График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Якими словами та діями можна роздратувати британця?

Якими словами та діями можна роздратувати британця?

Знаєте, як швидко розчарувати і вивести з рівноваги британця? Досить заговорити про Шерлока Холмса, як про історичну особу.

Ми розповімо вам про найпоширеніші помилки, здатних розсердити, образити і навіть серйозно розлютити корінного жителя Великобританії. І існує три причини, за якими варто дізнатися про словах, фразах і діях, якими можна зачепити британця:

 1. ви передбачливі і доброзичливі, вам не подобається бути причиною чиєїсь злості чи образи;
 2. ви приховуєте злість на людину і бажаєте як слід її роздратувати, застосувавши мікс із найбільш образливих слів і вчинків (але ми цього не казали);
 3. ви - всебічно розвинена особистість, що визначає, що будь-які знання - корисні.

 • Той, хто запитає жителя Уельсу, Шотландії та Ірландії "Is that in England?", може стати ворогом №1 свого британського співрозмовника. Хоча ми впевнені, що наші читачі непогано розбираються в географії.
 • Багатьом відомий постер зі словами "Keep calm". Так ось. Ніколи, чуєте, ніколи не діліться такими зображеннями з британцями. Більшості з них це діє на нерви.

 • Полюбляєте сидр? Варто запам'ятати, що назва цього слабоалкогольного напою пишеться так: "cider", а не "cidre".
 • Намічається вечеря в ресторані? Постарайтеся не скаржитися на якість їжі, роботу персоналу або занадто яскраве світло. Британці обожнюють лаяти погану погоду або неякісне обслуговування в ресторані, але ніколи не дозволять цього гостям свого королівства. Вони і так знають про свої недоліки, тому не потребують їх згадуванні.
 • Сказати жителю Великобританії про те, що ви чогось чекаєте або бажаєте від нього прямо - поганий тон. Їм більше до вподоби непрямий і неясний натяк. Тому включіть свій артистизм і зробіть вигляд, що ви теж відчуваєте дискомфорт.

 • Багато хто думає, що майже всі британці - шанувальники королівської родини. Але більшу частину населення це зовсім не турбує. Хоча критикувати кого-небудь з British Royal Family іноземцю теж не дозволять.
 • Як би ви не намагалися зімітувати британський акцент, вас вирахують і буду насміхатися. Британці не люблять, коли намагаються наслідувати їх акценту з винятковою ретельністю. До того ж, далеко не у всіх це виходить вдало.

 • Вважаєте британську їжу нудною? Як би не так! 157 британських ресторанів удостоін зірок Мішлена в самому впливовому ресторанному рейтингу. До того ж саме у Великобританії придумали пироги c м'ясної, фруктової та овочевої начинкою. ;)
 • Всістися в британцем в громадському транспорті за наявності інших вільних місць - погана ідея. Вони цінують особистий простір, тому всіляко уникають дотиків і тримають дистанцію.
 • Хочете розлютити англійця? Запитайте, що з його кранами! В Англії існує закон, який забороняє змішування гарячої і холодної води за допомогою змішувача, саме тому кранів у них два - один для гарячої і один для холодної води. Вся справа в тому, що з центральним опаленням у англійців не склалося, і всі будинки оснащені газовою колонкою. Раніше, як і зараз, нагріту в колонці воду зберігали в спеціальній ємності, яка швидко іржавіла і робила воду непридатною для вживання. Передбачається, що багато хто намагався пити таку воду (не без наслідків для свого здоров'я), після чого і був введений закон, що забороняє змішування придатною для пиття холодної води і непридатною гарячої з ємності.
 • І ще ... Постарайтеся не використовувати американську англійську в присутності британців. Ось невеликий перелік слів, переплутавши які, ви можете розчарувати свого співрозмовника.
American British Переклад
chips crisps чіпси
windshield wipers wishy-washies склоочисники (для авто)
fries chips картопля фрі
diaper nappy підгузник
flashlight torch ліхтарик
cookie biscuit печиво

Слова, з якими варто бути обережним

Те, що слово може ранити більше за дію, – загальновідомий факт. Тож, перш ніж використати певне слово, впевніться, що ви знаєте його точний переклад. Ми пропонуємо вам декілька слів, які варто використовувати с обережністю:

Gannet

Можливо, ви знаєте це слово в значенні "баклан". Якщо ж його застосовувати до людини - воно придбає значення "жаднюга" або "ненажера". І, судячи з усього, не випадково.

Minger

Це слово вживається тільки в розмовному англійському в значенні "урод / потвора". Якщо ви зважилися застосувати його по відношенню до британця - переконайтеся, що ви досить швидко бігаєте.

Mardy

Іноді життя зводь т нас з людьми, що знаходяться в агресивному і відразливому настрої. До таких особистостей можна застосувати слово mardy.

Не радимо повторювати все вище згадане в реальному житті, якщо тільки ви не переслідуєте зворотньої мети – роздратувати стриманих британців. ;)

628

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!