+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Hurt 2118 0

Складності Listening теста IELTS: як навчитися слухати та чути?

Складності Listening теста IELTS: як навчитися слухати та чути?

Listening – непросте випробування від творців IELTS. На кожному кроці на вас чекають різноманітні хитрощі та перешкоди. Як подолати всі труднощі аудіювання? Ділимося рекомендаціями експертів. 

Listening  непросте випробування від творців IELTS, де на кожному кроці на вас чекають різноманітні хитрощі та перешкоди. Як успішно подолати всі труднощі аудіювання? Ділимося рекомендаціями експертів.

Advice №1. Prediction

Читаючи питання, прогнозуйте відповідь до того, як її почуєте. Приклад: якщо перед відповіддю ви бачите символ $, сконцентруйтеся на тому, що вам необхідно почути певну суму грошей.

Як розвинути навички прогнозування? Ймовірно, ви використовуєте вміння передбачати кожного дня. Так, якщо ви дивитеся новини і раптом чуєте «вулкан у південній частині Тихого океану», ваш мозок автоматично підказує вам те, що ви можете зараз почути. Адже, швидше за все, в цьому регіоні відбувається виверження вулкана.

Все, що вам залишається – розвинути навички прогнозування англійською мовою. Ефективним помічником в цій справі може бути сайт TED ed. Тут ви відшукаєте тисячі відео з питаннями.

Advice №2. Synonyms and Paraphrasing

У випадку з IELTS, аудіювання – це перевірка не тільки умінь сприймати англійську мову на слух, а ще й випробування вашого словникового запасу. Щоб ввести вас в оману, можуть використовуватися синоніми і перефразування слів. Так, наприклад, питання «How did the education system improve from 1990-1999?» у записі звучить як «Schools got better in the '90s».

Щоб ви могли вправно справлятися з синонімами і перефразуваннями, рекомендуємо розширювати запас лексики. FluentU – додаток для того, щоб вивчати нові слова за переглядом цікавих для вас відео з субтитрами.

Advice №3. Connected Speech

Часто викладачі англійської спілкуються зі своїми студентами чітко і повільно, що, насправді, уповільнює прогрес у вивченні нової мови. Результат – студенти не розуміють швидкого мовлення носіїв, тому що звикли до спокійного темпу і виразного вимовляння слів. Так, у почутому «De ye want te go?» студент не з першого разу впізнає «Do you want to go?», а з «Ivtegote the doctor, Ivenearake» («I have to go to the doctor, I have an ear ache») взагалі не впорається.

Що робити? Слухати підкасти, повертаючись до незрозумілих слів і фраз до тих пір, поки не зможете розібрати кожне слово. Згодом ви звикнете до звучання зв'язаних слів і зможете розуміти носіїв англійської мови. Безліч підкастів можна знайти на сайті Podbay чи в додатку для гаджетів Stitcher.

Advice №4. Note Taking

Екзаменатори враховують той факт, що багато хто складає IEILTS для вступу до університету. Щоб упевнитися у вашій здатності конспектувати лекції, експерти можуть перевірити ваші нотатки, зроблені за весь час аудіювання. Саме тому важливо навчитися робити їх правильно. Особливу увагу екзаменатори надають вмінню скорочувати почуте. Наприклад, речення «Mix with 20 milliliters of hydrochloric acid» краще записати так «Mx w 20ml of HCl».

Впевнені, що ви впораєтеся з частиною Listening! ;) 

  • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

    Коментарі


      Додати коментар