КурсиКартаРейтингВідгукиОнлайн курсиЖурнал
Heart 23.09 52364 1

7 порад вивчення англійської для програмістів

Не варто багато говорити про те, наскільки англійська мова необхідна програмісту. Ці поради допоможуть швидко і ефективно вивчити іноземну мову. 

Англійська для програмістів: кілька слів про мотивацію 

Зараз більшість людей намагається почати вивчати англійську мову з раннього віку. Батьки віддають в мовні школи дітей вже з трьох років, пам'ятаючи, наскільки складнішим може бути процес вивчення мови в зрілому віці. І все ж кількість дорослих людей, які прагнуть вивчити англійську не зменшується з кожним роком. Один з найпопулярніших курсів – англійська для програмістів. 

Не варто багато говорити про те, наскільки необхідна англійська програмісту. Всі найважливіші та найцікавіші інформаційні ресурси – англомовні. Книги, аудіо та відеоматеріали, новини – на англійській. Чекати, поки усе це перекладуть російською може собі дозволити тільки дуже терпляча або аж надто лінива людина, крім того – ніхто ж не дасть вам гарантії, що інформація не застаріє до того часу, як її нарешті перекладуть на російську. Гарантувати можна тільки протилежний результат. Говорити про те, що в деяких компаніях англійську використовують для оформлення ділової документації або при спілкуванні з клієнтами навіть не варто – рівень мотивації вивчати англійську і так –на рівні хмарочоса. 

Англійська для IT-фахівців: особливості вивчення 

На перший погляд може здатися, що курси англійської мови для програмістів – це спеціалізована програма, яка включає вивчення професійної лексики і термінології. Ось тільки професійною лексикою айтішники, навіть ті, які вивчали англійську аж надто поверхнево, володіють непогано. Технічна лексика програмістів, більшість слів якої запозичені з англійської – це основа професійного сленгу, яким володіють всі IT-фахівці. Саме тому краща програма навчання для програмістів – це загальний курс англійської мови. 

Є кілька порад, які допоможуть мінімізувати витрати часу і зусиль на мовні курси: 

Порада № 1. Англійська для програмістів – курс, який, по можливості, краще вивчати в міні-групах –  не більше 4-5 осіб. 

Порада № 2. Розвивайте всі навички англійської. Якщо ви дивитеся фільми англійською без субтитрів, це не означає, що ви вільно говорите англійською. Якщо ви впевнено читаєте художню і технічну літературу, це не означає, що ви зможете грамотно викласти свої думки на папері. Акцентуєте увагу тільки на розмовному мовленні, навички письма не стануть безкоштовним додатком – їх теж доведеться розвивати. 

Порада № 3. Граматика необхідна. І не тільки для письмової англійської, а й для розмовної. Тому хоча б її основи доведеться вивчити. Для цього можна використовувати книгу Реймонда Мерфі (багатообіцяюче прізвище, чи не так?). Назва книги «English Grammar in Use with Answers»  

Порада № 4. Добре тренує розмовні навички та вміння сприймати англомовну інформацію на слух, перегляд англомовних фільмів без субтитрів

Порада № 5. Зробіть звичкою читати англомовні новини, цікаві матеріали англійською. Шукайте значення незнайомих слів. Читання збільшує словниковий запас в кілька разів, почніть з коротких текстів: раніше ми вже розповідали, де можна брати хороші англомовні тексти для читачів різних рівнів англійської

Порада № 6. Удосконалювати вимову можна за допомогою гри Spell Up від Google 

 

Порада № 7. Говоріть англійською. Відвідайте розмовні клуби, спілкуйтеся з колегами на роботі або на заняттях з англійської. Славнозвісний мовний бар'єр, що вже став частиною легенд і страшних історій про курси англійської, долається, як правило, з другої-третьої спроби підтримати розмову. Тому головне – говоріть. 

Англійська для програмістів – обов'язковий пункт у списку необхідних навичок IT-спеціаліста. Але програма не зводиться до вивчення технічної англійської. Програмісти відвідують курси англійської мови з метою оволодіти основами – все інше можна буде розвивати в процесі безпосередньої комунікації. 

Бажаємо успіхів у подоланні мовного бар'єру!