У попередній статті ми обговорили суть, правила і деякі особливості складання іспиту TOEFL. При належному старанні претендент на навчання в одному з престижних ВНЗ США і деяких інших країн може отримати сертифікат, і, якщо він набере необхідну кількість балів, двері в новий для нього світ можна вважати відкритими. У TOEFL є гідний конкурент - іспит IELTS, який з'явився пізніше, але до теперішнього часу завоював стійкі позиції у всьому світі.
Світ останнім часом розвивається стрімко і невідворотно. Одним з основних двигунів цього розвитку є глобальне поширення англійської мови, яке торкнулося і тебе, мій юний друже, і людей старшого віку. Перед лінгвістами стоїть непросте завдання: зберегти чистоту і функціональність сучасної англійської мови. Для цього і був розроблений IELTS (Міжнародна система тестування на знання англійської мови). За основу була взята структура TOEFL: перевірка пропорційного розвитку навичок читання і сприйняття на слух, письма і, звичайно ж, усного спілкування. У розробці цього виду випробування брала участь організація - Британська Рада, спільно з вченими Кембриджу та австралійської освітньої організації IDP. Більше мільйона людей здають IELTS у всьому світі щороку, і результати іспиту визнаються дійсними більш ніж в 120 країнах. Серед щасливчиків, які отримали сертифікат, можеш опинитися і ти.
Темпи поширення IELTS, одного з основних міжнародних випробувань на володіння англійською мовою, ростуть, і за популярністю він поступово порівнюється з TOEFL. Необхідність в проходженні тестування у тебе може виникнути, якщо ти зберешся:
Як краще підготуватися
Іспит IELTS має приблизно ту ж структуру, що і TOEFL, але вважається, що він більш повно розкриває ступінь оволодіння чотирма видами основної мовної діяльності випробуваного. Краща підготовка до здачі іспиту - це постійна мовна практика. Нехай це буде 30 або 40 хвилин, але - кожен день. Це як спортивне тренування - краще, якщо бігун або боксер розвиває і нарощує свої навички потроху і систематично, а не один раз на тиждень і до знемоги. Розвивай всі чотири види мовленнєвої взаємодії з мовою, які приблизно рівнозначні за значенням і невіддільні одне від одного:
Взагалі, найкраще розвивати ці навички одночасно: слухаючи англійські пісні, наспівуй їх, зчитуючи слова з екрану комп'ютера. Можна слухати текст новини і переписувати його в зошит, повертаючись до фраз, які ти не зрозумів, знову і знову. Шукай контакти з носіями мови в Інтернеті і слухай живу англійську мову.
Цей розділ почнемо з приємного факту: іспит IELTS завалити неможливо. Ти обов'язково отримаєш сертифікат з оцінкою до 9 балів. Правда, сертифікат з 1 балом особливої користі не принесе, а щоб отримати 9 балів, тобі доведеться стати просунутим лінгвістом. Вивчити напам'ять Оксфордський словник, можливо, і не доведеться, але треба буде перелопатити масу навчальної та художньої літератури, прослухати і переглянути безліч аудіо та відеоматеріалів тощо. Ще одна перевага: коли ти будеш здавати розділ «Мовлення», приймати цю частину іспиту буде носій мови, а не бездушний комп'ютер.
Маючи оцінку «5», ти зможеш вступити до одного з європейських університетів, наприклад, в Туринський. Оцінка 8 або 8,5 балів практично гарантує тобі місце в будь-якому навчальному закладі, приймаючому сертифікати IELTS. Ну а при оцінці 9 балів ти можеш сміливо вдягати собі на голову лавровий вінок і вибирати для себе кращий ВНЗ.
Іспит IELTS - це настільки серйозно і відповідально, що смішне тут трапляється досить-таки рідко. Це можуть бути «шпори», заховані екзаменованими в найнесподіваніших місцях і виявлення пильними екзаменаторами. Іноді студенти починають поводитися зовсім несподівано. Розповідають про випадок, коли один з російських студентів при здачі усної частини іспиту в дикому хвилюванні став вставляти в свою відповідь російські фрази. Яке ж було його здивування, коли викладач (англієць за походженням), перейшов на бездоганний російську мову і нагадав невдалому претенденту, що той здає екзамен з англійської. До речі, все закінчилося досить непогано: студент заспокоївся (можливо, спрацював «ефект несподіванки») і здав іспит на цілком пристойну оцінку.
Записала видео с разбором отличий и своими впечатлениями, надеюсь, будет полезно тем, кто сомневается, что сдавать: https://youtu.be/lJlZF68D650
А українська в автора статті не вельми бездоганний))
We issue real registered IELTS, TOEFL, with band scores of your choice without you sitting for the exam. We provide only the original certificate with online verification possibilities for those of you who for one reason or another cannot pass the test or obtain the required band scores demanded by institutions, employers or the embassy. contact:
E-mail: ieltsboard.info@protonmail.ch
Whatsapp: +1 (513) 620-6443
От себя бы добавил инфографику IELTS, о том, как спланировать день сдачи - (ссылка удалена). Надеюсь, кому-то тоже поможет) Удачи!
Обязательным условием для высокого балла также является использование "продвинутого" словарного запаса - есть даже специальные книги типа "200 слов для ТОЭФЛ". В этом плане разницы нет, так что можете смело учить эти слова (сама по ней учила, о существовании такой же книги для АЙЛТСа не в курсе).
Чтение и аудирование - не сложные, для подготовки достаточно пробных упражнений - чтоб понять и привыкнуть к структуре. но, опять же, при условии изначально неплохого уровня языка.
В разговорной речи - спокойно и уверено говорите, не забывайте использовать выше упомянутые выученные слова, связывайте мысли "(however, meanwhile, on the other hand, overall, etc)."
И однозначно забудьте о шпорах. во-первых, они правда вам не помогут - это же тесты и непредвиденные вопросы. А во-вторых вариантов ими воспользоваться скорей всего не будет, и единственным результатом может стать дисквалификация, а это не только зря потраченное время, но и немалые деньги.
Очень и очень рекомендую сдать пробный экзамен в любом из языковых центров чтобы объективно понять где пробелы и направить внимание на них.