Американська бібліотека в Києві (American Library Kyiv)

АРХИВ НОВОСТЕЙ
Американська бібліотека в Києві (American Library Kyiv)
 • Дата 16.07.2013
 • Поділитися

Який асоціативний ряд, який виникає у Вашій уяві, коли Ви чуєте слово «бібліотека»? Довгі стелажі з книгами, сувора дама-бібліотекар в окулярах і з волоссям, зібраним у пучок, тиша, шелест сторінок книг. Хтось, можливо, представить собі величезні фоліанти або каталоги видань, а хтось-перелік літератури в електронному вигляді. Часи змінюються, а з ними змінюється й уявлення про бібліотеку. 

У стародавньому світі перша бібліотека з'явилася в Ніневії, в ній були зібрані клинописні таблички, що належать двору ассірійського царя з важковимовною назвою Ашшурбаніпала. Одна з найвідоміших бібліотек світу - Олександрійська - була не просто місцем зберігання книжок, вона була одним з провідних освітніх і наукових центрів Стародавнього світу, конкуруючи хіба що з Пергамською бібліотекою. У сучасному світі бібліотеки теж є не просто книгосховищем, вони стали повноцінними інформаційно-освітніми центрами.

Один з таких центрів - Американська бібліотека імені Віктора Китастого НаУКМА (American Library, University of Kyiv-Mohyla Academy»).

Американська бібліотека імені Віктора Китастого НаУКМА 

Бібліотека є публічною і функціонує як відділ наукової бібліотеки Києво-Могилянської академії. Центр був відкритий завдяки підтримці Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з метою надавати достовірну та актуальну інформацію про соціальну, політичну, економічну та культурну сфери життя США. Сьогодні в бібліотеці зібрано близько 10 тисяч примірників довідкової, художньої та наукової літератури англійською мовою. Саме тому ця бібліотека може стати справжньою скарбницею знань для тих, хто вивчає англійську мову або добре нею володіє. Варто зауважити, що Американська бібліотека НаУКМА є єдиною англомовної бібліотекою в Києві. 

На які з переваг Американської бібліотеки варто звернути увагу?

По-перше

Багатство фонду англомовної літератури, який щорічно поповнюється на 300-400 примірників за заявками читачів. 

По-друге

Можливість отримати доступ до англомовних періодичних видань, серед яких: 

Периодика американской библиотеки в Киеве

 • Foreign Policy (print and online) 
 • Fortune 
 • National Geographic 
 • Time 
 • The Economist (print and online) 
 • Harvard Business Review (print and online) 
 • People

По-третє

Колекції мультимедіа та доступ до таких інтернет-сервісів, як бази даних періодичних видань EBSCO та Information USA, електронної бібліотеки, в якій налічується близько 50 тисяч найменувань видань англійською мовою. 

Питання Віталію Доценко, бібліотекарю ALK: Які книги найбільш популярні серед читачів Американської бібліотеки?

«Лідирують у рейтингу популярності наукові видання і література у сфері комп'ютерних технологій, крім того, варто відзначити зростаючу останнім часом популярність економічної і бізнес-літератури. Багато читачів відвідують нашу бібліотеку заради можливості отримати доступ до американських періодичних виданнях, перелік яких дуже великий, зазначу тільки, що найпопулярнішими є «National Geographic», «Time», «The Economist» і «People». Якщо говорити про класику, то тут в першу чергу варто відзначити твори Хемінгуея і Толкієна». 

На базі Американської бібліотеки проходять освітні заходи, зустрічі з цікавими людьми, тренінги, дискусії, діє спеціальна програма для дітей, також Ви можете отримати доступ не тільки до книг, але і до цікавих англомовних ігор, серед яких «Ерудит», «Монополія», «Заборонений острів» і багато інших. У бібліотеці навіть проходять своєрідні «Дні настільних ігор». 

Однією з найбільш цікавих освітніх програм бібліотеки є програма «Film Screening and Discussion». Вона відкриває величезні можливості для вдосконалення розмовної англійської, тому що включає в себе не тільки перегляд англомовного фільму, але і його обговорення з носієм англійської мови. Існує також варіант для юних любителів англійської мови - діти можуть удосконалювати свою англійську, переглядаючи мультфільми. Для участі в обох програмах необхідно попередньо зареєструватися.

На території бібліотеки відкрита зона Wi-Fi, так що будь-який відвідувач може безперешкодно входити в Інтернет зі свого пристрою. Для вільного доступу до Інтернету необхідно тільки зареєструвати своє відвідування у співробітника бібліотеки, який і повідомить пароль.

Нові можливості отримання необхідної інформації та самоосвіти, які відкрилися перед киянами в день заснування Американської бібліотеки імені Віктора Китастого НаУКМА, важко переоцінити. Залишається лише запросити всіх відвідати Американську бібліотеку НаУКМА, яка знаходиться за адресою Київ, вул. Волоська, 8/5, корп.4, оф. 116.

Офіційний сайт – al.ukma.edu.ua 
Час роботи бібліотеки: Пн.-Пт.: з 10.00 до 19.00; Сб.: 10.00 - 15.00; Вс. - вихідний. 

Коментарі до події


  Додати коментар

  Розсилка подій

  Будьте в курсі всіх подій в світі англійської мови з розсилкою Enguide.

  Розсилка подій

  Ви успішно підписалися на розсилку подій від Enguide