Що таке іспит TOEFL?

АРХИВ НОВОСТЕЙ
Новини сайту 25161
Що таке іспит TOEFL?
 • Дата 30.01.2013
 • Поділитися

Автор: Юрій Звєрєв, спеціально для Enguide 


Ох вже ці іспити! Часто ці випробування встають, здавалося б, непереборною перешкодою на шляху до мрії. Ну а якщо тобі належить скласти іспит з англійської, то потрібно приготуватися до того, що доведеться відверто «попотіти». Не вір, що англійсьуа, та й будь-яку іншу мову, можна вивчити за два-три місяці. Якщо ти захотів досконало оволодіти чужою мовою, осягати її необхідно тривалий час, а підтримувати, розвивати і вдосконалювати - все життя. На цьому шляху тобі обов'язково зустрінуться іспити, а часом і не раз. Спочатку доведеться скласти державний іспит у школі, а якщо перед тобою стоять великі цілі, як то навчання за кордоном, потрібно буде пройти і міжнародні випробування. Одним з найпопулярніших іспитів став тест з англійської мови для іноземців - TOEFL.

Test Of English as a Foreign Language, який ховається під абревіатурою TOEFL іноді студенти жартома називають Test of Eggs (яєць), Flour (борошна) and Lard (сала), - не таке вже й жартівливе випробування. Щоб пройти його і отримати право на навчання в США, треба буде включити не тільки мізки, а й усі внутрішні резерви. TOEFL був розроблений ще в 60-ті роки минулого століття, а до теперішнього часу він став обов'язковим для вступу не тільки до ВНЗ Північної Америки, але і в багато навчальних закладів країн Азії та Європи. Здати іспит можна і в Україні, і в Росії, звідки відповіді направляються в ETS (некомерційну службу тестування), і там оцінюються експертами. Особливо ретельно перевіряються голосові записи в розділі по мовленню - відразу кілька досвідчених лінгвістів розглядатимуть твої усні мовні навички! 

Хто ж здає TOEFL? Здобувачем ти можеш стати в наступних випадках:

 • Перш за все, якщо ти зберешся вступати до вузу не тільки США чи Канади, але і в один з престижних європейських і азіатських університетів.
 • Станеш емігрантом, який претендує на кваліфіковану роботу в Сполучених Штатах чи Канаді.Будеш претендувати на роботу в представництві своєї країни в закордонній компанії.
 • Станеш слухачем курсів підвищення кваліфікації, що організовуються будь-якою некомерційноюорганізацією (в основному зі США).
 • Будеш вступати по обміну до школи США чи Канади (можливо, до європейської або азіатської школи). 

Існує 3 види тестів TOEFL - це PBT, CBT і найпопулярніший і затребуваний з них iBT. PBT все ще використовується для випробування можливостей тих, хто збирається відвідати США або деякі інші країни для проходження короткострокових курсів за програмами підвищення майстерності (особливо в галузі освіти). CBT (Computer Based Test) нині витіснений випробуванням, що проводиться онлайн. Це iBT (Internet Based Test), на якому необхідно зупинитися детально. Він був введений в 2005 році, і протягом року повністю витіснив просте комп'ютерне тестування (CBT). Тепер, щоб мати можливість вступити в один із зарубіжних ВНЗ, тобі треба готуватися до того, що іспит пройде в мережі Інтернет.

Випробування складатиметься з чотирьох основних частин, як і прийнято на більшості серйозних іспитів з англійської мови: 

Аудіювання (розуміння англійської мови на слух)

Тобі необхідно буде відповісти на питання різного ступеня складності і різної спрямованості на перевірку навичок сприйняття. Питання розбиті на 5-6 частин, і треба продемонструвати здатність зрозуміти основну ідею тексту, зуміти почути і знайти в прослуханому тексті задану інформацію, виказати вміння визначення деталей прослуханого фрагмента. 

Читання

Складається з декількох видів текстів, в яких також перевіряються навички визначення основної думки, пошуку специфічної інформації, а також розуміння деталей у наведеному  тексті. 

Мовлення

Тут тобі доведеться продемонструвати навички складання монологів на задану тему і спонтанних відповідей на різні питання. 

Письмова частина 

Це завдання складається з двох частин. У першій частині тобі доведеться ще раз продемонструвати навички читання і сприйняття мови на слух. Спочатку буде письмове твердження розміром до 300 слів, потім - фрагмент лекції, пов'язаний зі ствердженням. Потім пишеться невеликий виклад розміром від 150 і більше слів на основі прочитаної і почутої інформації. У другій частині розділу тобі потрібно бути готовим до написання есе з оптимальним розміром 300 слів. При бажанні або коли ти відчуєш, що не розкрив тему, можна написати і більше. 

На будь-які пригоди при здачі TOEFL розраховувати не доводиться. Використання настільки популярних у нас шпаргалок доведеться, на жаль (а я б сказав, на щастя), виключити. Якщо при здачі іспитів на, так званому, пострадянському просторі теоретично можливі деякі послаблення, то на TOEFL це рішуче неможливо. Заходи, що вживаються проти порушників на іспиті, дуже жорсткі, я б сказав, «драконівські». За дотриманням правил слідкують кілька людей, і при найменшій спробі нечесної гри екзаменований видаляється з аудиторії.

Курйозні випадки, все-таки, бувають. Деякі винахідливі діячі все ж йшли на різні хитрощі, але незмінно попадалися. У одного виявили фрагменти «домашніх заготовок», написані прямо на сорочці, інша екзаменована - зазнала розчарування, коли її переконали в тому, що TOEFL - це не місце для стриптизу (ноги панянки від колін і вище були списані «корисною» інформацією).

Так що збираючись здавати TOEFL, сподівайся тільки на себе і на свої знання. Запасайся терпінням і працюй над собою і над розвитком своїх усних та письмових мовних навичок, слухай радіо ВВС і дивись фільми, а також читай художню, документальну та науково-популярну літературу. Приготуйся до того, що доведеться займатися багато і наполегливо, а нагородою тобі буде можливість навчання в одному з престижних зарубіжних ВНЗ. Успіхів!

Коментарі до події


  Додати коментар

  Розсилка подій

  Будьте в курсі всіх подій в світі англійської мови з розсилкою Enguide.

  Розсилка подій

  Ви успішно підписалися на розсилку подій від Enguide