КурсиКартаРейтингВідгукиОнлайн курсиЖурнал
Hurt 20.09 3684

Бездоганне есе з англійської мови

Ніхто не любить іспити, але всім доводиться їх складати… Вам належить написати есе з англійської на ЗНО? Ми готові допомогти: порадами, прикладами та навіть готовим шаблоном. Радимо також скористатись послугами онлайн курсів англійської мови, ваш викладач в школі завжди допоможе підготувати есе. 

Твори чи есе з англійської - одне з основних завдань на іспитах. Його пишуть рік у рік у рамках ЗНО, і будуть писати нові покоління випускників. 

У англомовних країнах є свої аналоги ЗНО: у Великій Британії це іспити A-level, у США - SAT та ACT. Випробування не з легких, але цілком здійсненне. Перед тим, як писати есе з англійської мови, прочитайте цю статтю - ми постаралися зробити її максимально корисною та практичною. 

Структура есе з англійської мови 

Чи легко вам дається написання творів? На жаль, це майже не допоможе у написанні англійського есе. З іншого боку, це непогано, адже вам не доведеться  виявляти творчу оригінальність - набагато важливіше знати і дотримуватися правил і критеріїв написання есе англійською. А структура, або, простіше кажучи, план есе з англійської відомий: 

  1. Заголовок. Назва есе. Безпосередньо залежить від теми. Заголовок твору має бути коротким, але виразним та ємним. Потренуйтеся, використовуючи теми есе з англійської за минулі роки.
  2. Вступ. Вступна частина твору, завдання якої полягає в короткому описі його суті. Це зазвичай від 2 до 4 простих речень.
  3. Основна частина. Найбільша і змістовна частина твору. Саме тут розкриваються основні завдання есе. Здебільшого оцінюється ваша здатність розкрити тему за допомогою логічних аргументів. Приблизний обсяг цієї частини – 2-3 абзаци по 3-4 речення в кожному.
  4. Висновок. Фінал твору, у якому необхідно зробити висновки, засновані на міркуваннях основної частини. Достатньо пари речень, щоб підбити підсумок і красиво закінчити текст. 

План твору – це письмове відображення структури есе. Тільки біля кожного пункту, від 1 до 4, напишіть відповідну назву цього розділу. А на листі поділяйте структурні частини абзацами. Заголовок напишіть по центру аркуша; вступ розпочніть з нового рядка; розділіть основну частину на 2-3 абзаци за змістом; висновок викладіть в останньому абзаці тексту: Наприклад: 

Теми та види есе англійською з прикладами

Види есе англійською – це, по суті, їх стилі. Зазвичай в екзаменаційному квитку міститься докладний опис завдання: тема та стиль твору. Існує три можливі стилі, і кожен з них розглянемо докладно.

Opinion essays.

Основна риса цього тексту - оповідання від першої особи, під час якої ви повинні аргументовано захистити свою певну точку зору щодо теми. Головне завдання – продемонструвати власні думки та вміння їх обґрунтувати.

  1. Вступ: своїми словами викладіть тему (проблематику) твору.
  2. Основна частина: чітко сформулюйте свій погляд на проблему та запропонуйте рішення. У наступних реченнях основної частини розгорніть думку та обґрунтуйте свою позицію.
  3. Висновок: підсумуйте, ще раз висловивши свою думку по темі, але використовуючи трохи інше формулювання (покажіть знання синонімів).

For and against essays.

Головна ознака цього типу есе – наявність аргументів, які розкривають тему з різних (бажано протилежних) точок зору. План такий:

  1. Вступ: своїми словами викладіть тему (проблематику) твору.

  2. Основна частина: сформулюйте як мінімум два протилежні погляди на проблему. Не варто висловлювати власну думку, говоріть нейтрально, ставте дієслова у форму другої особи.
  3. Висновок: можна закінчити есе своїм висновком чи коротко підтвердити, що порушена проблема немає однозначного рішення, і кожен підхід має право на існування.

Suggesting solutions to problem essays.

Найпростіший і водночас найскладніший тип есе з англійської. Його завдання – перевірити ваш словниковий запас. Темою такого твору стає якась глобальна, загальновідома проблема. Вам потрібно розповісти, як можна її вирішити та/або як з нею миритися. У плані це виглядає приблизно так:

  1. Вступ: своїми словами перекажіть тему (проблему) твору.

  2. Основна частина: викладіть ту інформацію, яку володієте з цього питання. Поясніть, чому те чи інше рішення є кращим для вирішення проблеми. Покажіть, що ви вмієте розуміти та пояснювати причини та наслідки англійською мовою.
  3. Висновок: підсумуйте, ще раз аргументувавши обрану точку зору.

Навіть якщо в екзаменаційному завданні не буде прямої вказівки на стиль тексту, ви відразу зрозумієте, як писати есе, залежно від теми. Наприклад, до теми про спорт есе може містити аргументи за (здоров'я) та проти (травми). Тема, що стосується екології, буде максимально розкрита в есе-вирішенні проблеми.

Мовні кліше для есе англійською

Є певні фрази, навіть словосполучення, які допомагають написати есе англійською. Їхня перша перевага полягає в тому, що у вас з'являються певні “точки опори”, орієнтири для побудови речень. А друге – вони дають екзаменаторам зрозуміти, що ви володієте цими мовними конструкціями та можете правильно застосовувати їх у тексті. Ось приклади основних словесних кліше для есе англійською:

  • This essay deals with... 

  • This assignment will examine... 

  • This report will analyse... 

  • First(ly) … second(ly) … third(ly) 

  • To begin with … then … to conclude 

  • Owing to/owing to the fact that 

  • It is believed that... 

  • It cannot be argued that... 

Намагайтеся не повторювати одні й самі слова. Буде чудово, якщо ви зможете збагатити синонімічний ряд емоційними словами із цього списку. Навіть якщо речення схожі структурою, використовуйте синоніми. Наприклад, для протиставлення: but, however, on the other hand, yet; для прикладів: for example, that is; для додатків: similar, moreover, furthermore, in addition; для перерахувань: then, after that, ultimately; на закінчення: therefore, consequently, as a result, thus.

І пам'ятайте - чисте і лаконічне мовлення завжди краще складного, в якомуви самі можете заплутатись. Спочатку обміркуйте та структуруйте, щоб точно зрозуміти, як написати есе англійською. Тоді і на папері текст вийде складним і без помилок. Нехай щастить на екзамені!

PS: Також радимо ознайомитися з добіркою шкіл англійської з підготовки до ЗНО в Києві.