Heart 1979

6 способів швидко вивчити та не забути неправильні дієслова

6 способів швидко вивчити та не забути неправильні дієслова

Неправильні дієслова – важливий момент у вивченні англійської мови, який не можна упускати. Але як вивчити понад 400 слів та не забути їх? Ми поділимося кількома прийомами, які допоможуть вам впоратися з irregular verbs. 

 • Неправильні дієслова – важливий момент у вивченні англійської мови, який не можна упускати. Чому? Більша частина дієслів, що використовується носіями англійської мови в повсякденному спілкуванні, належить до irregular verbs. Без їх знання ви просто не зможете висловити свою думку в повному обсязі.

  Скільки всього неправильних дієслів? Близько 500. Але це зовсім не означає, що потрібно вивчити їх всі за один раз. У вивченні іноземних мов важлива послідовність. Можна почати з найпростіших дієслів, що часто використовуються. А ми розповімо вам про кілька прийомів, завдяки яким процес вивчення неправильних дієслів не здасться вам занадто важким. Ви готові? Let's go!

  Спосіб №1. Систематизація

  Цей прийом користується особливою популярністю серед тих, хто вивчає неправильні дієслова. Що потрібно робити? Розбийте неправильні дієслова групи за аналогією. Наприклад, слова з -О - у середині слова в другій колонці або слова з -N в кінці слова в третій.

  Слова, які не трансформуються

  Найпростіша група неправильних дієслів. Достатньо запам'ятати лише першу колонку і те, що вони не змінюють форму.

  bet
  bet bet
  cost cost cost
  cut cut cut
  hit hit hit
  let let let
  put put put
  shut shut shut
  spread spread spread 

  Дієслова, однакові в першій та останній колонці

  Ці неправильні дієслова змінюють свою форму лише у другій колонці.

  Present Past Past Participle
  come came come
  become became become
  run ran run 

  Дієслова із закінченням -N у третій колонці

  Тут все просто. Досить запам'ятати, що ці дієслова мають закінчення -N в Past Participle. Але цю групу можна розділити на менші підгрупи.

  • Дієслова з -О- у другій та третій колонках
  Present Past Past Participle
  break  brOke brOken
  choose chOse chOsen
  forget forgOt forgOtten
  freeeze frOze frOzen
  get gOt gOtten
  speak spOke spOken
  steal stOle stOlen
  tear tOre tOrn
  wake wOke wOken
  wear  wOre wOrn

  • Дієслова з -О-тільки у другій колонці
  Present Past Past Participle 
  drive  drOve  driven 
   ride rOde   ridden
   rise rOse  risen 
   write wrOte written

  Спосіб №2. Картки

  Можливо, ви вже знайомі з цим способом вивчення нових слів із часів шкільного чи університетського життя. Все, що потрібно для цього прийому - це папір, ручка і трохи часу. Зробіть однакові картки, написавши в кожної з одного боку три форми дієслова, з другого – його переклад. Звичайно, ви можете знайти вже готові картки в інтернеті, роздрукувавши їх. Але готуючи їх самостійно та промовляючи кожне слово, у вас більше шансів запам'ятати слова у рази швидше.

  Тим, у кого хороша пам'ять на візуальний матеріал, рекомендуємо додавати невеликі малюнки-асоціації до найскладніших для запам'ятовування слів.

  Спосіб №3. Відео

  Періодично переглядайте відео англомовних блогерів, які навчають англійській мові. Так ви запам'ятаєте не тільки всі форми неправильних дієслів, але і їхню правильну вимову.

  Спосіб №4. Речення

  Напевно, багато хто чув, що людська пам'ять працює особливо ефективно, коли ми перебуваємо в хорошому настрої. Складайте хоча б 5 кумедних речень чи одну невелику історію з використанням нових для вас неправильних дієслів. Так ви не тільки підніміть собі настрій, а й поповните словниковий запас.

  Спосіб №5. Зверни на мене увагу!

  Саме це прохання варто виконувати стосовно неправильних дієсловів. Що б ви не робили: дивилися фільм, серіал, слухали улюблену музику або читали б книгу англійською мовою, намагайтеся звертати увагу на всі дієслова, уточнюючи їх наявність у списку неправильних або згадуючи їх форми, якщо ви вчили їх раніше.

  Спосіб №6. Вірші

  Все, що римується, запам'ятати завжди легше та цікавіше. Спробуйте веселі римування з використанням усіх трьох форм неправильних дієслів.

  Вибирайте найбільш вдалий для вас спосіб вивчення неправильних дієслів, удосконалюйте англійську і буде вам щастя! ;)

  А ми бажаємо вам сил та успіхів!

  Коментарі


   Додати коментар