близько 10 тисяч примірників довідкової, художньої та наукової літератури англійською мовою. Саме тому ця бібліотека може стати справжньою скарбницею знань для тих, хто вивчає англійську мову або добре нею володіє. Варто зауважити, що Американська бібліотека НаУКМА є єдиною англомовної бібліотекою в Києві. 

На які з переваг Американської бібліотеки варто звернути увагу?

По-перше

Багатство фонду англомовної літератури, який щорічно поповнюється на 300-400 примірників за заявками читачів. 

По-друге

Можливість отримати доступ до англомовних періодичних видань, серед яких: 

Периодика американской библиотеки в Киеве

 • Foreign Policy (print and online) 
 • Fortune 
 • National Geographic 
 • Time 
 • The Economist (print and online) 
 • Harvard Business Review (print and online) 
 • People

По-третє

Колекції мультимедіа та доступ до таких інтернет-сервісів, як бази даних періодичних видань EBSCO та Information USA, електронної бібліотеки, в якій налічується близько 50 тисяч найменувань видань англійською мовою. 

Питання Віталію Доценко, бібліотекарю ALK: Які книги найбільш популярні серед читачів Американської бібліотеки?

«Лідирують у рейтингу популярності наукові видання і література у сфері комп'ютерних технологій, крім того, варто відзначити зростаючу останнім часом популярність економічної і бізнес-літератури. Багато читачів відвідують нашу бібліотеку заради можливості отримати доступ до американських періодичних виданнях, перелік яких дуже великий, зазначу тільки, що найпопулярнішими є «National Geographic», «Time», «The Economist» і «People». Якщо говорити про класику, то тут в першу чергу варто відзначити твори Хемінгуея і Толкієна». 

На базі Американської бібліотеки проходять освітні заходи, зустрічі з цікавими людьми, тренінги, дискусії, діє спеціальна програма для дітей, також Ви можете отримати доступ не тільки до книг, але і до цікавих англомовних ігор, серед яких «Ерудит», «Монополія», «Заборонений острів» і багато інших. У бібліотеці навіть проходять своєрідні «Дні настільних ігор». 

Однією з найбільш цікавих освітніх програм бібліотеки є програма «Film Screening and Discussion». Вона відкриває величезні можливості для вдосконалення розмовної англійської, тому що включає в себе не тільки перегляд англомовного фільму, але і його обговорення з носієм англійської мови. Існує також варіант для юних любителів англійської мови - діти можуть удосконалювати свою англійську, переглядаючи мультфільми. Для участі в обох програмах необхідно попередньо зареєструватися.

На території бібліотеки відкрита зона Wi-Fi, так що будь-який відвідувач може безперешкодно входити в Інтернет зі свого пристрою. Для вільного доступу до Інтернету необхідно тільки зареєструвати своє відвідування у співробітника бібліотеки, який і повідомить пароль.

Нові можливості отримання необхідної інформації та самоосвіти, які відкрилися перед киянами в день заснування Американської бібліотеки імені Віктора Китастого НаУКМА, важко переоцінити. Залишається лише запросити всіх відвідати Американську бібліотеку НаУКМА, яка знаходиться за адресою Київ, вул. Волоська, 8/5, корп.4, оф. 116.

Офіційний сайт – al.ukma.edu.ua 
Час роботи бібліотеки: Пн.-Пт.: з 10.00 до 19.00; Сб.: 10.00 - 15.00; Вс. - вихідний. 

9288

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!