+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Hurt 13076 4

Що таке іспит IELTS?

Що таке іспит IELTS?

Автор: Юрій Звєрєв і Виталий Березюк, специально для Enguide

У попередній статті ми обговорили суть, правила і деякі особливості складання іспиту TOEFL. При належному старанні претендент на навчання в одному з престижних ВНЗ США і деяких інших країн може отримати сертифікат, і, якщо він набере необхідну кількість балів, двері в новий для нього світ можна вважати відкритими. У TOEFL є гідний конкурент - іспит IELTS, який з'явився пізніше, але до теперішнього часу завоював стійкі позиції у всьому світі. 

Що таке іспит IELTS

Світ останнім часом розвивається стрімко і невідворотно. Одним з основних двигунів цього розвитку є глобальне поширення англійської мови, яке торкнулося і тебе, мій юний друже, і людей старшого віку. Перед лінгвістами стоїть непросте завдання: зберегти чистоту і функціональність сучасної англійської мови. Для цього і був розроблений IELTS (Міжнародна система тестування на знання англійської мови). За основу була взята структура TOEFL: перевірка пропорційного розвитку навичок читання і сприйняття на слух, письма і, звичайно ж, усного спілкування. У розробці цього виду випробування брала участь організація - Британська Рада, спільно з вченими Кембриджу та австралійської освітньої організації IDP. Більше мільйона людей здають IELTS у всьому світі щороку, і результати іспиту визнаються дійсними більш ніж в 120 країнах. Серед щасливчиків, які отримали сертифікат, можеш опинитися і ти. 

Навіщо здавати IELTS

Темпи поширення IELTS, одного з основних міжнародних випробувань на володіння англійською мовою, ростуть, і за популярністю він поступово порівнюється з TOEFL. Необхідність в проходженні тестування у тебе може виникнути, якщо ти зберешся:

 • Емігрувати в Сполучене Королівство або в одну з країн Співдружності, об'єднане британською короною: Канаду, Нову Зеландію та Австралію; 
 • При прийомі на роботу в деякі міжнародні організації. Навчатися в одному з ВНЗ цих же країн, а також в якому-небудь престижному навчальному закладі США чи Німеччині, Італії чи Швейцарії, ПАР або Ізраїлю, Франції чи деяких інших країн;
 • При прийомі на роботу в деякі міжнародні організації. 

Як краще підготуватися

Іспит IELTS має приблизно ту ж структуру, що і TOEFL, але вважається, що він більш повно розкриває ступінь оволодіння чотирма видами основної мовної діяльності випробуваного. Краща підготовка до здачі іспиту - це постійна мовна практика. Нехай це буде 30 або 40 хвилин, але - кожен день. Це як спортивне тренування - краще, якщо бігун або боксер розвиває і нарощує свої навички потроху і систематично, а не один раз на тиждень і до знемоги. Розвивай всі чотири види мовленнєвої взаємодії з мовою, які приблизно рівнозначні за значенням і невіддільні одне від одного:

 • Без прослуховування автентичних записів, англійських пісень та перегляду фільмів ти не настроїш свій слух на сприйняття мови; 
 • Без читання ти не запам'ятаєш вельми складного англійського правопису. Ти, мабуть, знаєш відомий британський жарт про те, що вони пишуть «Манчестер», а читають «Ліверпуль»? 
 • Без письма ти не розів'єш свою мовну пам'ять і не оволодієш повністю структурою англійського речення. Без розвитку навичок мовлення твій англійський нагадуватиме одну з «мертвих» мов, таких як латинь чи давньогрецька. 
 • Можливо, ти зможеш писати вірші не гірше Кіплінга або Стівенсона, а ось вільно спілкуватися з носіями мови не зумієш.

Взагалі, найкраще розвивати ці навички одночасно: слухаючи англійські пісні, наспівуй їх, зчитуючи слова з екрану комп'ютера. Можна слухати текст новини і переписувати його в зошит, повертаючись до фраз, які ти не зрозумів, знову і знову. Шукай контакти з носіями мови в Інтернеті і слухай живу англійську мову. 

Переваги іспиту

Цей розділ почнемо з приємного факту: іспит IELTS завалити неможливо. Ти обов'язково отримаєш сертифікат з оцінкою до 9 балів. Правда, сертифікат з 1 балом особливої ​​користі не принесе, а щоб отримати 9 балів, тобі доведеться стати просунутим лінгвістом. Вивчити напам'ять Оксфордський словник, можливо, і не доведеться, але треба буде перелопатити масу навчальної та художньої літератури, прослухати і переглянути безліч аудіо та відеоматеріалів тощо. Ще одна перевага: коли ти будеш здавати розділ «Мовлення», приймати цю частину іспиту буде носій мови, а не бездушний комп'ютер.

