График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Hurt

Секреты IELTS: як скласти Writing на найвищий бал?

Секреты IELTS: як скласти Writing на найвищий бал?

Типові помилки, або як ми втрачаємо бали?

Не може бути нічого простішого, ніж отримати низький бал за письмове завдання на іспиті IELTS. Женучись за складністю, багато хто намагається продемонструвати майстерне володіння граматикою і допускає безліч помилок через химерності складених речень. Інші, панічно боячись граматики, будують найпростіші речення і також отримують мінімальну оцінку за Writing. Що робити?

Ми розповімо вам, як знайти золоту середину і скласти речення помірної довжини і складності, щоб отримати найвищий бал.

Чого чекають екзаменатори?

Екзаменатори хочуть, щоб ви чергували складні і прості речення. Використання виключно перших робить текст непростим для сприйняття і примножує шанси помилитися, а других – демонструє вашу нездатність складати більш хитрі конструкції. Саме тому в одному есе важливо об'єднувати кілька видів речень.

Складне речення. Що це?

Головна помилка претендентів на сертифікат IELTS в тому, що вони сприймають складне речення як щось довге, мудре і насилу зрозуміле. Нижче ви бачите класичний приклад речення, яким студентпрагнув проявити себе в граматиці.

In the modern world, global warming is one of the most popular topics causing many environmental difficulties and tough challenges arising from its serious consequences.

З найкращих спонукань студент намагався висловити 4 різні думки в одному реченні, але втратив контроль над граматикою, що вплинуло на зміст усього речення.

Warning! Якщо екзаменатор не зможе вловити суті хоча б одного речення, є ризик, що він втратить логічний ланцюжок всього есе і сміливо поставить низький бал за низку безглуздих речень. Щоб цього не сталося, давайте виділимо 4 головні ідеї нашого прикладу і дізнаємося, як вчинити з ними далі.

Global warming is a common topic these days. 

Global warming causes environmental problems.

There are tough challenges associated with global warming. 

Global warming has very serious consequences. 

 

Написавши всі ці речення окремо, ми втратимо бали, тому що вони занадто прості. Нам необхідно пов'язати хоча б деякі з них. Не забувайте чергувати складні речення з простими, щоб підвищити рівень сприйняття тексту і продемонструвати глибокі знання граматики.

Прості речення, як правило, краще використовувати на початку есе, а складні – в основний і заключній частинах, де потрібне пояснення вашої точки зору.

Приклад

Уривок з есе на тему «Чи варто оподатковувати фаст-фуди більше, ніж звичайну їжу?», що демонструє приклад правильного поєднання простих і складних речень і відповідає всім критеріям високої оцінки.

Increasing taxes would raise prices and lower consumption (1). Fast food companies would pass on these taxes to consumers in the form of higher prices and this would lead to people not being able to afford junk food (2). For instance, the cost of organic food has proven prohibitively expensive for most people (3). Despite this, people in many developed countries, where the problem is most acute, can afford price hikes and will continue to eat high fat meals (4).

 • Перше речення – просте. Головна ідея есе.
 • Друге речення – складне. Складено за допомогою двох простих речень і союзу «and».
 • Третє речення – просте. Конкретний приклад.
 • Четверте реченння – складне. Демонструє обмеженість наведеного прикладу.

Як скласти складне речення англійською мовою?

Пам'ятаєте, що складне речення складається з двох і більше простих? Щоб скласти складне речення, ми можемо використовувати дві речі: independent clause (головне речення) і dependent clause (підрядне речення).

Підрядне речення (dependent clause) «... because the weather was cold» не має підмета і присудка, тому не може використовуватися самостійно. Щоб ця конструкція мала сенс, потрібно додати головне речення (independent clause), яке може існувати незалежно від інших: «I wore a warm coat ...». Об'єднавши головне речення з підрядним, ми отримуємо складне: «I wore a warm coat because the weather was cold».

Далі ми розглянемо інші види складних речень, які ви зможете використовувати в письмовому завданні IELTS.

RELATIVE CLAUSES

Такі речення можна використовувати для того, щоб дати основну або додаткову інформацію про людину, місце або предмет. Складати relative clauses необхідно за допомогою питальних слів who (для одухотворених предметів), which (для неживих предметів), that (для одухотворених і неживих предметів).

Air pollution can cause health problems (1). Air pollution is largely caused by motor vehicles (2).  Air pollution, which is mostly caused by motor vehicles, can cause health problems.
There is evidence that some people are more likely to smoke(1). These people have parents and friends who smoke (2).  There is evidence that people who have parents and friends that smoke are more likely to smoke. 
 

SUBORDINATE CLAUSES

Subordinate clauses – ті самі речення, для складання яких ми використовуємо слова «as», «because», «until», «while, «although», «even though», «when», «if» та інші.

CONDITIONAL CLAUSES

Conditinal clauses потрібні для того, щоб висловити дію (в головному реченні), яке може статися за певних умов. Існує 4 види таких речень: Zero Conditionals, First conditionals, Second Conditionals і Third Conditionals.

Zero Conditionals. Використовуємо для передачі правдивої інформації та фактів. 

Nowadays when we travel long distances, we usually useair travel. 

First conditionals. Говоримо про речі, які будуть найближчим часом або в майбутньому.

If the city’s population continues to grow, we will need to build more infrastructure. 

Second Conditionals. Говоримо про можливі події. 

If the sun didn’t come up tomorrow, we wouldn’t have any life on earth. 

Third Conditionals. Міркуємо або шкодуємо про минуле.

The Second World War would have never happenedif Germany had been given a fairer peace settlement in Word War One.

COMPOUND SENTENCES

Такі речення складаються з двох простих, пов'язаних союзом «and», «or» або «but»: «She got to the test centre early, and she did really well on her IELTS test».

Деякі студенти перед іспитом намагаються запам'ятати безліч структур складних речень і впровадити їх в свої твори, не надто замислюючись про те, як правильно їх застосовувати. Наша порада: на іспиті використовуйте тільки ті види складних речень, з якими ви точно і безпомилково впораєтеся. Інакше ризикуєте отримати недоладне і просто жахливе есе.

Бажаємо успіхів у підготовці та здачі IELTS! 

611

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!