+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 4295 0

Особливості ділової англійської: спілкування, бізнес-лексика, оформлення резюме та сторінки в LinkedIn

Особливості ділової англійської: спілкування, бізнес-лексика, оформлення резюме та сторінки в LinkedIn

Ділова англійська мова має цілий ряд особливостей, які можуть здатися незначними, якщо ви їх знаєте і дуже відчутними в процесі спілкування з бізнес-партнерами, якщо ви їх випустили з уваги. 

Спілкування з бізнес-партнерами стане для вас набагато простішим та ефективнішим, якщо ви будете говорити з ними однією мовою. Міжнародною мовою бізнесу, економічних відносин вже давно стала англійська. Саме тому для налагодження ділових відносин важливо володіти англійською на досить високому рівні. Про 5 головних табу ділового листування ми вже писали, сьогодні поговоримо про головні табу усного ділового спілкування, а також про цікаві ресурси, які допоможуть зробити це спілкування більш ефективним.

Особливості ділової англійської мови

Ділова англійська мова має цілий ряд особливостей, які можуть здатися незначними, якщо ви їх знаєте і дуже відчутними в процесі спілкування з бізнес-партнерами, якщо ви їх втратили. Саме тому на них ми і звернемо увагу.

Значення повинності і дієслова must, to be і to have

Ділове спілкування англійською мовою припускає, що вживати дієслово must ви будете тільки по відношенню до своїх підлеглих або по відношенню до спільних завдань, які потрібно виконати. Це дієслово використовується для формулювання наказів, тому його потрібно використовувати з обережністю:

Наприклад:

You must decide to Monday if you stay at our office or not. You are to prepare all the papers to sign them on Tuesday. – Ви зобов'язані підготувати всі документи на підпис до вівторка.

У спілкуванні з партнерами від цього дієслова краще зовсім відмовитися, використовуючи to have і to be. Таким чином ви зможете позбутися від зайвої категоричності у висловлюваннях.

Наприклад:

Do you have to meet them at the station? – Вам потрібно зустріти їх на станції?

І навіть у випадку з використанням to have варто пам'ятати, що навіть цей дієслово може додавати в пропозицію відтінок небажаність: «So we have to work with you».

Вираження прохання

Найпоширенішими дієсловами, за допомогою яких ви можете висловити прохання в процесі ділового спілкування є can (could), would, may, will. Ці дієслова, як правило, використовуються в однакових ситуаціях:

Использование английских глаголов для выражения просьбы в деловом общении

Так як ділове спілкування – це, як правило, спілкування з малознайомими людьми, то частіше можна використовувати дієслова could, might і would. Вони допомагають ненав'язливо висловити прохання або надати фразі відтінок пропозиції:

Деловой английский язык: использование глаголов

Це далеко не всі правила спілкування англійською в бізнес-середовищі, але звернути на них увагу в першу чергу, безумовно, варто. Ділове спілкування англійською мовою передбачає ваше вміння досконало використовувати бізнес-лексику. Саме тому вам варто ознайомитися з порталами для вивчення бізнес-лексики англійської мови.

 Портал Опис 
 learnenglish.britishcouncil.org подкасти, за допомогою яких ви зможете вивчити бізнес-лексику англійської мови
 learnenglish.britishcouncil.org/en/business-magazine  англійська для вирішення бізнес-завдань 

Оформлення сторінки в LinkedIn англійською мовою

Оформление страницы в LinkedIn на английском языке 

LinkedIn – соціальна мережа для ділового спілкування, своєрідний Facebook для бізнесу. Створюючи профіль у цій мережі, ви повинні це враховувати. Для того, щоб створити ефективний профіль, керуйтеся простими правилами:

 • додайте фото (це в 7 разів збільшить привабливість профілю для потенційних роботодавців)
 • сформуйте мережу контактів: LinkedIn рекомендує мінімум 50 підключень
 • реєструйтеся у групах вашої спеціальності або профілю вашої роботи
 • зберіть рекомендації і схвалення
 • заповніть свій профіль по максимуму
 • будьте активні в мережі

Ці та багато інших порад щодо оформлення свого профілю в LinkedIn англійською ви знайдете на порталі educationuk.org.

Якщо ви оформили профіль в LinkedIn і він привернув увагу потенційного роботодавця, вам також варто ознайомитися з іншими ресурсами, які допоможуть отримати роботу, справити хороше враження на англомовних колег, справити гарне враження на співбесіді. Як скласти резюме англійською, ми вже писали. Зараз хочемо звернути вашу увагу на особливості складання ділових документів англійською і деякі поради HR спеціаліста.

Портал  Опис
 learnenglish.britishcouncil.org   Поради HR спеціаліста 
 oxforddictionaries.com   Що можна, а чого не варто писати в CV 
 oxforddictionaries.com/words/writing-job-applications   Як оформляти заяву про прийомі на роботу 

Бажаємо успіхів у вивченні бізнес англійської! 

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


   Додати коментар