Перш за все, Ви повинні вирішити, для чого особисто Вам потрібна англійська мова. А також, ставлячи перед собою мету, визначити термін, за який Ви збираєтеся досягти результат.
Багато хто відразу заговорять про свою зайнятість. Неправда, що у Вас не знайдеться 10 хвилин вільного часу в день. Порахуйте, скільки часу Ви витрачаєте на перекур, сніданок, обід, вечеря, інтернет-серфінг для дозвілля, розмови по телефону з друзями ... Спробуйте обмежити порожню витрату часу. Для занять мовою Вам потрібно всього лише 10 хвилин на день. Дуже ефективно займатися англійською вранці. Це особливість біологічного годинника людини. Їх механізм виконує керівну роль у нашому житті.
Не бійтеся сказати неправильно. Розмовляючи, Ви самі почнете звертати увагу на свої мовні похибки і виправлятися. Не забувайте, що викладач бере участь в процесі вивчення Вами мови, обов'язково повідомить про помилки у Вашій вимові. Просіть друзів про допомогу, і не ображайтеся, коли вони Вас виправляють. Прислухайтеся. Разом домогтися результату легше.
Заучуйте готові фрази і вирази. У потрібний момент мозок сам зорієнтується і видасть потрiбну відповідь на-гора. «Do not make me angry!» («Не зли мене!»), «I'm fed up with my job» («Мене дістала ця робота!») І т.д. Прикладів - маса, ще більше може виявитися у вашому блокноті. Головне, не зупинятися, не робити довгих пауз і, природно, кожен день звертатися до своїх записів. Вони не повинні лежати мертвим вантажем.
Тут величезну допомогу надасть інтернет, якщо вдома немає ніякого аудіо курсу. Для початку вибирайте короткі аудіо та відео ролики з субтитрами. Розібравшись що до чого, позбавляйтеся від субтитрів та слухайте, слухайте, слухайте доти, поки все не стане зрозуміло. Не соромтеся повторювати почуте. Копіюйте темп і інтонацію. З кожним днем ускладнюйте завдання. Побачите, через два тижні ви перестанете користуватися субтитрами і почнете вловлювати зміст будь-якого почутого тексту.
Де? Як? Коли? В магазині читайте англійський варіант етикетки. На вулиці підслуховуйте розмова іноземців, подумки вступайте з ними в розмову. Коментуйте свої повсякденні дії англійською мовою. Слухайте іноземне радіо, дивіться фільми без перекладу на рідну мову, читайте газети журнали, анекдоти, дитячі казки, в кінці кінців. Знайдіть собі іноземних друзів, ведіть з ними листування англійською, спілкуйтеся по Скайпу.
Вихід є завжди. Головне - бажання, прагнення, наполегливість і віра в себе! Успіхів!
Наталія Нікітіна
Керівник школи англійської мови Live English
Додати коментар