Hat 10091 0

Інтерв'ю з Вікторією Мудрак: волонтерство, міжнародні програми стажувань, англійська

Інтерв'ю з Вікторією Мудрак: волонтерство, міжнародні програми стажувань, англійська

Здатність змінювати світ на краще мають багато людей. Хоча часто ми думаємо, що навряд чи зуміємо внести кардинальні зміни в чиєсь життя, світогляд, загальну картину світу. Твердження про те, що кожен з нас може змінювати це світ, бути відкритим, активним і цілеспрямованим, говорити зі світом однією мовою, ми спробуємо підтвердити в розмові з Вікторією Мудрак – президентом міжнародної молодіжної організації AIESEC у Києві.

 • Здатність змінювати світ на краще мають багато людей. Хоча часто ми думаємо, що навряд чи зуміємо внести кардинальні зміни в чиєсь життя, світогляд, загальну картину світу. Твердження про те, що кожен з нас може змінювати це світ, бути відкритим, активним і цілеспрямованим, говорити зі світом однією мовою, ми спробуємо підтвердити в розмові з Вікторією Мудрак – президентом міжнародної молодіжної організації AIESEC у Києві.

  Виктория Мудрак: волонтерство, международные программы стажировок, английский

  AIESEC – громадська організація, головна місія якої – розвивати лідерський та професійний потенціал молодих людей і робити посильний позитивний внесок у розвиток суспільства. В Україні AIESEC має представництва в 21 місті і існує вже 25 років.

  Вікторія займає посаду президента AIESEC-Київ з лютого 2015 року, і стверджує що за цей, нехай і короткий термін, переконалася, що час набув дивну особливість просочуватися крізь пальці і тікати з катастрофічною швидкістю. Тим не менш, Віка якимось дивом встигає брати участь у волонтерських програмах, допомагати колегам по організації втілювати найрізноманітніші ідеї в життя, відпочивати, подорожувати і спілкуватися з представниками різних країн і континентів.

  Що найбільше тобі подобається в роботі президента AIESEC в Києві? Чи є щось, що не подобається?

  Нові люди, знайомства, враження, емоції – те, що не може не подобатися, те, що надихає. Бачити людей, яким ти допомагаєш разом втілити чиюсь мрію, досягати бажаного, подорожувати, обмінюватися досвідом – це те, заради чого варто працювати в AIESEC.

  З того що не подобається або, скоріше, лякає – те, як почав зникати час. Мені здавалося, що я стала президентом тільки в лютому, але пройшло вже цілих чотири місяці! Брак часу позначається на всьому: дуже часто ми просто не встигаємо закінчити якісь справи або більш детально продумати та реалізувати чиюсь ідею. Це трохи турбує, але в цілому, робота в організації дарує нескінченну кількість позитивних емоцій.

  Основний напрямок діяльності AIESEC – організація міжнародних програм. AIESEC відома своїми волонтерськими проектами. Розкажи про них докладніше.

  На даний момент AIESEC представляє три волонтерських програми: Global Citizen, Global Talent – вже відомі багатьом студентам України. Крім того, цього року стартує ще одна програма – Global Entrepreneurs. Програма Global Citizen передбачає участь стажерів у роботі міжнародних громадських організацій та різноманітних соціальних проектах.

  Global Talent дозволяє проходити стажування на базі відомих міжнародних компаній і отримувати досвід роботи в тій сфері, яка вас цікавить.

  Global Entrepreneurs – це програма, яка дозволяє студентам влитися в колективи стартапів різних країн, спробувати реалізувати свої амбіційні плани та ідеї. 

  Ти говориш про різні країни, а які країни є найцікавішими для AIESEC?

  Ми обираємо ті країни, людям яких ми можемо щось дати. Європейські країни в цьому плані не так цікаві: Європа консервативна, самодостатня і більш розвинена. Для участі в соціальних проектах ми обираємо країни Азії, Південної Америки. Найбільше наших стажерів цікавить Індія з її незвичайною культурою, менталітетом і глибокою філософією. Зараз я багато спілкуюся зі стажером, який дуже щасливий від факту свого перебування в Колумбії.

  Туреччина, Туніс, Шрі-Ланка, Індія, Колумбія, Єгипет, Марокко, Бразилія, Мексика – ось основний список країн, в які так чи інакше потрапляють наші стажери. Я, як людина, яка трьох подруг відправила до Туреччини, можу з упевненістю сказати, що це одна з найбільш цікавих і незвичайних країн для культурного обміну.

  У чому ж її незвичайність?

  Туреччина – країна, яка вражає своїми протиріччями і поєднує в собі непоєднуване: європейська держава з суворими і глибокими традиціями мусульманського світу, яскрава історія, перевірені століттями цінності і сучасна динаміка міст. Це якесь неймовірне гіперпоєднання різних культурних традицій.

  До речі, про поєднання культурних традицій і культурний обмін: наскільки його може ускладнити незнання англійської мови? І який мінімальний рівень англійської необхідний для участі в програмах AIESEC?

  Основное направление деятельности AIESEC – организация международных программ

  Для участі в кожній з програм необхідно володіти англійською хоча б на рівні Pre-Intermediate. Але це, зрозуміло, не відносимо до тих, хто хоче викладати англійську в Language School, беручи участь у програмі Global Citizen. Якщо ж ви обираєте проект по роботі з дітьми, особливо, з дітьми з обмеженими можливостями, рівня Pre-Intermediate буде достатньо.

  Ви удосконалите свої мовні навички, так як говорити вам доведеться тільки англійською і пояснювати свої ідеї, позицію, озвучувати думки і сумніви – теж. Для програм Global Talent і Global Entrepreneurs необхідно знати мову на рівні Upper-Intermediate.

