Heart 9015 0

Як ефективно запам'ятовувати слова за методом Локі?

Як ефективно запам'ятовувати слова за методом Локі?

Скандинавський бог Локі, родич Тора, був самим хитрим і підступним з усіх божественних кіногероїв. Можливо, саме тому його ім'я так схоже на назву хитрого методу запам'ятовування слів, який називають Методом Локі або методом Палацу Пам'яті. 

Скандинавський бог Локі, родич Тора, був найхитрішим та найпідступнішим з усіх божественних кіногероїв. Можливо, саме тому його ім'я так схоже на назву хитрого методу запам'ятовування слів, який називають Методом Локі або методом Палацу Пам'яті. Як побудувати свій Палац і з його допомогою запам'ятовувати величезні масиви англомовної лексики – спробуємо вам пояснити.

Метод Локі (від латинського loci (мн. число від locus – місце розташування, локація) є мнемонічним (тобто допомагає розвитку пам'яті) методом, викладеним ще в давньоримських трактатах, присвяченим мистецтву риторики.

Норман Дойдж «Пластичність мозку»

Цей метод дійсно використовували давньоримські і давньогрецькі ритори,оскільки їм потрібно було запам'ятовувати довгі промови і тексти виступів. У сучасному світі проводяться навіть змагання серед людей з феноменальною пам'яттю – потрібно за певний відрізок часу запам'ятати 100 і більше слів (найчастіше на запам'ятовування одного слова виділяється не більше 1-2 секунд). Чи вважаєте це завдання нездійсненним? Учасники змагань використовують метод Локі і досягають успіху. Уявіть, як швидко б ви опанували англійську, якщо могли б запам'ятовувати англійські слова так само просто?

Як побудувати свій Палац Пам'яті і навіщо?

Метод Локі (або Локус) заснований на візуалізації і асоціативному мисленні. Для того, щоб створити свій Палац Пам'яті, вам необхідно представити знайоме приміщення – кімнату, кабінет, вітальню або спальню. Цю кімнату ви повинні знати дуже добре, пам'ятати, які предмети меблів в ній розташовані і в якому порядку, образ цієї кімнати повинен бути відображений у вашому мозку. Тому обирайте дуже знайому кімнату. Подумки пройдіться по цій кімнаті, згадайте розташування меблів та інших предметів. Ваш Палац Пам'яті майже готовий.

Тепер у вас є локація в уяві, в яку ви можете завантажувати інформацію. Якщо вам потрібно запам'ятати, будь-які слова, досить просто провести асоціацію між новим словом і предметом меблів в Палаці Пам'яті. Тепер ви точно пам'ятаєте, що і куди «поклали». Для того, щоб згадати слово, досить пройтися по палацу пам'яті і згадати, з яким предметом меблів ви провели асоціацію.

Використовувати цей метод на практиці набагато простіше, ніж намагатися зрозуміти теорію – це одне з його переваг. Прогулянки Палацом Пам'яті неодноразово практикував і відомий детектив Шерлок з британського однойменного серіалу.

 

Цей метод допоможе вам збільшити кількість англійських слів, які ви зап'амятовуєте. Спробуйте здивувати свого викладача або навіть самих себе, запам'ятовуючи слова, прогулюючись Палацом Пам'яті.

Бажаємо успіхів! 

Коментарі


    Додати коментар