Вивчаємо англійську. Основні напрямки

АРХИВ НОВОСТЕЙ
Новини сайту 8802
Вивчаємо англійську. Основні напрямки
 • Дата 16.01.2013
 • Поділитися

Автор: Юрій Звєрєв, спеціально для Enguide

Часто можна почути: «Як вивчати англійську мову ефективно, з меншими витратами часу, коштів і зусиль?». Хотілося б зауважити, що вже в самій постановці питання простежується неправильний підхід. Справа в тому, що вивчають мову лінгвісти, а в нашому випадку більш доречно говорити про те, як мову вивчити. Для цього треба запам'ятати спочатку необхідний мінімум стійких слів і виразів, навчитися задавати найпростіші запитання і відповідати на них. Потім починай тренувати слух, вчися розуміти прості тексти і складати нескладні письмові повідомлення. Після оволодіння таким мінімумом можна братися за більш складні завдання, у тому числі спробувати поборотися з англійською граматикою. Тільки запам'ятай, що це «битва» повинна принести тобі задоволення. А найкраще джерело для задоволення - це гра. Вчи мову граючи. 

Як не дивно, перед тим як взятися за мову іноземну бажано згадати, як ти вивчив (вивчила) рідну мову. Чи змушували  тебе батьки вчити граматику з пелюшок? Звичайно, ні. Спочатку були слова, потім у них з'явився сенс, а у тебе виявилося вміння вимовляти їх, складати нескладні фрази, і, нарешті, почали складатися діалоги. Хтось починав читати і писати ще до школи, комусь ази азбуки і письма починали даватися тільки в стінах навчального закладу. Зрештою, можна було сказати, що ти вмієш чути рідну мову і розуміти її, говорити своєю мовою і читати на ньому книги. Вищим вашим досягненням стало вміння записувати свої думки. І тільки потім можна було сказати, що ти більш-менш володієш своєї рідної промовою.

Саме так потрібно вчинити з іноземною мовою. Тепер, маючи досвід заучування мови рідної, приступай до запам'ятовування мови іноземної, в нашому випадку англійської, тобто слухай і говори, читай і пиши. Викладачі називають це «аудиюванням» і «мовленням», «читанням» і «писанням». Уміло поєднуючи чотири види діяльності та проявивши достатнє терпіння, ти, безумовно, доб'єшся результатів. Гра грою, але, граючи, вчись і аналізувати. Як, припустимо, шахову партію.

Все в житті має свій сенс, і оволодіння іноземною мовою не є винятком. Потрібно чітко визначитися, для чого тобі потрібна англійська мова. Якщо ти плануєш використовувати її в професійній сфері, то тобі підійдуть бізнес-курси. Хочеш вступити до іноземного університету - готуйся до міжнародних іспитів. Якщо плануєш часто відвідувати Америку, Канаду, та й будь-яку європейську (і не тільки) країну, займися загальною англійською. Коротше кажучи, вчити мову можна по-різному, і на основі цього можна виділити кілька умовних напрямків: 

Загальна англійська

Це основна форма викладання мови, використовувана в звичайних або спеціалізованих школах. У більшості загальноосвітніх шкіл класи діляться на групи. Вважається, що для оптимального засвоєння англійської мови (як й іншого) в групі повинно бути не менше 7-8 чоловік і не більше 12-14. Тільки в цьому випадку можна ефективно розподіляти навчальний матеріал, влаштовувати рольові ігри, давати завдання на складання монологів та залучати всю групу в активну взаємодію. Якщо ти збираєшся записатися на мовні курси, обов'язково поцікався, скільки людина буде в групі. Склад групи в 15 і більше осіб, швидше за все, буде надлишковим, і краще буде продовжити пошуки інших придатних курсів. 

Індивідуальні заняття 

Індивідуальні заняття найчастіше проводяться репетитором або вдома у клієнта або у власній квартирі. Можливі й інші варіанти. При такому вигляді навчання репетиторові зручно зосередитися на заповненні прогалин в твоїх знаннях. Хороший репетитор обов'язково врахує твої індивідуальні та вікові особливості. Якщо ти бажаєш займатися за індивідуальною програмою, слід попросити одне пробне заняття, щоб репетитор міг визначити рівень твого володіння мовою. А ти, в свою чергу, зможеш оцінити - чи комфортно буде тобі спілкуватися з цим викладачем чи ні. Якщо ти отримав задоволення вже від першого заняття, і тобі хочеться дізнатися, що ж буде далі, значить, викладач попався хороший. 

