Англійська для дітей з Юлією Кравчук

АРХИВ НОВОСТЕЙ
Англійська для дітей з Юлією Кравчук
 • Дата 13.08.2013
 • Поділитися

Напередодні початку навчального року відкрив двері клас англійської мови для дітей від 5 до 17 років, The Briton (що в перекладі означає «житель Великобританії»).

Про мотиви створення класу розповідає його засновниця, Юлія Кравчук: 

Сьогодні кожен день в житті дорослих присвятив себе роботі, а що ж залишається для дітей? Це питання мені знаком. Я прекрасно розумію батьків, які роблять все, що б дитина була нагодована, одягнений, забезпечений освітою і дозвіллям. Але часто, залишаючи мінімум часу для сім'ї, ці завдання доводиться доручати іншим людям. І тоді виникає інше питання: а чи якісно інші люди це роблять і чи комфортно дитині з ними?

У своєму класі я втілила підхід і методику, які давали б результат, і, з якими і моя дитина відчував би себе комфортно. Стандартом роботи позначила якість.

Якість подачі матеріалу і побудови програм. Якість підручників і матеріалів. Якість взаємодії і спілкування з дитиною.

При складанні методики і програм я брала до уваги особливості розвитку мови у дітей. У роботі з тими, хто не виріс в природному білінгвістичній оточенні, важливо компенсувати відсутність сенситивного періоду в розвитку іноземної мови. Тобто, періоду мимовільного сприйняття свідомістю дитини мови батьків, оточуючих предметів та ін. На заняттях я використовую основні канали сприйняття: зоровий, слуховий, тактильний. Наприклад, в роботі з новою лексикою, дитина повинна спочатку зафіксувати образ того, що позначає слово, по можливості помацати або зімітувати дією, не раз почути слово в різних ситуаціях і багато разів його проговорити. Тільки після цього слово відкладається в пам'яті. З розмовою ще цікавіше. Для діток зовсім не зрозуміло, чому вони (часто за бажанням батьків) повинні говорити іноземною мовою. Тут мотивація вступом до ВНЗ, перспективною роботою і ін. Не діє. Зацікавити дітей може сам процес навчання. Якщо він цікавий, якщо всі учасники групи спілкуються іноземною мовою - дитина з задоволенням проводить час, він мотивувати самим заняттям.

Для того, що б добитися цього, необхідна ретельна підготовка до кожного заняття. Детальне планування і підготовка - це моє правило і запорука результативності відведеного часу.

Якість підручників і матеріалів визначаю в першу чергу по інформативності, структурі і різноманітності активностей. А також за настроєм і емоціям, які вони викликають у групи. Важливо що б дитина легко засвоював матеріал, і йому було цікаво займатися. Тоді він відчуває свій прогрес і отримує від цього задоволення. Я віддаю перевагу посібникам британських видавництв: Oxford, Cambridge, Longman.

Якість взаємодії і спілкування з дитиною. Мені важливо завоювати довіру дитини і групи в цілому. У цьому випадку кожен відкритий психологічно і налаштований на обмін інформацією. Мої правила: не критикувати, заохочувати спроби будь-якої якості, вірити в здібності дитини і демонструвати це. Також необхідно дати дитині зрозуміти, що його окрема особистість важлива для групи і для викладача. Всі різні. І якщо комусь потрібно більше уваги, я виділяю час для індивідуальної консультації, де ми розбираємося в суті і відпрацьовуємо конкретний пункт.

Якщо всі мої принципи роботи важливі для Вас, то я з радістю буду чекати Ваших діток в класі The Briton. 

Коментарі до події


  Додати коментар

  Розсилка подій

  Будьте в курсі всіх подій в світі англійської мови з розсилкою Enguide.

  Розсилка подій

  Ви успішно підписалися на розсилку подій від Enguide