Маючи оцінку «5», ти зможеш вступити до одного з європейських університетів, наприклад, в Туринський. Оцінка 8 або 8,5 балів практично гарантує тобі місце в будь-якому навчальному закладі, приймаючому сертифікати IELTS. Ну а при оцінці 9 балів ти можеш сміливо вдягати собі на голову лавровий вінок і вибирати для себе кращий ВНЗ.

Який іспит складати: IELTS чи TOEFL?

Від великого до смішного

Іспит IELTS - це настільки серйозно і відповідально, що смішне тут трапляється досить-таки рідко. Це можуть бути «шпори», заховані екзаменованими в найнесподіваніших місцях і виявлення пильними екзаменаторами. Іноді студенти починають поводитися зовсім несподівано. Розповідають про випадок, коли один з російських студентів при здачі усної частини іспиту в дикому хвилюванні став вставляти в свою відповідь російські фрази. Яке ж було його здивування, коли викладач (англієць за походженням), перейшов на бездоганний російську мову і нагадав невдалому претенденту, що той здає екзамен з англійської. До речі, все закінчилося досить непогано: студент заспокоївся (можливо, спрацював «ефект несподіванки») і здав іспит на цілком пристойну оцінку. 

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


  • Egor Nikolaev залишив відгук у 12:20, 3 Листопад, 2014
   0 Большое спасибо за статью и коментарии!
   От себя бы добавил инфографику IELTS, о том, как спланировать день сдачи - (ссылка удалена). Надеюсь, кому-то тоже поможет) Удачи!
   Відповісти
   • Елена Гордиенко залишила відгук у 13:50, 7 Березень, 2013
    +2 Во всем согласна с Татьяной. Специфика теста в том, что для того, чтоб хорошо сдать, нужно готовиться именно к IELTS. Поэтому "слушать песни и читать книги на англ" - это,конечно хорошо, но только для общего поднятия уровня языка. Для сдачи экзамена на высокую оценку - надо готовиться и знать особые "tips". Особенно это касается письма.
    Обязательным условием для высокого балла также является использование "продвинутого" словарного запаса - есть даже специальные книги типа "200 слов для ТОЭФЛ". В этом плане разницы нет, так что можете смело учить эти слова (сама по ней учила, о существовании такой же книги для АЙЛТСа не в курсе).
    Чтение и аудирование - не сложные, для подготовки достаточно пробных упражнений - чтоб понять и привыкнуть к структуре. но, опять же, при условии изначально неплохого уровня языка.
    В разговорной речи - спокойно и уверено говорите, не забывайте использовать выше упомянутые выученные слова, связывайте мысли "(however, meanwhile, on the other hand, overall, etc)."
    И однозначно забудьте о шпорах. во-первых, они правда вам не помогут - это же тесты и непредвиденные вопросы. А во-вторых вариантов ими воспользоваться скорей всего не будет, и единственным результатом может стать дисквалификация, а это не только зря потраченное время, но и немалые деньги.
    Відповісти
    • Виталий залишив відгук у 15:49, 5 Березень, 2013
     +1 Советую обратить внимание на подгтовку к экзамену с Кевином (ссылка удалена) Відповісти
     • Tatiana Alisova залишила відгук у 21:58, 27 Лютий, 2013
      +3 В самом тесте есть своя специфика, особенно это касается Academic варианта: не обязательно знать язык в совершенстве чтобы сдать на неплохой балл, верно и обратное - можно вполне бегло говорить по-английски и провалить экзамен. Так что грамматика и словарный запас это еще только полдела. Чтобы сдать ielts, нужно тренироваться сдавать именно его. Например у эссе в письменной части есть совершенно конкретная структура в зависимости от типа вопроса и набор водных слов для каждой из них, так называемых "индикаторов" где одна мысль закончилась и начинается другая (however, meanwhile, on the other hand, overall, etc).Плюс есть достаточно жесткие правила, которые в общем-то не правила, но если им не следовать это сильно понизит количество баллов. Например свое мнение по вопросу можно высказать только в заключении, буквально всего одним предложением, нигде нельзя писать "я считаю", "на мой взгляд" и тп, а основная часть состоит просто из рассуждений на тему "кто-то мог бы сказать", "бытует мнение", "общепризнанным считается" и тд и тп. В общем это натаскивается достаточно быстро, но на это надо обращать внимание.

      Очень и очень рекомендую сдать пробный экзамен в любом из языковых центров чтобы объективно понять где пробелы и направить внимание на них.
      Відповісти

      Додати коментар