Бізнес Часто англійська необхідна для спілкування в певній сфері бізнесу, туризму, спорту та професійної діяльності.  

Часто англійська необхідна для спілкування в певній сфері бізнесу, туризму, спорту та професійної діяльності. Для цього створені спеціальні курси, які допоможуть тобі зосередитися на певній професійній лексиці в поєднанні з основним лексичним мінімумом. У такому шанованому видавництві, як Oxford University Press, створені спеціалізовані курси для економістів і фінансистів, лікарів і бухгалтерів, спортсменів і туристів. 

Англійська для дітей 

Молодим мамам корисно знати, що в наші дні прищепити дитині навички володіння англійською мовою - справа свята. Швидше за все, це їм в житті дуже знадобиться. Чим раніше ваше чадо познайомиться з азами нової мови, тим краще. Дошкільнята та учні перших і других класів знаходяться в, так званому, віці поліглотів, коли вони вбирають іноземні слова, як губка. Головне, створити в цей час сприятливе середовище, яке повинно бути максимально наближене до природної для дітей обстановці. Основна діяльність для дитини в «віці поліглота» - це гра, тому навчання має вестися з урахуванням фактора мимовільності, коли дитина засвоює нові слова, мову і культуру, не докладаючи зайвих зусиль. Прекрасні результати дає розучування англійських пісень, легких віршиків. Малювання допомагає створювати яскраві образи, що дозволяють краще засвоїти багато слів. При навчанні дітей використовуються різні лексичні ігри, такі як кросворд, «словесний тир» і так далі. Уміло створена середу для іноземного спілкування дає вражаючі результати, а якщо в цю середу будуть залучені ще й носії англійської мови - успіх практично гарантований. 

Англійська онлайн 

Інтернет - це джерело ресурсів для розвитку навичок усіх видів мовного спілкування. Сучасні технології дозволяють знайти значення практично будь-якого слова, відповісти на будь-яке питання з граматики та пунктуації. Існує неймовірно велика кількість сайтів, що пропонують різного роду програми і розробки. У мережі можна знайти тренувальні завдання будь-якого ступеня складності, тести для перевірки оволодіння граматичними і лексичними навичками, тексти для аудіювання, форуми для навчання навичкам письма, ігри та багато іншого. Скайп та інші ресурси дозволяють спілкуватися і з носіями мови, і з іноземцями, що вивчають англійську мову в режимі онлайн. У разі освоєння іноземної мови онлайн тобі важливо не розкидатися, а знайти кілька дійсно корисних ресурсів. 

Підготовка до іспитів 

Більшість сучасних видів іспитів дозволяє визначити рівень володіння граматичними і лексичними навичками та аудіювання, і читання, і говоріння, і листи. Одним з найпопулярніших в світі іспитів став іспит TOEFL, за результатами якого іноземці можуть надходити в коледжі та університети США, а також подавати заяву на дозвіл на проживання в цій країні. Для навчання в британських вузах необхідно здати тест IELTS. Існує багато інших видів іспитів, і у них є деякі свої особливості, але об'єднує їх приблизно однакова структура, заснована на вищеназваних чотирьох видах діяльності. Готуватися до іспитів ти можеш, комбінуючи роботу в групах, індивідуальні заняття з репетитором, самостійну роботу і заняття онлайн.

Методів вивчення англійської мови дуже багато, але жоден з них не допоможе, якщо у людини немає достатньої мотивації до досягнення цієї мети. Найкраще основні навички володіння мовою засвоюються, коли ти виконуєш завдання із задоволенням і інтересом, а не змушуєш себе через силу. Також бажано проводити заняття систематично. Перевірено, що щоденні уроки англійської протягом, припустимо, 40 хвилин, приносять набагато більше користі, ніж багатогодинні «зависання» над словниками і довідниками раз на тиждень. 

Коментарі до події


  Додати коментар

  Розсилка подій

  Будьте в курсі всіх подій в світі англійської мови з розсилкою Enguide.

  Розсилка подій

  Ви успішно підписалися на розсилку подій від Enguide