Hurt 30569 7

Що таке іспит IELTS?

Що таке іспит IELTS?
 • У попередній статті ми обговорили суть, правила і деякі особливості складання іспиту TOEFL. При належному старанні претендент на навчання в одному з престижних ВНЗ США і деяких інших країн може отримати сертифікат, і, якщо він набере необхідну кількість балів, двері в новий для нього світ можна вважати відкритими. У TOEFL є гідний конкурент - іспит IELTS, який з'явився пізніше, але до теперішнього часу завоював стійкі позиції у всьому світі. 

  Що таке іспит IELTS

  Світ останнім часом розвивається стрімко і невідворотно. Одним з основних двигунів цього розвитку є глобальне поширення англійської мови, яке торкнулося і тебе, мій юний друже, і людей старшого віку. Перед лінгвістами стоїть непросте завдання: зберегти чистоту і функціональність сучасної англійської мови. Для цього і був розроблений IELTS (Міжнародна система тестування на знання англійської мови). За основу була взята структура TOEFL: перевірка пропорційного розвитку навичок читання і сприйняття на слух, письма і, звичайно ж, усного спілкування. У розробці цього виду випробування брала участь організація - Британська Рада, спільно з вченими Кембриджу та австралійської освітньої організації IDP. Більше мільйона людей здають IELTS у всьому світі щороку, і результати іспиту визнаються дійсними більш ніж в 120 країнах. Серед щасливчиків, які отримали сертифікат, можеш опинитися і ти. 

  Навіщо здавати IELTS

  Темпи поширення IELTS, одного з основних міжнародних випробувань на володіння англійською мовою, ростуть, і за популярністю він поступово порівнюється з TOEFL. Необхідність в проходженні тестування у тебе може виникнути, якщо ти зберешся:

  • Емігрувати в Сполучене Королівство або в одну з країн Співдружності, об'єднане британською короною: Канаду, Нову Зеландію та Австралію; 
  • При прийомі на роботу в деякі міжнародні організації. Навчатися в одному з ВНЗ цих же країн, а також в якому-небудь престижному навчальному закладі США чи Німеччині, Італії чи Швейцарії, ПАР або Ізраїлю, Франції чи деяких інших країн;
  • При прийомі на роботу в деякі міжнародні організації. 

  Як краще підготуватися

  Іспит IELTS має приблизно ту ж структуру, що і TOEFL, але вважається, що він більш повно розкриває ступінь оволодіння чотирма видами основної мовної діяльності випробуваного. Краща підготовка до здачі іспиту - це постійна мовна практика. Нехай це буде 30 або 40 хвилин, але - кожен день. Це як спортивне тренування - краще, якщо бігун або боксер розвиває і нарощує свої навички потроху і систематично, а не один раз на тиждень і до знемоги. Розвивай всі чотири види мовленнєвої взаємодії з мовою, які приблизно рівнозначні за значенням і невіддільні одне від одного:

  • Без прослуховування автентичних записів, англійських пісень та перегляду фільмів ти не настроїш свій слух на сприйняття мови; 
  • Без читання ти не запам'ятаєш вельми складного англійського правопису. Ти, мабуть, знаєш відомий британський жарт про те, що вони пишуть «Манчестер», а читають «Ліверпуль»? 
  • Без письма ти не розів'єш свою мовну пам'ять і не оволодієш повністю структурою англійського речення. Без розвитку навичок мовлення твій англійський нагадуватиме одну з «мертвих» мов, таких як латинь чи давньогрецька. 
  • Можливо, ти зможеш писати вірші не гірше Кіплінга або Стівенсона, а ось вільно спілкуватися з носіями мови не зумієш.

  Взагалі, найкраще розвивати ці навички одночасно: слухаючи англійські пісні, наспівуй їх, зчитуючи слова з екрану комп'ютера. Можна слухати текст новини і переписувати його в зошит, повертаючись до фраз, які ти не зрозумів, знову і знову. Шукай контакти з носіями мови в Інтернеті і слухай живу англійську мову. 

  Переваги іспиту

  Цей розділ почнемо з приємного факту: іспит IELTS завалити неможливо. Ти обов'язково отримаєш сертифікат з оцінкою до 9 балів. Правда, сертифікат з 1 балом особливої ​​користі не принесе, а щоб отримати 9 балів, тобі доведеться стати просунутим лінгвістом. Вивчити напам'ять Оксфордський словник, можливо, і не доведеться, але треба буде перелопатити масу навчальної та художньої літератури, прослухати і переглянути безліч аудіо та відеоматеріалів тощо. Ще одна перевага: коли ти будеш здавати розділ «Мовлення», приймати цю частину іспиту буде носій мови, а не бездушний комп'ютер.

  Маючи оцінку «5», ти зможеш вступити до одного з європейських університетів, наприклад, в Туринський. Оцінка 8 або 8,5 балів практично гарантує тобі місце в будь-якому навчальному закладі, приймаючому сертифікати IELTS. Ну а при оцінці 9 балів ти можеш сміливо вдягати собі на голову лавровий вінок і вибирати для себе кращий ВНЗ.