  Як швидко учасники програм знаходять спільну мову? Чи траплялися кумедні історії через мовний бар'єр?

  І нерідко – всього не пригадати. Як правило, в хід йдуть жести, міміка, які підкріплюються загальним сміхом. Якось до нас у Київ приїжджав стажер з Колумбії – Цезар. Ми заходили пообідати в «МакДональдз», однак, як виявилося, дівчина-касир абсолютно не володіла англійською. Цезаря це не збентежило і він дуже яскраво жестами демонстрував, що хоче саме «Чікен Макнаггетс». Щоправда, це було більше схоже на танець маленьких каченят, який чомусь супроводжувався кукурікання, однак замовлення своє він отримав.

  У Колумбії живуть веселі люди. А як представники інших країн?

  Південна Америка – це завжди сміх, яскраві емоції, крики, плач, дуже відверті танці. Всі наші стажери, які повертаються з Колумбії, дуже змінюються, повністю змінюють своє ставлення до світу.

  Азіати вражають своєю спокійною гармонією і поступливістю. Вони завжди йдуть на компроміси – це те, чого варто у них повчитися. Вони притримуються думки, що якщо якась точка зору або рішення буде більш зручним для всіх, можна погодитися з ним, навіть якщо ти думаєш інакше. Крім того, жителі Китаю наділені загостреною сприйнятливістю до співпереживання. Якось мене заспокоювали дві дівчинки-азіантки, і поки я не посміхнулася, вони не залишали мене.

  Представники мусульманських країн – динамічні, упевнені в собі. У них є ряд цінностей, які вони шанують – сім'я, дім, діти, і, в той же час, вони відкриті для спілкування та культурного обміну.

  Що говорять іноземні студенти про Україну?

  О, по-різному. Той, хто жодного разу не був в Україні – вважає, що тут війна, розруха, лихо. Той, хто приїжджає в Україну – дивується і надихається її енергетикою. У мене був випадок, коли під час знайомства з групою студентів потрібно було представити себе і сказати, звідки ти. Мій колега з Італії встиг вимовити назву своєї країни – і з залу відразу ж почулися схвальні вигуки «Так, Італія: футбол, піца, паста!». Коли я сказала, що я – з України, майже ні в кого навіть асоціацій ніяких не виникло. Дуже сумно було усвідомити, що люди уявлення не мають про те, якою є і де знаходиться твоя країна. Але і зрозуміти хто ти, усвідомити, що ти – українець, ти можеш тільки, побувавши за кордоном, познайомившись з традиціями та особливостями інших країн. 

  Як стати учасником програми?

  Дуже просто: зареєструватися на сайті через спеціальні аплікаційні форми. Після цього з вами обов'язково зв'яжуться представники організації і запросять на співбесіду. Після проходження співбесіди з активістами AIESEC вам залишається тільки пройти онлайн-співбесіду з представниками приймаючої сторони. Брати участь у програмах AIESEC можуть молоді люди від 18 до 28 років, студенти або випускники, з моменту закінчення вузу якими не пройшло більше двох років. В оформленні документації та відкритті візи вам допоможуть консультанти AIESEC.

  Що дають волонтерські програми AIESEC? Що вони дали тобі?

  Ви змінитесь. У яку країну ви не поїхали б, яку програму не обрали б, будьте готові до того, що ваше життя, погляд на більшість звичних для вас речей, змінитися. Його можуть змінити країна і жителі цієї країни, люди, з якими вам доведеться працювати і яким допомагати, нові враження, емоції, відносини між людьми. Все це змінить вас і ваше ставлення до роботи, навчання, життя. Я працювала як стажер в Language School в різних країнах, була керівником деяких проектів. Я не знайома особисто з усіма стажерами – часто під моїм керівництвом можуть перебувати кілька десятків людей, однак я знаю, що багатьом стажерам волонтерські програми допомогли знайти чи усвідомити дещо назвичайно важливе. Коли до тебе звертаються люди, аби ти просто допоміг їм – вивчити мову, выдкрити своъ таланти, просто почати спілкуватися – ти розумієш, що робиш важливу справу. Приємно, коли ти усвідомлюєш, що зробив чиєсь життя кращим. 

  Як саме можуть допомогти програми AIESEC підвищити рівень володіння англійською?

  Как именно могут помочь программы AIESEC повысить уровень владения английским?

  Програма Global Entrepreneurs – новий проект AIESEC, який цікавий з кількох причин: в рамках цієї програми влітку 2015 в Україну приїдуть 150 стажерів з різних країн, які приєднаються до команд найвідоміших українських стартапів. Ця програма відкриває широкі можливості для вивчення мови:

  • По-перше, ви можете поїхати в іншу країну як стажер.
  • По-друге, ви можете стати учасником проекту Host Family і прийняти в своєму будинку іноземного студента-стажера. Спілкування з іноземним студентом допоможе вам досить швидко удосконалити мовні навички, в першу чергу, усне мовлення.
  • По-третє, ви можете взяти участь в проекті Personal Coach, а саме, стати для іноземного студента другом, який і познайомить його з життям українського студента, традиціями країни, допоможе цікаво провести дозвілля. Суперінтенсивний курс розмовної англійської мови в такому випадку – гарантований.

  Вікторія, твоя енергія не може не надихати всіх навколо. Чого б ти хотіла побажати користувачам Enguide?

  Напевно, не боятися змінюватися. Бути відкритими цьому світу і його можливостям, шукати, створювати, знаходити нові шляхи, вміти радіти своїм відкриттям, вивчати англійську!

  Вікторіє, дякуємо! Бажаємо тобі завжди встигати втілювати найяскравіші яскраві ідеї в життя, а ще – побільше талановитих, активних і цілеспрямованих однодумців!

  Коментарі


   Додати коментар