Heart 779 0

6 способів швидко вивчити та не забути неправильні дієслова

6 способів швидко вивчити та не забути неправильні дієслова

Неправильні дієслова – важливий момент у вивченні англійської мови, який не можна упускати. Але як вивчити понад 400 слів та не забути їх? Ми поділимося кількома прийомами, які допоможуть вам впоратися з irregular verbs. 

Неправильні дієслова – важливий момент у вивченні англійської мови, який не можна упускати. Чому? Більша частина дієслів, що використовується носіями англійської мови в повсякденному спілкуванні, належить до irregular verbs. Без їх знання ви просто не зможете висловити свою думку в повному обсязі.

Скільки всього неправильних дієслів? Близько 500. Але це зовсім не означає, що потрібно вивчити їх всі за один раз. У вивченні іноземних мов важлива послідовність. Можна почати з найпростіших дієслів, що часто використовуються. А ми розповімо вам про кілька прийомів, завдяки яким процес вивчення неправильних дієслів не здасться вам занадто важким. Ви готові? Let's go!

Спосіб №1. Систематизація

Цей прийом користується особливою популярністю серед тих, хто вивчає неправильні дієслова. Що потрібно робити? Розбийте неправильні дієслова групи за аналогією. Наприклад, слова з -О - у середині слова в другій колонці або слова з -N в кінці слова в третій.

Слова, які не трансформуються

Найпростіша група неправильних дієслів. Достатньо запам'ятати лише першу колонку і те, що вони не змінюють форму.

bet
bet bet
cost cost cost
cut cut cut
hit hit hit
let let let
put put put
shut shut shut
spread spread spread 

Дієслова, однакові в першій та останній колонці

Ці неправильні дієслова змінюють свою форму лише у другій колонці.

Present Past Past Participle
come came come
become became become
run ran run 

Дієслова із закінченням -N у третій колонці

Тут все просто. Досить запам'ятати, що ці дієслова мають закінчення -N в Past Participle. Але цю групу можна розділити на менші підгрупи.

  • Дієслова з -О- у другій та третій колонках
Present Past Past Participle
break  brOke brOken
choose chOse chOsen
forget forgOt forgOtten
freeeze frOze frOzen
get gOt gOtten
speak spOke spOken
steal stOle stOlen
tear tOre tOrn
wake wOke wOken
wear  wOre wOrn

  • Дієслова з -О-тільки у другій колонці
Present Past Past Participle 
drive  drOve  driven 
 ride rOde   ridden
 rise rOse  risen 
 write wrOte written

Спосіб №2. Картки

Можливо, ви вже знайомі з цим способом вивчення нових слів із часів шкільного чи університетського життя. Все, що потрібно для цього прийому - це папір, ручка і трохи часу. Зробіть однакові картки, написавши в кожної з одного боку три форми дієслова, з другого – його переклад. Звичайно, ви можете знайти вже готові картки в інтернеті, роздрукувавши їх. Але готуючи їх самостійно та промовляючи кожне слово, у вас більше шансів запам'ятати слова у рази швидше.

Тим, у кого хороша пам'ять на візуальний матеріал, рекомендуємо додавати невеликі малюнки-асоціації до найскладніших для запам'ятовування слів.

Спосіб №3. Відео

Періодично переглядайте відео англомовних блогерів, які навчають англійській мові. Так ви запам'ятаєте не тільки всі форми неправильних дієслів, але і їхню правильну вимову.

Спосіб №4. Речення

Напевно, багато хто чув, що людська пам'ять працює особливо ефективно, коли ми перебуваємо в хорошому настрої. Складайте хоча б 5 кумедних речень чи одну невелику історію з використанням нових для вас неправильних дієслів. Так ви не тільки підніміть собі настрій, а й поповните словниковий запас.

Спосіб №5. Зверни на мене увагу!

Саме це прохання варто виконувати стосовно неправильних дієсловів. Що б ви не робили: дивилися фільм, серіал, слухали улюблену музику або читали б книгу англійською мовою, намагайтеся звертати увагу на всі дієслова, уточнюючи їх наявність у списку неправильних або згадуючи їх форми, якщо ви вчили їх раніше.

Спосіб №6. Вірші

Все, що римується, запам'ятати завжди легше та цікавіше. Спробуйте веселі римування з використанням усіх трьох форм неправильних дієслів.

Вибирайте найбільш вдалий для вас спосіб вивчення неправильних дієслів, удосконалюйте англійську і буде вам щастя! ;)

А ми бажаємо вам сил та успіхів!

Коментарі


    Додати коментар