КурсыКартаРейтингОтзывыОнлайн курсыЖурнал
Heart 14.12 5249

Новорічні та різдвяні пісні англійською мовою: святкова youtube добірка

Ви любите історії? Розкажемо вам дещо про те, як створювалися найвідоміші різдвяні пісні англійською мовою. Разом з нами ви також можете послухати ці пісні та спробувати підспівувати. 

Різдвяні гімни англійською

Деякі з цих пісень виконуються у супроводі органу і це по-справжньому величне видовище та насолода. Ці твори зберігають у собі таємничий дух Різдва.

Joy To The World

Ця пісня – один із найвідоміших різдвяних гімнів. Написав його Ісаак Уоттс ще у 1791 році. Він народився в сім'ї диякона і ніколи не був у великому захваті від гімнів, які виконували в церкві на той час. Причому свою думку майже ніколи не вдавалося втримати при собі: він мав звичку відкрито критикувати церковні піснеспіви. Один із дияконів якось сказав йому «Так напиши щось краще!». Ісаака двічі просити не було потреби – того ж вечора він приніс свій варіант гімну на вечірнє богослужіння (благо пастирем у тому приході був його батько). Гімн виконали, слухачі були у захваті, з того часу юний Ісаак протягом майже 4 років щонеділі приносив новий гімн. Один із них досі дуже люблять жителі Туманного Альбіону.

Santa Claus Is Coming to Town 

Різдвяний хіт у США. Ця пісня, написана за 15 хвилин у вагоні метро, звучала у найвідоміших фільмах та мультфільмах, підкорила серця мільйонів слухачів. Після її виходу за день продавалося понад 25 тис. комплектів нот твору. Автор пісні – Хейвен Гіллеспі, який написав текст на вимогу свого видавця. Поет тільки поховав свого брата і не був налаштований писати веселі різдвяні пісеньки. Але, як не дивно, в нього вийшло щось неймовірне – пісню він написав за чверть години після виходу з кабінету видавця, а сьогодні вона посідає четверте місце у всіх хіт-парадах США за кількістю прослуховувань під час Різдвяних свят. Автор музики – Фред Кутс.

In the Bleak Midwinter 

Провідні світові хормейстери майже одноголосно визнають цей різдвяний гімн одним із найкращих гімнів для хорового виконання. Автор пісні – поетеса Крістіна Россеті. Вірш набув особливої популярності серед солдатів Першої світової війни, часто вони цитували його рядки, особливо «In the Bleak Midwinter». У серіалі «Доктор Хто» (2010) вірш був використаний як частина основного сюжету епізоду «A Christmas Carol».

Once in Royal David’s City

Різдвяний гімн, написаний на вірші Сесіль Френсіс Олександри у 1848 році. З 1919 року гімн виконувався хором Королівського коледжу Кембридж і таким чином набув великої популярності.

Silent Night 

Йозеф Мор, священик, був автором цієї пісні. Вірші він написав у 1816 році, а через два роки вирішив знайти людину, яка напише музику. 24 грудня 1818 року він прийшов на Святвечір до Франца Грубера і попросив написати музику для а-капелла та гітари. Чому він вибрав саме цей інструмент – досі здогадуються. Деякі дослідники вважають, що орган у церкві Мора був зіпсований, інші – що гітара була його улюбленим музичним інструментом.

Різдвяні та Новорічні пісні

Sleigh Ride 

Ідея написати пісню про прогулянку на санях у зимовий день відвідала композитора у середині спекотного липня 1946 року. Ймовірно, в літню спеку думати про що-небудь, крім свіжості зимового повітря, було проблематично:) Примітно те, що хоч пісня і асоціюється з Різдвом, в ній немає жодної згадки про зимові свята, а згадка про гарбузовий пиріг у тексті – швидше відсилання до Дня Подяки, а не Різдва. І все ж саме ця пісня входить до топ-10 пісень у США, які транслюються у період різдвяних свят.

The Christmas Song 

Мабуть, така вже традиція написання всіх різдвяних пісень у США: складати вірші про зимові свята в неймовірну спеку. The Christmas Song була написана в липні 1945 року в рекордно короткий термін - 45 хвилин - Мелом Тормі. Пісня стала першим святковим стандартом (ми маємо на увазі джазові стандарти) у виконанні чорношкірого співака. Крім того, саме ця пісня включена до Зали Слави «Греммі» та вважається абсолютним лідером за кількістю прослуховувань на радіо у період зимових свят. 

White Christmas 

White Christmas – естрадна різдвяна пісня, яку написав Ірвінг Берлін. Вперше світ почув її в 1941 році, з того часу її виконало стільки відомих співаків, що всіх нам не вдасться перерахувати. Назвемо тих, кого просто не маємо права не назвати: Френк Сінатра, Елвіс Преслі, Енді Вільямс, Боб Марлі, Тейлор Свіфт та багато інших. Цікаво те, що саме ця пісня, передана на хвилях прямого ефіру, стала кодовим сигналом для початку операції американських військ у Південному В'єтнамі Frequent Wind (29-30 квітня 1975 року).

Вивчайте англійську з піснею!