Hurt 59157 4

Як вивчити неправильні дієслова раз і назавжди?

Як вивчити неправильні дієслова раз і назавжди?

Неправильні дієслова –  не найприємніша, та дуже необхідна річ у вивченні англійської мови. Ми розповімо вам про найпопулярніші методи їх запам'ятовування, що пришвидшать та полегшать цей процес.

Вивчення неправильних дієслів – не найприємніша, та вкрай необхідна частина в усьому процесі вивчення англійської мови. Чому? Більше половини дієслів, які доводиться використовувати в спілкуванні, є неправильними. Не знаючи їх, ми просто не зможемо висловити свої думки повній мірою.

Неправильних дієслів в англійській мові чимало – близько 500. Ця цифра лякає тих, хто тільки розпочинає вивчення англійської мови. Хіба можна вивчити 5 сотень слів одразу й не забути всі їхні форми хоча б через місяць? Ми не впевнені, та маємо для вас приємна новина! Вчити абсолютно всі irregular verbs одразу – зовсім не обов'язково. Навіть у цій справі краще дотримуватися послідовності: спочатку достатньо вивчити найпоширеніші з них. А ми поділимося декількома способами, що допоможуть вам впоратися з цим нелегким завданням. :)

Спосіб №1. Систематизуйте слова за схожістю

Це один з найпопулярніших і найдієвіших методів у вивченні нових слів. Irregular verbs необхідно поділити на групи, в яких зміна дієслів відбувається за аналогічним принципом.

Дієслова, що не видозмінюються

Почнемо з найлегшого – дієслів, форми яких не змінюються. Наприклад:

bet
bet bet
cost cost cost
cut cut cut
hit hit hit
let let let
put put put
shut shut shut
spread spread spread

Дієслова, ідентичні в Present і Past Patriciple

Ці неправильні дієслова звучать і пишуться однаково в першому й третьому стовпчиках.

Present Past Past Participle
come came come
become became become
run ran run 

Дієслова, що закінчуються на -N в Past Participle

Тут теж усе легко. Головне – запам'ятати, що ці дієслова в третьому стовпчику мають закінчення -n. Проте в цій групі можна виділити ще й підгрупи.

  • Дієслова з -О- в Past і Past Participle
Present Past Past Participle
break  brOke brOken
choose chOse chOsen
forget forgOt forgOtten
freeeze frOze frOzen
get gOt gOtten
speak spOke spOken
steal stOle stOlen
tear tOre tOrn
wake wOke wOken
wear  wOre wOrn

  • Дієслова з -О- тільки в Past
Present Past Past Participle 
drive  drOve  driven 
 ride rOde   ridden
 rise rOse  risen 
 write wrOte written

  • Дієслова на -EW у другому стовпчику і на -OWN в третьому
Present  Past Past Participle 
 blow blew blown 
 fly flew  flown 
 grow grew  grown 
 throw threw  thrown 
 know knew  known  

  • Інші неправильні дієслова з -N наприкінці в третьому стовпчику
Present  Past  Past Participle 
 fall fell  falle
forbid   forbade forbidde
forgive forgave  forgiveN 
 give gave  giveN 
 see saw   seeN
 take  took takeN
bite   bit bitteN
 hide hid  hiddeN
 shake shook  shake
eat  ate eateN

Ознайомитися з іншими принципами розподілу неправильних дієслів по групах ви можете на сайті espressoenglish.

Спосіб №2. Використовуйте картки

Для реалізації цього способу вам знадобляться папір і ручка. Зробіть невеличкі картки однакової форми й розміру, написавши з одного боку три форми неправильного дієслова, а з іншого – його переклад. Власноручна підготовка карток відіграє важливе значення. Рекомендуємо ретельно писати кожне слово, промовляючи його вголос.

Можливо, ви з тих, хто чудово засвоює візуальний матеріал. Намалюйте до дієслів, які вам здаються найважими в запам'ятовуванні, малюнки-асоціації.

Якщо ви не маєте ні часу, ні бажання робити картки власноруч, ви можете роздрукувати і вирізати вже готові або ж скористатися програмами для вивчення англійської мови, які можна безкоштовно встановити на свій гаджет, наприклад, guizlet або lingvaleo.

Спосіб №3. Переглядайте відео

Рекомендуємо дивитися відео носіїв англійської мови. Так ви вб'єте обох зайців одночасно – запам'ятаєте всі форми неправильних дієслів і повправляєтеся у їх правильній вимові.

Спосіб №4. Складайте речення

Не намагайтеся просто завчити всі форми неправильних дієслів: такий підхід не гарантує їх тривалого зберігання у ам'яті. Рекомендуємо час від часу складати кумедні історії, використовуючи irregular verbs. Так ви перебуватимете в гарному настрої, а за сприятливого настрою людська пам'ять працює значно ефективніше.

Спосіб №5. Помічайте неправильні дієслова

Переглядаєте фільм, слухаєте улюблену пісню або читаєте книжку англійською мовою? Та це ж скарбниці неправильних дієслів! Акцентуйте свою увагу на дієсловах, перекладайте, перевіряйте їх наявність у списку неправильних дієслів або ж згадуйте всі форми дієслова, якщо ви вивчали його раніше.

Спосіб №6. Використовуйте римування

Звичайно, ви можете вигадати кумедні вірші з неправильними дієсловами самостійно. Але якщо ви не звикли до такої творчості, користуйтеся вже готовим матеріалом. Так, одним з найпопулярніших віршів для вивчення неправильних дієслів є римування Олександра Пильцина, створена ним ще в далекому 1994 році. Автор створив комічний вірш з використанням усіх необхідних для повноцінного спілкування неправильних дієслів. Повну версію римування ви можете прочитати тут.

Сміливо обирайте будь-який із способів або задійте одразу декілька, і долайте вершину під назвою «irregular verbs». Бажаємо успіхів! ;)

  • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

    Коментарі


    Додати коментар