Інтерв'ю з Сергієм Хомою. Інвестиції, серфінг, англійська

АРХИВ НОВОСТЕЙ
Новини сайту 13511
Інтерв'ю з Сергієм Хомою. Інвестиції, серфінг, англійська
  • Дата 22.07.2013
  • Поділитися

Як швидко і якісно вивчити англійську мову, вдосконалити розмовну мову, витративши мінімум часу на це, як зробити свої заняття англійською мовою більш інформативними і насиченими? Про це та про багато іншого ми поговоримо з Сергієм Хомою - цікавою людиною з цілим списком незвичайних хобі. В число його улюблених занять входить геологія, малювання, дизайн, теніс, серфінг та багато іншого. Найголовніше - він прекрасно володіє англійською і з задоволенням дасть пораду тим, хто тільки починає вивчати іноземну мову.  

 

Якщо Ви хочете навчитися плавати - Вам рано чи пізно доведеться зануритися у воду. Навіть якщо Ви віртуозно опануєте теорією: дізнаєтеся правила руху рук і ніг, вивчиту техніку дихання і положення на воді, це не зробить Вас плавцем-розрядником або просто людиною, яка не піде на дно, якщо впаде у воду. Потрібна практика - як і в будь-який іншій сфері людської життєдіяльності.

Те ж саме можна сказати і про вивчення іноземної мови. Якщо Ви хочете оволодіти англійською, Вам рано чи пізно доведеться зануритися в мовне середовище. Одне лише знання правил грамматики не зробить Вас оратором або хоча б цікавим співрозмовником в англомовній компанії.

Як можна швидко і ефективно оволодіти необхідними навичками? Якщо мрієте про підкорення водної стихії, багато радять стрибнути в воду: у Вас не залишиться вибору і часу для роздумів, мотивація навчання моментально збільшитися в десятки тисяч разів - оволодіння навичками плавання стане життєвою необхідністю. Але як зробити володіння мовою такою ж життєвою необхідністю, яка змусить Вас моментально подолати мовний бар'єр і нарешті заговорити англійською? Про це нам розповість Сергій Хома. 

З якого віку ти почав вивчати англійську мову?

З першого класу школи. Мені пощастило - вчився я в одній з кращих шкіл міста Рівне. І можу з упевненістю сказати, що вчителька молодших класів у мене була теж однією з кращих в місті. Уроки проходили у формі змагань, ми все кудись поспішали, старалися запам'ятати якомога більше слів, зробити якомога більше завдань. Це захоплювало, мотивувало: не оцінки, а саме дух змагань.

 

Якою була мотивація вивчати англійську мову в середній і старшій школі?

Тут свою роль зіграла програма FLEX, завдяки якій в 10 класі можна було на рік поїхати за кордон - в США. Діти, які перемагали в конкурсі, виїжджали на цілий рік, вчилися там, жили в американських сім'ях. Всі мої однокласники марили цією поїздкою. Звичайно, всі готувалися, заради цього я, до речі, відчутно підтягнув граматику. Правда, я так і не поїхав - з міста до далеких берегів Нового Світу можна було відправити всього 10 дітей, з нашої школи такої честі удостоїлася тільки одна дівчинка.

Я не надто засмутився - англійська ніколи не була моїм основним пріоритетом. У той час я захоплювався туризмом - благо в місті функціонувала Обласна станція юних туристів. Напрями можна було вибирати найрізноманітніші, я вибрав геологію. У мене і зараз вдома зберігається колекція різних каменів, одного разу я навіть зуб динозавра знайшов, який теж став експонатом мого музею знахідок.

Де ти здобував вищу освіту? Як пройшли студентські роки?

У Київському Національному університеті імені Вадима Гетьмана. В університеті моє везіння на хороших викладачів себе не вичерпало: англійська викладалася у нас перші два курси і за цей час я значно покращив свій рівень володіння мовою саме завдяки викладачеві. Англійську у нас вела справжня залізна леді - до кожного заняття ми виконували по 50-60 завдань і прийти непідготовленим на пару було просто неможливо. Я, також як і всі, регулярно готувався до занять з англійської мови, хоча вже з першого курсу працював. 

Якою була твоя перша робота?

Не зовсім робота - стажування. Проходив її в парламенті України - завдяки молодіжній організації, яка розподіляла студентів за різними комітетам ВРУ. Працював там рік, по вихідних нам читали лекції. Отримав непоганий досвід роботи, а головне - спілкування з різними людьми.

Чому не продовжив стажуватися в парламенті?

З'явилась інша можливість, яку я розцінив як більш привабливу - робота журналістом в газеті «Бізнес». Ця робота, не дивлячись на те, що на перший погляд не мала прямого відношення до моєї спеціальності, та й досвіду у мене практично не було, мені дуже сподобалася. По-перше, для студента-економіста проводити журналістські розслідування закулісного бізнесу найвпливовіших людей країни, відстежувати нову інформацію про економічні перетвореннях підприємств - кращий досвід роботи, який тільки можна уявити. Цих знань не дають на лекціях в університеті, а я їх отримав на третьому курсі. По-друге, це грандіозний досвід спілкування: у журналіста є доступ на бодай трохи цікавий захід і можливість ставити каверзні питання різним людям.

Окрім роботи журналістом, ти також брав участь у волонтерській програмі з відновлення історичних пам'яток. В якій країні і що саме відновлював?

