Правильне вживання множини та однини і в рідній мові – досить складне питання. В англійській є свої особливості у вживанні іменників в однині (singular) та множині (plural). Як запам'ятати ці особливості і не допускати помилки?
Основні правила
Правильне вживання множини та однини і в рідній мові – досить складне питання. Наприклад, читаючи пропозицію «Я відчув аромат її парфума», люди автоматично діляться на дві категорії: тих, кого обурила допущена граматична помилка, і тих, хто нічого не помітив. В українській мові тільки у множині вживаються такі слова парфуми, гроші, шахи, окуляри та ін. В англійській є свої особливості у вживанні однини (singular) і множини (plural) іменників. Методів вивчення англійської мови може бути величезна кількість, однак граматиці, в будь-якому разі, доведеться приділити увагу.
Singular | Plural |
Означає один предмет:
cup, gun, bubble |
Означає два і більше предмета:
three cups, two guns, thousands of bubbles |
Вживання однини і множини в англійській простіше вивчати за таблицями, а практикувати, спілкуючись у соцмережах з вивчення іноземних мов з носіями.
Також краще не забувати про слова, які закінчуються на -y- або -o-:
- lobby – lobbies
- sky – skies
- bay – bays
- day – days
- way – ways
- potato – potatoes
- tomato – tomatoes
У всіх випадках, коли слово закінчується на -о-, ми просто додаємо закінчення -es. Винятки: bamboos, embryos, folios, kangaroos, radios, studios, zoos, Eskimos, Filipines, kilos, photos, pros, pianos, concertos, dynamos, solos, tangos, tobaccos. Якщо слово закінчується на -f або -fe, ці букви у множині змінюються на -v- і додаємо -es:
- thief – thieves
- wolf – wolves
- half – halves
- wife – wives
Ні кроку без винятків: proofs, chiefs, safes, cliffs, gulfs, reefs.
У деяких словах форма множини формується саме так, як формується, бо так вже історично склалося:
У деяких випадках форма однини збігається з формою множини:
Деякі запозичені слова з інших мов утворюють форму множини за правилами тієї мови, з якої вони були запозичені:
- stimulus – stimuli
- formula – formulae
- datum -– data
Така форма слів використовується в наукових працях, а в розмовній англійській можна використовувати іменники у множині, які утворені за правилами англійської граматики:
- formula – formulas / formulae
- focus – focuses / foci
Але найголовніше: потрібно запам'ятати слова, які використовуються тільки в однині або тільки у множині.
Plural and Singular: поширені помилки у вживанні
В англійській, як і в українській мові, є злічувальні та незлічувальні іменники. Злічувальні – ті, які ви можете легко порахувати (яблуко, стакан, стілець). Незлічувальні – ті, які не можна просто порахувати без додаткових одиниць виміру (рис в грамах, час у хвилинах, вода в літрах). Складність полягає в тому, що дуже часто ті іменники, які є злычувальними в українській мові, в англійській можуть виявитися незлічувальними і навпаки.
До незлічувальних відносимо: advice, research, knowledge, accommodation, baggage, equipment, furniture, garbage, information, luggage, money, news, pasta, progress, travel, work.
Незлічувальні іменники не вживаються у множині без додаткових слів: piece, glass, chunk. Приклад: «I'll have three glasses of lemonade, please».
Крім того, є також кілька стійких виразів, які в англійській завжди вживаються в однині:
Варто також звернути увагу на іменники, які вживаються тільки в множині:
- парні предмети: scissors, scales, spectacles, trousers
- географічні назви: the Netherlands, the Highlands, the East Indies
- деякі слова, які в українській можуть використовуватися як однині так і в множині: goods (товар/товари), contents (зміст), clothes (одяг), proceeds (дохід/доходи), wages (зарплата), riches (багатство/багатства )
Бажаємо успіхів у вивченні мови!