График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Hat

Інтерв'ю з Сергієм Хомою. Інвестиції, серфінг, англійська

Як швидко і якісно вивчити англійську мову, вдосконалити розмовну мову, витративши мінімум часу на це, як зробити свої заняття англійською мовою більш інформативними і насиченими? Про це та про багато іншого ми поговоримо з Сергієм Хомою - цікавою людиною з цілим списком незвичайних хобі. В число його улюблених занять входить геологія, малювання, дизайн, теніс, серфінг та багато іншого. Найголовніше - він прекрасно володіє англійською і з задоволенням дасть пораду тим, хто тільки починає вивчати іноземну мову.   

 

Якщо Ви хочете навчитися плавати - Вам рано чи пізно доведеться зануритися у воду. Навіть якщо Ви віртуозно опануєте теорією: дізнаєтеся правила руху рук і ніг, вивчиту техніку дихання і положення на воді, це не зробить Вас плавцем-розрядником або просто людиною, яка не піде на дно, якщо впаде у воду. Потрібна практика - як і в будь-який іншій сфері людської життєдіяльності.

Те ж саме можна сказати і про вивчення іноземної мови. Якщо Ви хочете оволодіти англійською, Вам рано чи пізно доведеться зануритися в мовне середовище. Одне лише знання правил грамматики не зробить Вас оратором або хоча б цікавим співрозмовником в англомовній компанії.

Як можна швидко і ефективно оволодіти необхідними навичками? Якщо мрієте про підкорення водної стихії, багато радять стрибнути в воду: у Вас не залишиться вибору і часу для роздумів, мотивація навчання моментально збільшитися в десятки тисяч разів - оволодіння навичками плавання стане життєвою необхідністю. Але як зробити володіння мовою такою ж життєвою необхідністю, яка змусить Вас моментально подолати мовний бар'єр і нарешті заговорити англійською? Про це нам розповість Сергій Хома. 

З якого віку ти почав вивчати англійську мову?

З першого класу школи. Мені пощастило - вчився я в одній з кращих шкіл міста Рівне. І можу з упевненістю сказати, що вчителька молодших класів у мене була теж однією з кращих в місті. Уроки проходили у формі змагань, ми все кудись поспішали, старалися запам'ятати якомога більше слів, зробити якомога більше завдань. Це захоплювало, мотивувало: не оцінки, а саме дух змагань.

 

Якою була мотивація вивчати англійську мову в середній і старшій школі?

Тут свою роль зіграла програма FLEX, завдяки якій в 10 класі можна було на рік поїхати за кордон - в США. Діти, які перемагали в конкурсі, виїжджали на цілий рік, вчилися там, жили в американських сім'ях. Всі мої однокласники марили цією поїздкою. Звичайно, всі готувалися, заради цього я, до речі, відчутно підтягнув граматику. Правда, я так і не поїхав - з міста до далеких берегів Нового Світу можна було відправити всього 10 дітей, з нашої школи такої честі удостоїлася тільки одна дівчинка.

Я не надто засмутився - англійська ніколи не була моїм основним пріоритетом. У той час я захоплювався туризмом - благо в місті функціонувала Обласна станція юних туристів. Напрями можна було вибирати найрізноманітніші, я вибрав геологію. У мене і зараз вдома зберігається колекція різних каменів, одного разу я навіть зуб динозавра знайшов, який теж став експонатом мого музею знахідок.

Де ти здобував вищу освіту? Як пройшли студентські роки?

У Київському Національному університеті імені Вадима Гетьмана. В університеті моє везіння на хороших викладачів себе не вичерпало: англійська викладалася у нас перші два курси і за цей час я значно покращив свій рівень володіння мовою саме завдяки викладачеві. Англійську у нас вела справжня залізна леді - до кожного заняття ми виконували по 50-60 завдань і прийти непідготовленим на пару було просто неможливо. Я, також як і всі, регулярно готувався до занять з англійської мови, хоча вже з першого курсу працював. 

Якою була твоя перша робота?

Не зовсім робота - стажування. Проходив її в парламенті України - завдяки молодіжній організації, яка розподіляла студентів за різними комітетам ВРУ. Працював там рік, по вихідних нам читали лекції. Отримав непоганий досвід роботи, а головне - спілкування з різними людьми.

Чому не продовжив стажуватися в парламенті?

З'явилась інша можливість, яку я розцінив як більш привабливу - робота журналістом в газеті «Бізнес». Ця робота, не дивлячись на те, що на перший погляд не мала прямого відношення до моєї спеціальності, та й досвіду у мене практично не було, мені дуже сподобалася. По-перше, для студента-економіста проводити журналістські розслідування закулісного бізнесу найвпливовіших людей країни, відстежувати нову інформацію про економічні перетвореннях підприємств - кращий досвід роботи, який тільки можна уявити. Цих знань не дають на лекціях в університеті, а я їх отримав на третьому курсі. По-друге, це грандіозний досвід спілкування: у журналіста є доступ на бодай трохи цікавий захід і можливість ставити каверзні питання різним людям.

Окрім роботи журналістом, ти також брав участь у волонтерській програмі з відновлення історичних пам'яток. В якій країні і що саме відновлював?