  Який іспит складати: IELTS чи TOEFL?

  Від великого до смішного

  Іспит IELTS - це настільки серйозно і відповідально, що смішне тут трапляється досить-таки рідко. Це можуть бути «шпори», заховані екзаменованими в найнесподіваніших місцях і виявлення пильними екзаменаторами. Іноді студенти починають поводитися зовсім несподівано. Розповідають про випадок, коли один з російських студентів при здачі усної частини іспиту в дикому хвилюванні став вставляти в свою відповідь російські фрази. Яке ж було його здивування, коли викладач (англієць за походженням), перейшов на бездоганний російську мову і нагадав невдалому претенденту, що той здає екзамен з англійської. До речі, все закінчилося досить непогано: студент заспокоївся (можливо, спрацював «ефект несподіванки») і здав іспит на цілком пристойну оцінку. 

  Коментарі


  • Марина Сафронова 22 Липень 2019, 18:42
   Всем привет! В этом году сдавала сначала традиционный IELTS на бумажках, а потом на компьютере. У меня вышло так, что Writing, казалось бы, самую упрощенную на компьютере часть, я сдала хуже именно в CD-версии.
   Записала видео с разбором отличий и своими впечатлениями, надеюсь, будет полезно тем, кто сомневается, что сдавать: https://youtu.be/lJlZF68D650

   • Марічка 14 Червень 2019, 15:44
    "...перейшов на бездоганний російську мову" :D
    А українська в автора статті не вельми бездоганний))
    • Stacy Preps 20 Листопад 2018, 05:52
     Get an official IELTS, TOEFL, All English Language certificates.
     We issue real registered IELTS, TOEFL, with band scores of your choice without you sitting for the exam. We provide only the original certificate with online verification possibilities for those of you who for one reason or another cannot pass the test or obtain the required band scores demanded by institutions, employers or the embassy. contact:

     E-mail: ieltsboard.info@protonmail.ch
     Whatsapp: +1 (513) 620-6443
     • Egor Nikolaev 3 Листопад 2014, 12:20
      Большое спасибо за статью и коментарии!
      От себя бы добавил инфографику IELTS, о том, как спланировать день сдачи - (ссылка удалена). Надеюсь, кому-то тоже поможет) Удачи!
      • Елена Гордиенко 7 Березень 2013, 13:50
       Во всем согласна с Татьяной. Специфика теста в том, что для того, чтоб хорошо сдать, нужно готовиться именно к IELTS. Поэтому "слушать песни и читать книги на англ" - это,конечно хорошо, но только для общего поднятия уровня языка. Для сдачи экзамена на высокую оценку - надо готовиться и знать особые "tips". Особенно это касается письма.
       Обязательным условием для высокого балла также является использование "продвинутого" словарного запаса - есть даже специальные книги типа "200 слов для ТОЭФЛ". В этом плане разницы нет, так что можете смело учить эти слова (сама по ней учила, о существовании такой же книги для АЙЛТСа не в курсе).
       Чтение и аудирование - не сложные, для подготовки достаточно пробных упражнений - чтоб понять и привыкнуть к структуре. но, опять же, при условии изначально неплохого уровня языка.
       В разговорной речи - спокойно и уверено говорите, не забывайте использовать выше упомянутые выученные слова, связывайте мысли "(however, meanwhile, on the other hand, overall, etc)."
       И однозначно забудьте о шпорах. во-первых, они правда вам не помогут - это же тесты и непредвиденные вопросы. А во-вторых вариантов ими воспользоваться скорей всего не будет, и единственным результатом может стать дисквалификация, а это не только зря потраченное время, но и немалые деньги.
       • Vitaliy 5 Березень 2013, 15:49
        Советую обратить внимание на подгтовку к экзамену с Кевином (ссылка удалена)
        • Tatiana Alisova 27 Лютий 2013, 21:58
         В самом тесте есть своя специфика, особенно это касается Academic варианта: не обязательно знать язык в совершенстве чтобы сдать на неплохой балл, верно и обратное - можно вполне бегло говорить по-английски и провалить экзамен. Так что грамматика и словарный запас это еще только полдела. Чтобы сдать ielts, нужно тренироваться сдавать именно его. Например у эссе в письменной части есть совершенно конкретная структура в зависимости от типа вопроса и набор водных слов для каждой из них, так называемых "индикаторов" где одна мысль закончилась и начинается другая (however, meanwhile, on the other hand, overall, etc).Плюс есть достаточно жесткие правила, которые в общем-то не правила, но если им не следовать это сильно понизит количество баллов. Например свое мнение по вопросу можно высказать только в заключении, буквально всего одним предложением, нигде нельзя писать "я считаю", "на мой взгляд" и тп, а основная часть состоит просто из рассуждений на тему "кто-то мог бы сказать", "бытует мнение", "общепризнанным считается" и тд и тп. В общем это натаскивается достаточно быстро, но на это надо обращать внимание.

         Очень и очень рекомендую сдать пробный экзамен в любом из языковых центров чтобы объективно понять где пробелы и направить внимание на них.

         Додати коментар