График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Англійська для імігрантів – як довести знання мови до досконалості

Англійська для імігрантів – як довести знання мови до досконалості

Іммігрувати в іншу країну, не знаючи мови, якою говорить її населення – крок досить ризикований. Зрозуміло, можна переконувати себе в тому, що, повністю занурившись в мовне середовище, мову вивчити набагато легше. Ось тільки завжди є «але». Іммігрант – не турист. Його головна мета – швидко стати повноцінним членом суспільства тієї країни, в яку він прибув. А перша умова інтеграції в нове суспільство – це знання мови. І чим вищий рівень володіння іноземною (а якщо ми говоримо про імміграцію в одну з країн з англомовним населенням), отже маємо на увазі, володіння англійською мовою – тим краще.

Пріоритети іммігранта

Английский иммигрантам 

Рівень англійської мови

Чому англійська для іммігрантів така важлива? Просто тому, що високий рівень володіння мовою спростить вам життя в іншій країні в кілька разів. Отримати роботу, відкрити рахунок у банку, оформити документи ви зможете, в першу чергу, володіючи мовою. Більш того, англійська іммігрантам необхідна вже на етапі подачі заяви на імміграцію. Якщо мовою ви володієте на початковому рівні, доведеться звертатися за допомогою до російськомовних/україномовних консультантів. А це:

 • не завжди зручно
 • непрофесійно
 • дорого

Оптимальний рівень знання англійської мови для імміграції буде залежати від цілей вашого переїзду за кордон. Дітям до 15 років і дорослим, які хочуть отримати  spouse visa? достатньо володіти англійською на рівні Pre-Intermediate або А1 за шкалою CEFR. Наскільки добре потрібно знати англійську для того, щоб емігрувати –  вирішувати вам, але все ж, варто враховувати вимоги компаній-роботодавців та навчальних закладів. Про те, що потрібно добре вивчити мову країни, в яку збираєтеся переїхати, краще подумати заздалегідь, щоб потім не шукати як і де вчити англійську мову вже тоді, коли іммігрував. Не варто занадто великі надії покладати на програми вивчення мови після імміграції, так як більшість країн має досить високі вимоги до рівня володіння мовою навіть на етапі подання заяви на імміграцію.

Якщо ви плануєте здобувати освіту за кордоном або знайти роботу – вам знадобитися рівень не нижче Intermediate. Зрозуміло, сертифікат, який підтверджує ваш рівень володіння англійською, ви можете отримати на базі майже будь-яких курсів англійської мови. Але це не означає, що такий сертифікат визнають іноземні роботодавці або навчальні установи. Для отримання міжнародного сертифікату вам необхідно буде успішно скласти один з міжнародних мовних іспитів.

Іспити з англійської мови для іммігрантів

Экзамены по английскому для иммигрантов

Успішно скласти один з міжнародних мовних іспитів – одне з ваших пріоритетних завдань при виїзді за кордон. Від складання міжнародних іспитів на знання англійської мови при імміграції, як правило, звільняються тільки фінансові інвестори і туристи. Якщо ви не є щасливим володарем мільйонного статкуу, який готові інвестувати в економіку країни, вам доведеться складати мовний іспит. Однак потрібно обрати саме той іспит, який відповідає цілям вашого переїзду. Найпоширеніші іспити на знання англійської мови: TOEFLIELTS та Кембриджські іспити.

Варто звернути увагу:

 • Складання IELTS необхідне для вступу до вузів, імміграції або отримання візи в Канаду, Австралію, Нову Зеландію, Великобританію та інші англомовні країни.
 • Сертифікат TOEFL необхідний, в першу чергу для отримання роботи або вступ до університету Канади або США (а також 130 інших англомовних країн)
 • Сертифікати Кембриджських екзаменів – безстрокові і визнаються в більшості англомовних країн компаніями-роботодавцями та вищими навчальними закладами.

Іспит IELTS для імміграції

Багато навчальних закладів в список обов'язкові вимог прийому іноземних студентів вносять не тільки певний сертифікат мовного іспиту, але і бал, який ви повинні отримати при складанні певного іспиту. Те саме можна віднести і до імміграційних служб. Англійську іммігрантам потрібно не просто знати, а й підтвердити її рівень наявністю міжнародного сертифікату.

Канада

Для імміграції в Канаду потрібно набрати не менше 6 балів в середньому за всі частини іспиту IELTS:

Детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті Citizenship and Immigration Canada (Міністерства громадянства та імміграції Канади).

Австралія

Департамент Імміграції, Багатонаціональних Справ і Справ Корінного Населення (DIMIA) Австралії встановив свої обмеження на бали для імміграційних цілей. Для імміграції в Австралію складання IELTS обов'язкове. Наявність сертифікату іспиту дозволяє вам отримати імміграційні бали:

 • 7,0 – 9,0 за кожен модуль (читання, аудіювання, письмо, говоріння) – 25 балів
 • 5,0 – 6,5 за кожен модуль – 15 балів
 • менше 5,0 – 0 балів

Подробиці – на офіційному сайті DIMIA.

Нова Зеландія

Для імміграції в цю країну вам також необхідно скласти IELTS на бал, не нижчий 6,5 (Academic або General IELTS). Результат іспиту вам буде необхідний вже на етапі подачі заяви на імміграцію. Детальна інформація – на офіційному сайті New Zealand Immigration Service.