Учасники цієї волонтерської програми, і я в тому числі, відновлювали старовинний замок в Чехії. Я погодився на цю поїздку виключно заради мовної практики - я прекрасно розумів, що мотивація розвитку мовних навичок збільшиться у багато разів, якщо опинитися в такому середовищі, де спілкування можливе лише англійською мовою. Це як стрибнути у воду, не вміючи плавати - хочеш-не хочеш, а удосконалювати техніку в прискореному режимі доведеться. Замок ми не зовсім відновлювали - швидше, відкопували і очищали від завалів.

На такі проекти з'їжджаються люди з усього світу: канадці, іспанці, італійці, португальці, китайці, корейці та багато інших. Рано чи пізно, ти долаєш мовний бар'єр, навіть якщо рівень англійської у тебе не дуже високий, і починаєш спілкуватися. У нас в компанії був іспанець з неймовірною енергетикою. З англійської він знав усього тридцять слів, але спілкувався з усіма, не вщухаючи - всі намагалися йому допомогти більш-менш чітко висловити свої думки. В нашій мультинаціональної тусовці він був справжньою душею компанії.

Наскільки корисним такий досвід спілкування виявився для тебе? 

Завдяки цій поїздці я вийшов на новий рівень володіння мовою. Занурення в мовне середовище, коли у тебе просто немає можливості говорити рідною мовою, творить справжні дива. Цього Вам не дасть жодна освітня поїздка за кордон, якщо Ви їдете вивчати мову в іншу країну з групою своїх співвітчизників: між собою Ви продовжите говорити рідною мовою, тому результат навчання буде скромніший.

Чи є спосіб, не виїжджаючи за кордон, максимально вдосконалити свої мовні навички в короткий термін?

Так, якщо Ви берете участь у засіданнях Dnipro Hills Toastmasters Club. Подібних організацій, де можна розвивати навички публічного виступу в Києві налічується близько восьми. Саме тут Ви зможете придбати чудову мовну практику, поліпшити не тільки розмовну мову, але і навички виступу перед аудиторією. Крім того, на засіданнях клубу Ви вдосконалюєте граматику, так як звертаєте увагу на граматичні помилки в мовленні інших людей і вчитеся на них. У Toastmasters Club я підготував 9 виступів, які і представив на засіданнях клубу.

Всі роботи під час навчання ти називаєш своєрідними стажуваннями. Якою ж була твоя перша робота? 

Після 4 курсу - робота в компанії «Deloitte», яка відома як представник «великої четвірки» - чотирьох найбільших консалтинго-аудиторських компаній України. Вся документація в компанії - англійською мовою, тому знання, отримані і в шкільно-університетські роки, під час занять в Toastmasters Ukraine і поїздки в Чехію - довелися як не можна до речі. Завдяки роботі отримав можливість подорожувати по Україні. У компанії пропрацював два роки - потім змінив місце роботи.

Де продовжив працювати? 

В інвестиційній компанії. Так само як і в Deloitte, вся документація, а також спілкування з партнерами і клієнтами велися англійською мовою. В цей Час я пошкодував, що не освоїв інші мови, наприклад, німецьку. Саме в цій сфері довелося по максимуму використовувати всі набуті знання та навички: це в першу чергу робота з фінансовою документацією, побудова фінансових моделей, створення маркетингових документів, та продажів. У компанії був просто скажений ритм роботи - і якщо потрібно було закривати якийсь проект, ми досить часто працювали ночами.

В яких країнах побував у зв'язку зі службовими обов'язками? 

У Польщі, Німеччині, Швеції, Фінляндії, ось тільки обійшлося без екскурсій і розглядування краси тієї чи іншої країни - ділові поїздки, як правило, обмежені в часі. У Португалію їздив заради курсів серфінгу - отримав цілий океан задоволення. В прямому і переносному сенсі: на дошку навчався ставати саме на хвилях океану - вони від морських і величиною і швидкістю дуже відрізняються. Сподіваюся, в майбутньому продовжити навчання. 

Для того, щоб вільно почувати себе в будь-якій країні, самих різних компаніях, важливо добре володіти мовою, англійською мовою. Що порадиш тим, хто тільки починає вивчати англійську?

Як я вже і говорив - знайти зручний для Вас варіант занурення в мовне середовище. Серед них може бути: 

 • участь у тусовці Toastmasters Club 
 • поїздка за кордон за волонтерським програмам 
 • перегляд англомовних серіалів 
 • навчання в англомовному внз Києва, серед яких можемо назвати: ICU (Міжнародний Християнський Університет), IWUU - українсько-американський гуманітарний інститут «Вісконсінський міжнародний університет (США) в Україні» , магістерську програму KSE (Київської школи економіки).

Саме занурення в мовне середовище є кращим способом швидко і якісно вивчити іноземну мову. В англійській мові досить проста граматика, але величезна кількість слів, які мають кілька значень. Недарма англійська вважається одним з найбагатших мов світу. А так як він - найпоширеніший на планеті, то й пошуки мовного середовища не повинні зайняти багато часу. Я, наприклад, намагаюся постійно вдосконалювати англійську, так як спілкування з іноземними бізнес-партнерами є невід'ємною частиною моєї роботи. Якщо у вас є мотивація - Ви досягнете будь-якої мети, головне - бажання вивчити мову, прагнення до успіху.

Дякую, Сергій, бажаємо і Вам подальших успіхів на Вашому стрімкому життєвому шляху

2387

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.