График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Hurt

Складності Listening теста IELTS: як навчитися слухати та чути?

Складності Listening теста IELTS: як навчитися слухати та чути?

Listening  непросте випробування від творців IELTS, де на кожному кроці на вас чекають різноманітні хитрощі та перешкоди. Як успішно подолати всі труднощі аудіювання? Ділимося рекомендаціями експертів.

Advice №1. Prediction

Читаючи питання, прогнозуйте відповідь до того, як її почуєте. Приклад: якщо перед відповіддю ви бачите символ $, сконцентруйтеся на тому, що вам необхідно почути певну суму грошей.

Як розвинути навички прогнозування? Ймовірно, ви використовуєте вміння передбачати кожного дня. Так, якщо ви дивитеся новини і раптом чуєте «вулкан у південній частині Тихого океану», ваш мозок автоматично підказує вам те, що ви можете зараз почути. Адже, швидше за все, в цьому регіоні відбувається виверження вулкана.

Все, що вам залишається – розвинути навички прогнозування англійською мовою. Ефективним помічником в цій справі може бути сайт TED ed. Тут ви відшукаєте тисячі відео з питаннями.

Advice №2. Synonyms and Paraphrasing

У випадку з IELTS, аудіювання – це перевірка не тільки умінь сприймати англійську мову на слух, а ще й випробування вашого словникового запасу. Щоб ввести вас в оману, можуть використовуватися синоніми і перефразування слів. Так, наприклад, питання «How did the education system improve from 1990-1999?» у записі звучить як «Schools got better in the '90s».

Щоб ви могли вправно справлятися з синонімами і перефразуваннями, рекомендуємо розширювати запас лексики. FluentU – додаток для того, щоб вивчати нові слова за переглядом цікавих для вас відео з субтитрами.

Advice №3. Connected Speech

Часто викладачі англійської спілкуються зі своїми студентами чітко і повільно, що, насправді, уповільнює прогрес у вивченні нової мови. Результат – студенти не розуміють швидкого мовлення носіїв, тому що звикли до спокійного темпу і виразного вимовляння слів. Так, у почутому «De ye want te go?» студент не з першого разу впізнає «Do you want to go?», а з «Ivtegote the doctor, Ivenearake» («I have to go to the doctor, I have an ear ache») взагалі не впорається.

Що робити? Слухати підкасти, повертаючись до незрозумілих слів і фраз до тих пір, поки не зможете розібрати кожне слово. Згодом ви звикнете до звучання зв'язаних слів і зможете розуміти носіїв англійської мови. Безліч підкастів можна знайти на сайті Podbay чи в додатку для гаджетів Stitcher.

Advice №4. Note Taking

Екзаменатори враховують той факт, що багато хто складає IEILTS для вступу до університету. Щоб упевнитися у вашій здатності конспектувати лекції, експерти можуть перевірити ваші нотатки, зроблені за весь час аудіювання. Саме тому важливо навчитися робити їх правильно. Особливу увагу екзаменатори надають вмінню скорочувати почуте. Наприклад, речення «Mix with 20 milliliters of hydrochloric acid» краще записати так «Mx w 20ml of HCl».

Впевнені, що ви впораєтеся з частиною Listening! ;) 

437

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.