Heart 18806 1

Методи вивчення англійської: який кращий?

Методи вивчення англійської: який кращий?

Люди завжди прагнули розробити оптимальну методику для оволодіння іноземною мовою. Однак визначити, який саме з методів вивчення англійської кращий – не так уже й просто. 

  • Люди завжди прагнули розробити оптимальну методику для оволодіння іноземною мовою. Погодьтеся, що така мета виправдана як з економічної, так і з культурної точок зору. Як відомо, знання однієї-двох і більше мов сприяє розвитку людини як особистості. Це вигідно не тільки людині, колективу, в якому вона працює, а й державі в цілому. Є багато порад про те, як збільшити словниковий запас англійської мови, як швидко навчиться читати книги англійською, як вивчити англійську по Skype тощо. Однак на сьогоднішній день універсальної моделі вивчення іноземної мови, зокрема, англійської, не існує. Тому розглянемо найцікавіші методики.

    1. Граматико-перекладний метод

    Лучшие методы изучения английского:  грамматико-переводный методОснови такої методики закладені ще на зламі 18 і 19 століть. Вона переважала до середини 50-х років минулого століття. Стрижневим моментом такого засвоєння англійської мови є оволодіння словником і граматикою. У процесі навчання одна граматична схема змінює іншу, відповідно під них підбираються певні тексти, які необхідно перекласти. Спочатку з англійської мови на рідну, потім – навпаки. Тексти в основному штучні, головний акцент робиться на опрацювання граматичної схеми, а не на зміст.

    Цей варіант має певні переваги:

    • засвоєння учнем граматики на високому рівні
    • добре підходить людям, у яких розвинене логічне мислення

    Головним недоліком такого способу навчання є те, що створюються передумови для виникнення мовного бар'єру: людина не вміє говорити на мові, що вивчається.

    2. Метод мовчання

    Лучшие методы изучения английского языка: Метод молчанияУ середині 60-х років 20 століття був розроблений цей спосіб освоєння англійської мови. Основний стрижень цієї програми можна виразити так: в людині знання мови закладені з народження, тому викладачеві не слід заважати студенту і нав'язувати свою точку зору. У повній відповідності з таким підходом викладач на заняттях мовчить. Початковий рівень вимови він коригує допомогою кольорових таблиць. Кожен колір та символ означають певний звук.

    Перевага такого процесу навчання полягає в тому, що рівень володіння англійською мовою вчителя не впливає на учня, дозволяючи йому розвиватися і самовиражатися.

    3. Метод фізичного реагування

    Лучшие методы изучения английского языка: метод физического реагированияПринцип такого способу навчання спирається на постулат: неможливо зрозуміти те, чого ти не пропустив через себе. Цей варіант передбачає на перших порах мовчання учня. Близько 20 перших занять потрібно тільки слухати, читати, але ні в якому разі не розмовляти. Тільки згодом учню дозволяється реагувати на почуте або прочитане, але не словом, а тільки дією. Все гранично просто, сказано «встати» – встав, «лягти» – ліг і т.д. Тільки коли учень, на думку викладача, накопичить достатньо відомостей про англійську мову, йому дозволяється реагувати словом, фразами, реченнями.

    Перевага запропонованої методики полгає, насамперед, в комфортності учня. Ефективність досягається за допомогою того, що отримувану інформацію учню доводитися дійсно пропускати через самого себе. Важливо й те, що в процесі навчання учні спілкуються з учителем і між собою.

    4. Метод занурення

    Лучшие методы изучения английского языка: метод погруженияЗаснований на заміні (підміні) своєї біографії й особистості. На період навчання кожен вигадує собі не тільки ім'я, а й нову біографію. Методика дозволяє людині повністю зануритися у вигаданий образ іноземного громадянина.




    5. Аудіо-лінгвістичний метод

    Лучшие методы изучения английского языка: аудио-лингвистический методМета методики полягає в багаторазовому повторі почутих слів (фраз) від викладача (за допомогою фонограми). При досягненні учнем другого рівня йому дозволяється самостійно промовляти одну-дві фрази, все інше він повторює за викладачем. Третій рівень передбачає вільне спілкування.



    6. Комунікативний метод

    Лучшие методы изучения английского языка: коммуникативный методГоловна мета цього процесу навчання – навчити спілкуватися так, щоб вас розумів носій англійської мови. Досягнення цього можливе лише природним способом – в процесі живого спілкування.

    Можна ще навести чимало  прикладів методик вивчeння англійській мови. Ви можете вивчати англійську за допомогою однієї з 20 кращих програм для iOS і Android, завдяки перегляду серіалів англійською або відвідуванню розмовних клубів. Головне в кожній з них те, щоб людина сама хотіла вивчити чужу для неї мову. 

    Бажаэмо успіхів у вивченні англійської!

    Коментарі


    • София Белявская 11 Січень 2016, 11:48
      Спасибо за интересную статью! Мне кажется, что коммуникативный метод - самый действенный, хотя каждому своё. Как по мне, именно живое общение с носителями языка даёт очень действенные результаты. Я так и учила английский - с носителем языка по скайпу от школы Инглишдом, получила нереальный опыт. Благодаря своему нэйтив спикеру я смогла влюбиться в английский и максимально внедрить его в свою жизнь. Так что всем советую попробовать пообщаться/позаниматься с носителем.

      Додати коментар