КурсиКартаРейтингВідгукиОнлайн курсиЖурнал
Heart 6.02 13234

Динаміка володіння англійською мовою в Україні за 7 останніх років

В цій статті пропонуємо вам ознайомитись з результатами України в щорічному рейтингу EF EPI - найбільшого світового рейтингу володіння англійською мовою, який уже в 9-й раз надає детальну інформацію стосовно рівня англійської в більше ніж 100 країнах світу. 

Що таке «EF EPI»? З якою метою і ким складається рейтинг? Які інструменти використовуються для отримання даних?

EF EPI - це всесвітній рейтинг, який складається на основі даних, зібраних компанією «Education First». Спеціально створений тест EF SET, дозволяє протестувати кожного охочого на рівень його знань. Цей тест може пройти будь-яка людина з будь-якої країни, адже він абсолютно безкоштовний. Таким чином, ви не тільки зможете протестувати свої навички та вміння в англійській, але і надати світовій статистиці необхідні дані для аналізу. До того ж, багато шкіл і університетів використовують даний тест, для того щоб оцінити рівень знань учнів. Отримані дані потім теж відіграють вагому роль в складанні рейтингу.

Цього року тест EF SET пройшло 2,3 мільйона людей з усього світу. Це дозволило врахувати безліч критеріїв, які впливають на рівень володіння англійською мовою в різних країнах.

Даний рейтинг носить не тільки характер сухої статистики, що свідчить про знання англійської мови, а й докладний аналіз кожної з важливих сфер життя людини і суспільства. Статистика фіксує прогрес в роботі, наукових дослідженнях, економіці з урахуванням рівня володіння англійської мови.

Рейтинг EF EPI детально проаналізував, як впливають знання англійської на:

Рівень освіти

Чим вище показники володіння англійською, тим вище показники того, що в країні розвивається наука, фахівці конкурентоспроможні, талановиті. У таких країнах розвиваються технології, вчені створюють унікальні проекти, які корисні не тільки жителям їх країни, а й жителям всього світу. Чому високий показник рівня освіти та інновацій у тих країн, рівень володіння англійською мовою в яких вище середнього? Тому що фахівці і вчені мають можливість спілкуватися з людьми з інших країн, черпати нові ідеї і натхнення, вислуховувати різні думки на ті чи інші ситуації. Вони можуть легко читати іноземну літературу, знайомлячись з думкою інших вчених. Світ відкритий перед ними, і вони творять для світу.

Робота

Кар'єрний ріст і заробітна плата безпосередньо пов'язані з рівнем володіння англійською мовою. Адже людина, яка знає англійську, може бути корисна своїй компанії набагато більше, ніж та, котра цих знань не має. До того ж, знаючи англійську мову, ви можете працювати дистанційно на міжнародні організації, отримуючи зарплатню набагато вищу, ніж люди, які живуть у вашому місті. На сьогоднішній день високі знання англійської мови показують фахівці, які працюють в сфері IT, маркетингу, юриспруденції та фінансів. Найнижчі показники у офісних працівників, дистриб'юторів і бухгалтерів. Це і логічно, адже працівники сфери інформаційних технологій змушені більше і частіше спілкуватися з представниками інших країн і національностей. А ось бухгалтери та секретарі зазвичай закріплені за одним підприємством або фірмою на довгі роки:

Гендерна рівність

Було відзначено, що в країнах, де укорінився патріархальний уклад життя, показники знань англійської мови набагато нижче, ніж в європейських державах. Освічена жінка нарівні з чоловіком може брати участь в питаннях науки, культури, політики.

Міжнародна співпраця

Знаючи англійську мову, жителі різних міст і країн можуть активно взаємодіяти з людьми інших національностей і культур:

Які результати були зроблені в ході рейтингу EF EPI в 2019-му році? Які позиції зайняла Україна?

