Hurt 32599

Що таке іспит FCE?

Що таке іспит FCE?

Іспит FCE або «Перший Кембриджський сертифікат». Детальна інформація про іспиті FCE. Переваги і суть іспиту. 

  • Добрий день дорогі читачі. Ми продовжуємо серію публікацію про екзамени. З нетерпінням очікуємо Ваші коментарі та відгуки, особистий досвід і поради до успішної здачі. Спеціально для Enguide, автор: Юрій Звєрєв.

    Що таке іспит FCE?

    Іспит FCE відомий досить широко під назвою «Перший Кембриджський сертифікат». Дійсно, він розроблений в Кембриджі і користується заслуженим попитом і авторитетом. Англійська абревіатура розшифровується трохи інакше: «First certificate of English». І, дійсно, для багатьох цей іспит ставав першим серйозним випробуванням на рівень засвоєння англійської письмової та усної мови. Взагалі, це один з п'яти кембріджських іспитів, і в їх ієрархії він знаходиться рівно посередині. Перші два випробування: KET (тест на набуття навичок базового рівня) і PET (тест на набуття навичок середнього рівня) також передбачають видачу підтверджуючих документів і дають певні привілеї, але частіше розглядаються просто як щаблі до «Першого Кембріджському сертифікатом». Якщо ти здаси FCE, вважатиметься, що ти придбав пороговий просунутий рівень, що за проектом європейського громадянства позначається літерою В2. 

    Навіщо потрібно здавати іспит FCE

    Сертифікат FCE надзвичайно популярний і затребуваний багатьма британськими навчальними закладами і компаніями, що набирають персонал з необхідним рівнем володіння англійської мови. Цей рівень називають upper-intermediate і, досягнувши його, ти можеш спілкуватися в офісі або на іншому робочому місці і виконувати свої обов'язки, не зазнаючи труднощів мовного бар'єру. Також цей рівень цілком достатній для вступу до деяких університетів та інших навчальних закладів Сполученого Королівства, так як за умови подальшого самовдосконалення забезпечує успішне оволодіння навчальними матеріалами, які викладаються англійською мовою. 

    Переваги іспиту

    Коли здаєш тести TOEFL та IELTS, ти повинен мати на увазі, що термін дії їх сертифікатів закінчується через певний час, і потім доведеться проходити випробування знову. Поспішу втішити, якщо при прийомі на роботу або в навчальний заклад з тебе зажадають сертифікат FCE, то після закінчення терміну дії контракту або після закінчення навчання можна, скажімо так, зайти на друге коло. Тобто, ти зможеш влаштуватися на роботу в іншу фірму або продовжити навчання, використовуючи все той же сертифікат. Справа в тому, що сертифікат FCE видається безстроково, і в тебе буде можливість використовувати його в будь-який час. Багато хто сприймає цей іспит як перший крок до подальшого вдосконалення англійської письмової та усної мови. В цьому є добра частка здорового глузду: багатьом буває не під силу відразу підготуватися до успішної здачі TOEFL або IELTS, а сертифікат FCE стає чимось на зразок пропуску в англомовне середовище, а, як відомо, в оточенні носіїв мови, мовні навички та вимова засвоюються набагато швидше.

    У чому суть іспиту

    Суть іспиту FCE перегукується зі змістом випробувань TOEFL та IELTS, тобто, тобі доведеться продемонструвати свої навички володіння англійської мови у всіх її проявах: в читанні і мовленні, розумінні на слух і правопис. Тільки структура іспиту FCE, все-таки, дещо інша. Іспит проводиться в два етапи, і перші три частини здаються в перший день. У другий день здаються аудіювання і мовлення. Частини іспиту розподіляються наступним чином: 

    • Читання. Спочатку читаємо три текста, і демонструємо розуміння кожного тексту, відповівши в цілому на 30 питань. На все про все - 60 хвилин.
    • Правопис. Пишемо звичайного або електронного листа, що практично одне і те ж. На другому етапі письмової частини вибираємо одне з п'яти завдань. Це може бути або ще один лист або відгук, розповідь, есе або стаття.
    • Вживання мови (use of English). У цій частині іспиту тобі буде запропоновано продемонструвати словниковий запас і вміння вирішувати граматичні проблеми. На цю частину відводиться 45 хвилин (час середньостатистичного шкільного уроку).
    • На аудіювання йде близько 40 хвилин 
    • Тестування з розмовної мови відбувається. Тут на кожного учасника відводиться по 15 хвилин. 

    Кожен етап оцінюється в 40 балів, а максимум в 200 балів при хорошому володінні англійським цілком досяжний. Залежно від суми балів виставляється оцінка за п'ятибальною шкалою, що складається з перших п’яти літер  англійського алфавіту. Оцінки А, В, С стають заліковими, і на їх підставі видається сертифікат.

    Іспит проводиться екзаменаційною радою університету Кембриджа (UGLES). Іспит FCE є одним з великої групи Кембриджських екзаменів, які поділяються на дитячі, загальні, шкільні, професійні та академічні випробування. Іспит FCE входить в розділ General English і в Україні та Росії проводиться Британською Радою, а також у спеціалізованих центрах ESOL, де також можна здати інші тести з групи Кембриджських іспитів. Іспити платні, і про умови можна дізнатися безпосередньо в центрах з прийому. 

    Від серйозного до курйозного

    Іспит FCE проводиться дуже давно, і його здають близько чверті мільйона людей на рік. Також як і на TOEFL та IELTS, на FCE панує жорстка дисципліна, і «зшахраювати» на іспиті практично неможливо. «Винахідники», звичайно, знаходяться, але, як правило, володар шпаргалки або ініціатор підказки з аудиторії безжально виганяються. Що стосується смішних випадків, на таких іспитах вони досить рідкісні. Наприклад, одного разу у відкриту кватирку аудиторії залетіла синиця, і вона, пурхаючи над головами екзаменованих, відволікала їх настільки, що екзаменатори дозволили студентам вигнати пташку на вулицю, а потім продовжити іспит. Як довго тривало ця пригода, і додали чи цей час до іспиту, історія мовчить.

    Екзаменаційні центри FCE в Україні 

    Інформація Cambridge English Language Assessment, University of Cambridge від 11.03.2013. Детальна інформація на официальном сайте.

    Киев

    Днепропетровск

    • International House DNK

    Харьков

    • Cambridge ESOL Independent Testing Centre

    Львов

    Одесса

    Коментарі


      Додати коментар