График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Вивчаємо іноземну мову: п'ять поширених помилок

Вивчити іноземну мову нелегко. Ще важче, якщо ви станете попадатися на «мовні» гачки. 

Хибним вважається думка, що людям «з двома вищими освітами» іноземну мову вивчити легше. Безсумнівно, «академіки» в арсеналі мають знання про стратегію самого процесу навчання. Однак, у більшості, помічниками у вивченні мови є звички, дисципліна і власне прагнення до знань.

Давайте розглянемо п'ять найбільш поширених помилок у вивченні мов і спробуємо з ними впоратися. 

Ви мало слухаєте! 

Неправильно думати, що ази будь-якої мови розпочинаються з записів його основ в зошит. А як дитина долучається до мови? У однорічного малюка немає інструментів, які йому в цьому допоможуть. Все просто: дітки вчаться відтворювати мову, слухаючи і повторюючи звуки. Робимо висновок: що вивчає іноземну мову повинен багато слухати («практикувати вухо»), щоб навчитися. Це зміцнить придбаний словниковий запас, розширить його, а найголовніше - допоможе розпізнати і усвідомити мовні кліше, вирази.

Bміння слухати - це комунікативний навик нашому повсякденному житті. Тим не менш, можуть виникати складнощі з тренуванням даного навику, якщо не жити закордоном або не відвідувати мовні курси, що спеціалізуються на розвитку спеціальних каналів сприйняття інформації. Яке може бути тому рішення? Шукайте музику, подкасти, телевізійні шоу та фільми на мові, що вивчається і слухайте, слухайте, слухайте! Слухайте так часто, наскільки це можливо. 

Допитливість, точніше її відсутність 

У процесі вивчення іноземної мови важливу роль відіграє Ваше ставлення до досліджуваному мові.

Ще в 1970-ті канадські лінгвісти провели дослідження і встановили, що учні, які цікавляться культурою, до якої належить досліджуваний мову, набагато прогрессивней інших. Такі учні більш сприйнятливі до мови, а головне, більш відкриті до контактів з його носіями. 

Тверде мислення 

Лінгвісти встановили, чим менше терплячості у студента, тим більше доведеться «битися» з мовою.

Вивчення мови тягне за собою багато невизначеностей і неясностей. Студенти щоденно стикаються з невідомими словами, незрозумілими мовними явищами, непідвладними логічному поясненню правилами. І адже все це потрібно заучувати!

Зазираючи в словник при кожній зустрічі з незнайомим словом, а не намагаючись зрозуміти значення з контексту, Ви будете перебувати в постійній напрузі і дезоріентаціі.До тих пір, поки не досягнете легкості сприйняття мови, подібно до тієї, що властива носіям мови, будете стикатися з невизначеністю, неясністю, роздратуванням. Ви просто-напросто закинете мову. Це завдання не з легких, але її потрібно вирішити. Допоможуть невеликі вправи: виберіть пісню, вірш, будь-який текст на мові, що вивчається і потренируйтесь визначати суть написаного, незалежно від того, скільки незнайомих слів міститься. 

Вибираючи щось одне 

Одні студенти прекрасно себе почувають вибираючи вправи «прослухай і повтори», інші люблять виконувати вправи з підручника з граматики. Обидва підходи хороші. Але Ви робите величезну помилку, покладаючись лише на один метод, задовільний для Вас. Учні, які використовують у вивченні мови, різноманітні методи, розвивають і практикують різні навички, вміють розглянути концепцію з різних сторін, відчути тонкощі. А головне, вони ніколи не застрягнуть на якому-небудь питанні.

Вибираючи мовну школу, курси та центри, студенту слід звернути увагу на програму курсу, вибрати ту, що дозволять тренувати всі чотири мовні навички: читання, письмо, аудіювання (вміння слухати і чути) і йшлося. При самообучении комбінуйте друковані видання, аудіо матеріали і всілякі лінгвістичні програми та програми. 

Страх

Неважливо, наскільки добре людина вміє писати іноземною мовою, відмінювати дієслова, проходити мовні тести. Для вивчення, розвитку і сьогодення використання мови, який вивчається, потрібно розмовляти!

Це той етап, коли студенти бояться висловитися, коли почуття сором'язливості або невпевненості приховує вcю свою тяжку працю з вивчення мови. У східних культурах, де приховування особи - велика цінність, викладачі англійської мови як іноземної зазвичай нарікають, що незважаючи на роки вивчення мови, студенти все одно не заговорять. Вони занадто бояться заплутатися в граматиці або допустити помилку у вимові, бояться всього, що може ввести в оману.

Насправді, подібні помилки перуть всі межі, допомагають долати мовні бар'єри за умови, що помилки виправляються до того, як вони укореняться. Таким чином, чим більше учні кажуть, тим швидше настає прогрес.

Говоріть більше! Говоріть частіше! 

Наталія Нікітіна
Керівник школы английского языка Live English

1507

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.