График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Запозичені слова з англійської мови: правила використання від Тіма Кербі

Коли слова запозичуються з іншої мови, наскільки змінюється їх первинне значення? Чи потрібно воювати за чистоту первинного значення слів?

 

Хтось обурився тим, що американець повчальним тоном пояснює, як правильно говорити російською. Хтось - просто посміхнувся його енергійності. Обговоримо виступ Тіма, яке стоїть на увагу хоча б тому, що він піднімає важливу проблему - використання в мові запозичених слів і трохи торкається правил вимови. 

Котедж - хатина або палац?

Отже, перше слово, яке ріже слух нашому доповідачу - котедж. Звичайне слово, яке ми всі звикли використовувати в мові для позначення великого, частіше - двоповерхового будинку.

Тім стверджує, що в США це слово використовується для позначення чи не хатини, але він забуває (або не знає), що слово це прийшло з Англії, де означало «особняк з коморою і присадибною ділянкою». Перші російські котеджі були побудовані в англійському стилі.


У США, Канаді та Австралії котеджі не вважаються символом розкішного життя, саме тому на початку 90-х хтось пожартував в ЗМІ, назвавши величезні Доміно російських нуворишів «котеджами на шести сотках». Тонкий англійський гумор так і не був зрозумілий, тому в Росії в очманілі дев'яностих всі будинки мало-мальськи поважних бізнесменів іменувалися котеджами. Традиція збереглася. 

Стрінги або танга

Стрінги - благодатна тема для всіляких суперечок. Носити чи не носити? Красиво або вульгарно? Як правильно називати? Тім стверджує, що головна особливість стрінгів - те, що вони зав'язуються. У російськомовному середовищі «стрінги» і «танга» часто плутають, але чи є різниця?

Назва стрінгів походить від англійського string - «шнурок, тятива, нитка». Опис цілком підходить під вид жіночої білизни, чи не так? Танга має більш давнє походження: від давньоанглійського «thwong» - шкіряний ремінь, батіг.

Кажуть, перші танга винайшли в Сахарі як заміну пов'язці на стегнах. Так що можна дорікнути Тіма у проголошенні безроздільного права американської культури на цей вид жіночої білизни і визначення його функцій. Навіть зараз у багатьох країнах стрінги вважаються елементом переважно жіночого одягу, танга носять представники обох статей.

Крім того, не потрібно забувати і про право мови асимілювати запозичені слова під потреби своїх носіїв. Слово рідко запозичується з вихідним значенням. Наприклад, англійське слово «killer» (вбивця) використовується в російській мові як «найманий вбивця». І це природний процес розвитку мови - збільшення лексичного запасу за допомогою запозичень.

Те ж саме можна сказати і про інший приклад Тіма - «Tuning». Він намагався пояснити, що в США це слово використовується тільки для позначення старих радіоприймачів і їх налаштування. Саме слово буквально означає «налаштування», після запозичення, в російській мові стало активно використовуватися як «налаштування авто» або «доробка з метою поліпшення споживчих якостей автомобілів».  

Кава-брейк

Кава-брейк найчастіше використовується в значенні «перерву». Причому, не завжди на каву. У нас є схожі слова для позначення короткої перерви на роботі - перекур або перекус. Але «кава-брейк» додає словами такий собі флер офіційності, ділових костюмів та офісної атмосфери.

Можна погодитися, що фраза «кава-брейк у дитячому садку» викличе тільки здивування.


Можно согласиться, что фраза «кофе-брейк в детском саду» вызовет только недоумение.  

Вимова 

Тім досить наочно продемонстрував, як коробить американців від слов'янського варіанта вимови англійських слів. Він також розповів про деякі приклади типових помилок російськомовної людини. Приголосні в англійській мові не пом'якшуються, хоча американцеві важко зрозуміти, що для російськомовних пом'якшення деяких звуків іноді є смислорозрізнювальною рисою (кон-кінь, був-бувальщина), а тому від бажання пом'якшити деякі звуки так важко позбутися. Але тут з Тімом варто погодиться - над вимовою потрібно працювати.  

Фальшиві друзі перекладача 

Нам хотілося б вірити, що Тім затіяв весь сир-бор саме заради них. Адже справжні проблеми (а не просто нервовий зрив доповідача) при використанні тих чи інших слів можуть виникнути тільки при спілкуванні з іноземцем.

У російськомовному середовищі всі слова, про які говорить Тім, використовуються, нехай не в первісному значенні, але в тих значеннях, які зрозумілі всім. Помилки та непорозуміння можуть виникати, тільки, якщо ти заговориш з американцем про тюнінг машини або запросиш його у свій «величезний котедж». Потрібно просто пам'ятати про особливості значення цих слів у тій чи іншій мові.

Приємного вам спілкування і бережіть нерви Тіма!

1368

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.