Hat 7534 0

Навіщо фотографу англійська?

Навіщо фотографу англійська?

Представники творчих професій відчувають нестачу рівня англійської болючіше від інших людей. Чи дійсно це так – нам розповів фотограф Павло Вінник. 

  • Представники творчих професій відчувають нестачу рівня англійської болючіше від інших людей. Чи дійсно це так – нам розповів фотограф Павло Вінник.

    Павло, розкажіть, чому ви обрали професію фотографа?

    Мені було складно знайомитися з дівчатами, навіть в інтернеті. У мого батька була дзеркальна камера, я завжди мріяв мати таку. Довелося деякий час збирати кошти, накопичив – купив. З тих пір почав фотографувати дівчат на вулицях, частіше – на Хрещатику. Показував їм фото, пропонував вислати, так було набагато простіше отримати телефон. Потім зрозумів, що можу непогано фотографувати, а з дівчатами можна знайомитися і по-іншому.

    Фотографуючи моделей, я зрозумів, що існує проблема: дівчата, навіть після модельних шкіл, зовсім не вміють позувати.

    Почав зростати і вдосконалюватися, поміняв купу камер, нарешті вийшов на топову техніку. Працював фотографом при шлюбному агентстві – знімав портфоліо наречених. Пекельна робота: 18 годин в день ти фотографуєш і у тебе залишається 6 годин на ретуш, сон та їжу. Хоча заробітна плата була вищою за середній показник по Україні. Потім директор модельного агентства запропонував співпрацю. Через деякий час зрозумів, що хочу відкрити свій проект. Фотографуючи моделей, я зрозумів, що існує проблема: дівчата, навіть після модельних шкіл, зовсім не вміють позувати.

     

    Фото ©Pavel Vinnik

    Так ми відкрили «Український Інститут Моделей» на території XXL-Studio. Основне наше заняття в цій організації полягало в тому, що ми переучували дівчат після модельних шкіл, вчили їх правильно позувати, працювати зі світлом. Я викладав маркетинг для моделей. Говорив дівчатам, що вони можуть знаходити замовників без посередництва агентств. Я і зараз веду курси або майстер-класи для фотографів про те, як можна продавати свої послуги самостійно і як стати маркетологом для себе.

    Чи доводилося вам працювати з іноземними клієнтами?

    Так, і не раз. Багато іноземних клієнтів мають представництва в Україні з тієї простої причини, що фотозйомка тут обійдеться їм набагато дешевше. В основному я спілкувався з українськими представниками, але доводилося вирішувати багато питань, в тому числі, і на англійській мові. Хоча частіше – в листуванні. Це стосується питань, які не завжди може вирішити український посередник. Уточнювати ціну або умови зйомки вам доведеться англійською. Якщо ви невпевнено говорите англійською, швидше за все, клієнт не купить ваші послуги. Ви демонструєте невпевненість, а клієнт не знає, в чому саме ви невпевнені – у рівні своїє англійської чи якості послуг, що пропонуєте.

    Ви демонструєте невпевненість, а клієнт не знає, в чому саме ви невпевнені – у рівні своїє англійської чи якості послуг, що пропонуєте. 

    Як фотографу може допомогти англійська?

    Зачем фотографу английский? 

    Фото зустрічі ©Наталя Філобок

    Я скажу, як особисто мені допомагає англійська. Я працюю зі стоками і банками фотографій. Майже всі вони – це закордонні компанії. Для того, щоб мати постійний прибуток від фото, яке ти виставляєш на стоці, потрібно правильно його назвати і назвати англійською. Якщо ти підписуєш фото російською, ти заробиш одну суму (якщо заробиш), якщо англійською – то ця сума може збільшитися в кілька разів. Крім того, для того, щоб назвати фото, потрібно використовувати, як я це називаю «креативно-технічну англійську».

    Для того, щоб мати постійний прибуток від фото, яке ти виставляєш на стоці, потрібно правильно його назвати і назвати англійською.

    Спробую пояснити. Наприклад, фото можна назвати «Дівчина сидить за столом», а можна «Дівчина насолоджується відпочинком після виконаної роботи за столом». Друга назва збільшить продажі фото в 5-10 разів. Є певні правила і набори слів, за якими замовникам простіше знаходити фото.

    До речі, на стоках працюють люди з усього світу, і по тому, як вони формулюють назви фото, ти можеш приблизно визначити з якої вони країни.

    Чи працювали ви фрілансером?

    Дивлячись, як розуміти слово «фріланс». З одного боку – я майже постійно фрілансер, оскільки працюю на себе. З іншого боку, я не шукаю замовлення на фріланс-біржах і іншим не раджу.

    Чому?

    Це найбільш низькооплачувана робота, яку тільки можна уявити.

    А іноземні біржі?

    Оплата трохи вище, але в цілому – нічим не відрізняються. Для замовника фріланс-біржа – це джерело дешевої робочої сили. Іноземці, які шукають виконавців робіт на біржах, розраховують на невисоку вартість, а якщо бачать, що ти – з України, то вважають, що ти повинен коштувати ще дешевше.

    Іноземці, які шукають виконавців робіт на біржах, розраховують на невисоку вартість, а якщо бачать, що ти – з України, то вважають, що ти повинен коштувати ще дешевше. 

    Яка англійська лексика потрібна фотографу?

    Є професійна лексика. Діафрагма, витримка, глибина різкості і подібні терміни. Якщо ви фотограф, ви знаєте цю лексику, в тому числі, і англомовны варіанти термінів, але в спілкуванні з замовником вона вам не знадобиться. Вам достатньо володіти англійською на середньому рівні і вміти спілкуватися з клієнтом. Потрібні знання бізнес-англійської, своєрідна маркетингова термінологія, але не професійна лексика фотографа.

    Яка мовна навичка потрібна фотографу в першу чергу? Уміння говорити, писати, читати або слухати англійською?

    Найчастіше – письмова англійську, оскільки це один з найпростіших видів комунікації з іноземним клієнтом. Усна англійська теж важливий, але я використовую її частіше під час фотозйомки, коли клієнту потрібно говорити, як позувати, щось на кшталт «лівіше, правіше, поворот голови».

    Я читаю літературу з маркетингу англійською, тому що немає ні часу, ні впевненості, що її перекладуть російською чи українською, дивлюся бізнес-відеоподкасти і відео за професійними темам. Із зарубіжних відео можна узяти для себе більш нові тренди і віяння в сфері. Тому, швидше за все, всі навички важливі. Але починати спілкування з клієнтом вам, швидше за все, доведеться з листування.

    Які поради ви могли б дати користувачам Enguide?

    Я б радив починати вивчати англійську якомога раніше. А ще – не боятися її використовувати. У мене є знайома, яка постійно вчиться і отримує сертифікати. Їй завжди не вистачає рівня англійської до роботи мрії, вона постійно вважає, що ще не достатньо. Але ж вона могла б вчитися і працювати. Я за те, щоб люди навчалися в процесі роботи.

    У людей є якась зацикленість на навчанні. Мій досвід підказує, що краще вчитися в роботі.

    Наприклад, я завжди намагаюся брати проекти, на яких я міг би навчитися чомусь новому. Обираю складні завдання, те, що я раніше ніколи не робив. Так само і з англійською – починайте її використовувати якомога раніше, не чекайте поки досягнете ідеалу. У людей є якась зацикленість на навчанні. Мій досвід підказує, що краще вчитися в роботі.

    Павло, спасибі, бажаємо вам успіхів у ваших проектах! 

    Коментарі


      Додати коментар