Під час аналізу отриманих даних, фахівці прийшли до таких висновків:

  • рівень володіння англійською у всьому світі підвищується. Усе більше країн бере участь в тестуванні, і більше країн показують високі результати за рівнем володіння:

  • англійська мова - двигун прогресу. Більше інновацій, більше співпраці та більше інвестицій. Усього цього стало більше завдяки знанням англійської. Люди мають можливість спілкуватися між собою, вкладати гроші в міжнародний бізнес, забезпечувати інших людей робочими місцями;

  • високий рівень володіння англійською мовою = демократична країна. Найвищий рівень володіння англійською мовою показують ті країни, в яких розвинена демократія, де люди поважають одне одного, де немає війни і в цілому сприятлива атмосфера. Люди вільно подорожують, спілкуються з представниками інших організацій, займаються волонтерством та привітно ставляться до представників національних меншин;

  • технологізація сприяє вивченню англійської. З'являється більше можливостей для дистанційного навчання: месенджери, Skype, соціальні мережі, відеоролики на YouTube, безкоштовні додатки для смартфона. Усе це дозволяє людям простіше і легше вивчати англійську, навіть не докладаючи для цього особливих зусиль.

  • майбутнє за молоддю. Найвищі показники знання англійської мови продемонструвала вікова категорія 26-30. Амбітні молоді люди готові підкорювати цей світ, стираючи кордони;

  • професійний успіх безпосередньо залежить від рівня володіння англійською мовою. З'являється більше можливостей для зростання і розвитку, як в своїй країні, так і за її межами. Також у людей з високим рівнем володіння англійської мови з'являється більше можливостей для зміни своєї діяльності протягом життя. При цьому вони будуть корисні завжди і всюди, не дивлячись на своє місце проживання;

  • той, хто не знає англійської, застрягне в минулому. Найчастіше низькі показники демонструють ті люди, які довгий час працюють в сфері освіти, послуг, в муніципальних установах. Тут важливо зрозуміти, що світ змінюється і еволюціонує, і якщо ви не знаєте англійської мови, то скоро ви опинитеся за бортом корабля;

  • ЄС говорить англійською. І говорить добре! Більшість країн, які знаходяться в складі ЄС, демонструють високий рівень знання англійської;

  • а ось Азія ... Азія різноманітна! Загалом спостерігається тенденція зниження рівня знання англійської, але Китай прогресує;

  • Латинська Америка впевнено підвищує позиції;

  • показники Близького Сходу істотно знизилися.

Україна у рейтингу EF EPI посіла 49-е місце. За критеріями авторів доповіді, рівень знання англійською в нашій країні оцінюється як “низький”.

Якщо брати до уваги тенденцію розвитку за останні 7 років, то можна спостерігати зниження позицій України в загальному рейтингу :

Але якщо дивитися на порівняння лише результатів України відповідно до восьмого та дев'ятого видань, то різниця між позиціями не велика і дорівнює показнику 0,73. Автори дослідження стверджують, що тільки зміна на більш, ніж 2 пункти можна вважати значною.

У цілому Україна має практично рівні позиції з сусідами, які не є членами Європейського союзу.

Прогнозувати тенденції щодо поширення в майбутньому англійської мови серед населення України складно. Все ж можна очікувати, що рівень знань не буде зменшуватися з урахуванням таких чинників, як курс на європейський простір, активний розвиток IT сфери та загальна глобалізація, характерна для всіх країн.

У чому в цілому «EF EPI» і про що говорять його результати в глобальному масштабі

Крім того, що англійська є найпопулярнішою для вивчення мовою, дослідження чітко показує зв'язок між рівнем знань англійської мови та такими факторами як інноваційний клімат, конкурентоспроможність на глобальному ринку праці, рівень соціальної та політичної рівності громадян держави, а також його відкритості до взаємодії із зовнішнім світом.

Варто подивитися на представників сектора з високим знанням мови, де перші 4 позиції займають країни північної Європи, чиї соціально-політичні досягнення, системи освіти та економічна стабільність зазвичай наводять як приклад успішного розвитку суспільства та держави.

В цілому доповідь дає безліч інсайті для аналізу та висновків, які можуть взяти на озброєння як представники бізнесу, так і профільні міністерства і державні відомства.

Матеріал підготувала команда сервісу з пошуку репетиторів BUKI.