График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Як змінювався латинський алфавіт протягом останніх 3000 років

За останні 3000 років латинський алфавіт, який є основою письмової англійської, залишався майже незмінним. Хочете дізнатися, як виникли букви цього алфавіту? Як саме вони змінилися за тисячоліття свого існування?

Перш, ніж вчитися читати англійською мовою або вчити свою дитину читати книги англійською, вам доведеться познайомитися з алфавітом англійської мови – латиницею. Букви латинського алфавіту сформувалися на основі грецького алфавіту. Латиниця виникла в середині І тисячоліття до нашої ери, і, як ми можемо констатувати сьогодні – поширилася по всьому світу. Зараз більше 100 мов світу використовують латиницю.

Неймовірним здається той факт, що деяким буквам сучасного алфавіту – більше 3 тис. років. Найдавніша зі збережених до наших часів букв алфавіту – «О». Саме слово «alphabet» – латинського походження, запозичене з грецької мови. Перші дві букви грецької абетки і створили це слово: alpha + beta.Как формировался алфавит английского языка: буква А 

Всього в латинському алфавіті 26 букв. У порівнянні з іншими алфавітами – це досить небагато. Наприклад, у мовах, які використовують кирилицю – близько 30-35 букв. В арабському алфавіті – 28 букв. У єврейському – 22. Найменше букв в алфавіті мови жителів острова Бугенвіль (Папуа-Гвінея), племені ротокас – їх всього 11. У алфавіті кхмерскої мови жителів Камбоджі цілих 72 літери! Латиниця відрізняється простотою вимови:

Завдяки унікальному ресурсу saintannsny.org ви можете простежити, як формувався зовнішній вигляд найбільш часто вживаних в мові англійських букв «E» і «T». Крім того, можете дізнатися, як формувалися найбільш рідко вживані букви «Z» і «Q», і звичайно – всі інші літери латиниці. Деякі з них, як буква «О», не втратили свого первинного вигляду:

Как формировался алфавит английского языка: буква О 

Деякі – змінилися так, що й не впізнати:

Как формировался алфавит английского языка: буква F

Цей ресурс допоможе вам простежити історію розвитку кожної букви за тисячолітній період. Хіба не дивовижно?!

Вивчивши історію алфавіту, вам буде набагато легше запам'ятати букви, зрозуміти, як вони вимовляються, дізнатися, чому вони отримали саме такі назви. Якщо ви тільки починаєте вивчати англійську мову, вивчити алфавіт вам допоможе цікавий додаток iCan ABC. Крім того, радимо звернути увагу на 20 кращих програм вивчення англійської для iOS і Андроїд.

Якщо ви вже досягли середнього рівня володіння англійською, вам цікаво буде дізнатися багато нової інформації про появу писемності та формування сучасного алфавіту на порталі ilovetypography.com.

Бажаємо успіхів у вивченні англійської! 

1194

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!