Великобританія

Для імміграції в країну необхідно скласти IELTS, як мінімум, на 6,0. Якщо ви плануєте вступити до одного з міжнародних університетів, пропонуємо ознайомитися зі списком навчальних закладів, які визнають сертифікат цього іспиту. Кожен університет має свої вимоги за кількістю набраних балів. Для отримання роботи за кордоном, вам також знадобитися набрати певну кількість балів з цього іспиту. Ви також можете ознайомитися зі списком організацій-роботодавців, які визнають сертифікат IELTS, а також – з мінімальним достатнім рівнем володіння англійською для прийому на роботу.

Іспит TOEFL для імміграції

Іспит визнається в таких країнах як США, Канада, Великобританія, Китай, Індія, Тайвань, Туреччина, Німеччина, Італія, Франція, Таїланд. Оцінка за тест може варіюватися в діапазоні від 0 до 120, причому 120 балів набрати набагато простіше, ніж 0, так як, навіть відповідаючи навмання, ви дасте правильну віповідь, як мінімум, на 25% питань тесту. І все ж мінімальної цифрою, прийнятною для вступу до університетів США і Канади є цифра 80. Деякі університети, як і компанії-роботодавці можуть встановити прохідний бал 100 і вище. Саме тому, як правило, при складанні TOEFL варто орієнтуватися на діапазон 80-100 балів.

Кембриджські іспити

Одна з головних особливостей цих іспитів полягає в тому, що вони не мають терміну давності. Якщо результати IELTS та TOEFL дійсні лише протягом 2-х років, то іспити Cambridge English вам достатньо успішно скласти тільки один раз.

Для подачі заяви на імміграцію до Великобританії необхідно володіти англійською на рівні В1 за Загальноєвропейської шкалою мовної компетенції (CEFR), а це означає, що ви можете скласти:

 • Cambridge English: Key (KET) – тільки з відзнакою
 • CambridgeEnglish: Preliminary (PET) – мінімальна оцінка для кожного етапу
 • Cambridge English: First (FCE)
 • Cambridge English: Advanced (CAE)
 • Cambridge English: Proficiency (CPE)
 • Cambridge English: Business Certificates (BEC) – всі рівні
 • Cambridge English: Legal (ILEC)
 • Cambridge English: Financial (ICFE)
 • ESOL Skills for Life – рівень 3 і вищий (визнається тільки у Великобританії) 

Як іммігранту адаптуватися в мовному середовищі? Це виявиться для вас не таким уже складним завданням, якщо в наявності ви будете мати сертифікат одного з міжнародних іспитів, а отже – хороші мовні навички. Для того щоб успішно скласти тест на знання англійської мови, необхідно не тільки володіти англійською на достатньому рівні для певного виду іспиту, а й бути готовим до формату тесту. Більшість курсів англійської мови включають в список своїх послуг курс «англійська для імміграції».

Як підвищити рівень англійської для імміграції?

Английский язык для иммиграции 

В першу чергу, потрібно визначитися, який мовний іспит вам належить скласти. Без іспиту в 95% випадків вам не обійтися. Тільки обравши іспит, який вам необхідно здати, щоб підтвердити свою мовну компетентність, ви можете приступити до вибору програми підготовки.

Варіантів підвищення рівня англійської може бути декілька:

 • курси англійської
 • самостійна підготовка
 • навчання з репетитором
 • онлайн-навчання

Школи англійської мови не запропонують вам стандартний курс «Англійська для імміграції» – його просто не існує. Ви будете займатися за програмою загального курсу, якщо володієте англійською на початковому рівні. Якщо ж ваш рівень англійської – вище середнього або поглиблений, варто приступити до курсу підготовки до міжнародного іспиту.

Звертаємо увагу, що всі мовні іспити припускають перевірку основних мовних навичок: читання, письма, говоріння і можливості сприйняття англомовного мовлення на слух. Вам необхідно визначити ваші сильний і слабкі сторони і удосконалити ті навички, які поки у вас слабо розвинені.

Як розвивати мовні навички:

 • Listening можна вдосконалити завдяки перегляду фільмів англійською, прослуховуванню аудіокниг англійською мовою або англомовного радіо.
 • Reading можна поліпшити тільки завдяки практиці читання. Про те, як навчиться читати книги англійською, ми вже писали.
 • Writing вдосконалюється, коли ви поповнюєте словниковий запас новими словами, а також цей навик можна поліпшити завдяки спеціальним програмам для IOS і Андроїд.
 • Speaking можна вдосконалити тільки в процесі живого спілкування. Відвідуйте розмовні клуби, намагайтеся спілкуватися з носіями мови на курсах англійської, говорити якомога більше. Практика спілкування поліпшить ваші комунікативні навички, допоможе справити хороше враження на екзаменатора протягом 11-14 хвилин співбесіди на іспиті.

Англійська для імміграції – одна з основних вимог. І одна з тих навичок, яка у декілька разів спростить вам процес інтеграції в нове суспільство. А цей факт складно переоцінити.

 

Бажаємо успіхів у вивченні мови! 

3203

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.