Учасники цієї волонтерської програми, і я в тому числі, відновлювали старовинний замок в Чехії. Я погодився на цю поїздку виключно заради мовної практики - я прекрасно розумів, що мотивація розвитку мовних навичок збільшиться у багато разів, якщо опинитися в такому середовищі, де спілкування можливе лише англійською мовою. Це як стрибнути у воду, не вміючи плавати - хочеш-не хочеш, а удосконалювати техніку в прискореному режимі доведеться. Замок ми не зовсім відновлювали - швидше, відкопували і очищали від завалів.

На такі проекти з'їжджаються люди з усього світу: канадці, іспанці, італійці, португальці, китайці, корейці та багато інших. Рано чи пізно, ти долаєш мовний бар'єр, навіть якщо рівень англійської у тебе не дуже високий, і починаєш спілкуватися. У нас в компанії був іспанець з неймовірною енергетикою. З англійської він знав усього тридцять слів, але спілкувався з усіма, не вщухаючи - всі намагалися йому допомогти більш-менш чітко висловити свої думки. В нашій мультинаціональної тусовці він був справжньою душею компанії.

Наскільки корисним такий досвід спілкування виявився для тебе? 

Завдяки цій поїздці я вийшов на новий рівень володіння мовою. Занурення в мовне середовище, коли у тебе просто немає можливості говорити рідною мовою, творить справжні дива. Цього Вам не дасть жодна освітня поїздка за кордон, якщо Ви їдете вивчати мову в іншу країну з групою своїх співвітчизників: між собою Ви продовжите говорити рідною мовою, тому результат навчання буде скромніший.

Чи є спосіб, не виїжджаючи за кордон, максимально вдосконалити свої мовні навички в короткий термін?

Так, якщо Ви берете участь у засіданнях Dnipro Hills Toastmasters Club. Подібних організацій, де можна розвивати навички публічного виступу в Києві налічується близько восьми. Саме тут Ви зможете придбати чудову мовну практику, поліпшити не тільки розмовну мову, але і навички виступу перед аудиторією. Крім того, на засіданнях клубу Ви вдосконалюєте граматику, так як звертаєте увагу на граматичні помилки в мовленні інших людей і вчитеся на них. У Toastmasters Club я підготував 9 виступів, які і представив на засіданнях клубу.

Всі роботи під час навчання ти називаєш своєрідними стажуваннями. Якою ж була твоя перша робота? 

Після 4 курсу - робота в компанії «Deloitte», яка відома як представник «великої четвірки» - чотирьох найбільших консалтинго-аудиторських компаній України. Вся документація в компанії - англійською мовою, тому знання, отримані і в шкільно-університетські роки, під час занять в Toastmasters Ukraine і поїздки в Чехію - довелися як не можна до речі. Завдяки роботі отримав можливість подорожувати по Україні. У компанії пропрацював два роки - потім змінив місце роботи.

Де продовжив працювати? 

В інвестиційній компанії. Так само як і в Deloitte, вся документація, а також спілкування з партнерами і клієнтами велися англійською мовою. В цей Час я пошкодував, що не освоїв інші мови, наприклад, німецьку. Саме в цій сфері довелося по максимуму використовувати всі набуті знання та навички: це в першу чергу робота з фінансовою документацією, побудова фінансових моделей, створення маркетингових документів, та продажів. У компанії був просто скажений ритм роботи - і якщо потрібно було закривати якийсь проект, ми досить часто працювали ночами.

В яких країнах побував у зв'язку зі службовими обов'язками? 

У Польщі, Німеччині, Швеції, Фінляндії, ось тільки обійшлося без екскурсій і розглядування краси тієї чи іншої країни - ділові поїздки, як правило, обмежені в часі. У Португалію їздив заради курсів серфінгу - отримав цілий океан задоволення. В прямому і переносному сенсі: на дошку навчався ставати саме на хвилях океану - вони від морських і величиною і швидкістю дуже відрізняються. Сподіваюся, в майбутньому продовжити навчання. 

Для того, щоб вільно почувати себе в будь-якій країні, самих різних компаніях, важливо добре володіти мовою, англійською мовою. Що порадиш тим, хто тільки починає вивчати англійську?

Як я вже і говорив - знайти зручний для Вас варіант занурення в мовне середовище. Серед них може бути: 

  • участь у тусовці Toastmasters Club 
  • поїздка за кордон за волонтерським програмам 
  • перегляд англомовних серіалів 
  • навчання в англомовному внз Києва, серед яких можемо назвати: ICU (Міжнародний Християнський Університет), IWUU - українсько-американський гуманітарний інститут «Вісконсінський міжнародний університет (США) в Україні» , магістерську програму KSE (Київської школи економіки).

Саме занурення в мовне середовище є кращим способом швидко і якісно вивчити іноземну мову. В англійській мові досить проста граматика, але величезна кількість слів, які мають кілька значень. Недарма англійська вважається одним з найбагатших мов світу. А так як він - найпоширеніший на планеті, то й пошуки мовного середовища не повинні зайняти багато часу. Я, наприклад, намагаюся постійно вдосконалювати англійську, так як спілкування з іноземними бізнес-партнерами є невід'ємною частиною моєї роботи. Якщо у вас є мотивація - Ви досягнете будь-якої мети, головне - бажання вивчити мову, прагнення до успіху.

Дякую, Сергій, бажаємо і Вам подальших успіхів на Вашому стрімкому життєвому шляху

Коментарі до події


    Додати коментар

    Розсилка подій

    Будьте в курсі всіх подій в світі англійської мови з розсилкою Enguide.

    Розсилка подій

    Ви успішно підписалися на розсилку подій від Enguide