+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 1916 0

Як змінювався латинський алфавіт протягом останніх 3000 років

Як змінювався латинський алфавіт протягом останніх 3000 років

За останні 3000 років латинський алфавіт, який є основою письмової англійської, залишався майже незмінним. Хочете дізнатися, як виникли букви цього алфавіту? Як саме вони змінилися за тисячоліття свого існування? 

За останні 3000 років латинський алфавіт, який є основою письмової англійської, залишався майже незмінним. Хочете дізнатися, як виникли букви цього алфавіту? Як саме вони змінилися за тисячоліття свого існування?

Перш, ніж вчитися читати англійською мовою або вчити свою дитину читати книги англійською, вам доведеться познайомитися з алфавітом англійської мови – латиницею. Букви латинського алфавіту сформувалися на основі грецького алфавіту. Латиниця виникла в середині І тисячоліття до нашої ери, і, як ми можемо констатувати сьогодні – поширилася по всьому світу. Зараз більше 100 мов світу використовують латиницю.

Неймовірним здається той факт, що деяким буквам сучасного алфавіту – більше 3 тис. років. Найдавніша зі збережених до наших часів букв алфавіту – «О». Саме слово «alphabet» – латинського походження, запозичене з грецької мови. Перші дві букви грецької абетки і створили це слово: alpha + beta.Как формировался алфавит английского языка: буква А 

Всього в латинському алфавіті 26 букв. У порівнянні з іншими алфавітами – це досить небагато. Наприклад, у мовах, які використовують кирилицю – близько 30-35 букв. В арабському алфавіті – 28 букв. У єврейському – 22. Найменше букв в алфавіті мови жителів острова Бугенвіль (Папуа-Гвінея), племені ротокас – їх всього 11. У алфавіті кхмерскої мови жителів Камбоджі цілих 72 літери! Латиниця відрізняється простотою вимови:

Завдяки унікальному ресурсу saintannsny.org ви можете простежити, як формувався зовнішній вигляд найбільш часто вживаних в мові англійських букв «E» і «T». Крім того, можете дізнатися, як формувалися найбільш рідко вживані букви «Z» і «Q», і звичайно – всі інші літери латиниці. Деякі з них, як буква «О», не втратили свого первинного вигляду:

Как формировался алфавит английского языка: буква О 

Деякі – змінилися так, що й не впізнати:

Как формировался алфавит английского языка: буква F

Цей ресурс допоможе вам простежити історію розвитку кожної букви за тисячолітній період. Хіба не дивовижно?!

Вивчивши історію алфавіту, вам буде набагато легше запам'ятати букви, зрозуміти, як вони вимовляються, дізнатися, чому вони отримали саме такі назви. Якщо ви тільки починаєте вивчати англійську мову, вивчити алфавіт вам допоможе цікавий додаток iCan ABC. Крім того, радимо звернути увагу на 20 кращих програм вивчення англійської для iOS і Андроїд.

Якщо ви вже досягли середнього рівня володіння англійською, вам цікаво буде дізнатися багато нової інформації про появу писемності та формування сучасного алфавіту на порталі ilovetypography.com.

Бажаємо успіхів у вивченні англійської! 

  • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

    Коментарі


      Додати коментар