График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

4 способи збільшити свій словниковий запас англійської мови

4 способи збільшити свій словниковий запас англійської мови

Кілька слів про словниковий запас

Запам'ятати 20 слів в день – не так вже й складно. А ось запам'ятати ці ж 20 слів і не забути їх на наступний день – набагато складніше. Яким чином можна збільшити словниковий запас англійської мови?

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, чому слово «beautiful» або «morning» є у вашому словнику? Причина всього одна: ці слова часто використовуються в мові. Саме від частоти використання слова і залежатиме, чи стане воно частиною вашого активного словника, загубиться десь у закутках пасивного запасу слів або взагалі не залишить у вашій свідомості ніяких спогадів про себе.

Далеко не всі слова вживаються в мові з однаковою частотністю. Спочатку ми запам'ятовуємо найбільш часто вживані з них – для того, щоб впевнено почувати себе в стандартній мовній ситуації. Про 6 способів запам'ятовування нових слів ми вже говорили, сьогодні розповімо про те, за рахунок чого можна розширити словниковий запас англійської мови.

Спосіб № 1

Как правильно учить английские слова?

Вчити слова потрібно в контексті. У кожного слова в англійській мові може бути близько двох десятків найрізноманітніших значень, які нерідко ніяк не співвідносяться один з одним. Саме тому, коли ви запам'ятовуєте не конкретнe значення одного слова, а словосполучення або фразу – ви додаєте це слово в свій активний словник. Використавши слово в процесі спілкування всього 3 рази, ви запам'ятовуєте його.

Небезпека: можна завчити слово тільки в одному контексті і не розпізнавати його в інших ситуаціях. Наприклад, слово set  може мати різні значення:

We set an extra place at the table for our guest. – Ми організували додаткове місце за столом для нашого гостя.
We met on the set of Hamlet. –  Ми зустрілися на постановці «Гамлета».
All the cars have a set price. – Всі автомобілі мають фіксовану ціну.

Спосіб № 2

Увеличивайте свой словарный запас с помощью чтенияЧитайте. Хочете збільшити словниковий запас – це єдиний шлях. В процесі спілкування ви можете запам'ятати декілька нових слів, але якісно розширити словниковий запас можна тільки завдяки регулярному читанню літератури різних жанрів. Читайте щодня хоча б по 15 хвилин – у цьому запорука успіху. Якщо в тексті вам зустрілося незнайоме слово, спробуйте вгадати його значення за контекстом, і тільки потім звертайтеся до словника. Про кращі словники англійської мови ми вже розповідали.

Небезпека: завдяки читанню ви запам'ятовуєте тільки буквене зображення слова, а для того, щоб воно стало частиною активного словника, необхідно знати його вимову.

Спосіб № 3

Изучайте английский с помощью FlashcardsFflashcards – ще один відмінний спосіб швидко запам'ятовувати нові слова. Картки допоможуть вам не тільки повторювати ті слова, які ви вчите, а й запам'ятовувати їх в різному порядку.

Небезпека: та ж, що і зі способом читання. Аби не запам'ятовувати тільки буквене зображення слова, намагайтеся вимовляти слова, які бачите на картках, слухайте, як вони звучать.

Спосіб № 4

Запам'ятовуйте слова за допомогою звукових асоціацій. Більшість англійських слів співзвучні зі словами рідної мови. Наприклад: nation – нація, style – стиль, embrasure – амбразура, day – день  та інші. Одна з теорій походження мови говорить про те, що всі мови мають спільний корінь. Спробуйте для себе пояснити, чим схожі слова англійської та рідної мови, підберіть звукові асоціації – вам буде набагато простіше запам'ятати слова:

Слово  Перевод  Ассоциации 
frush   уламки руйнувати, трощити, фарш
window  вікно  видно
spine   хребет  спина
 sleep   спати злипаються очі
 wall   стіна  вал
 lass   дівчина  ласка, ласкава
 enemy   ворог  це не мы

Небезпека: деякі асоціації потрібно притягувати за вуха. Може виникнути плутанина з правильністю вимови.

Про те, як перевірити, скільки слів ви вже знаєте, ми розповідали раніше. Якщо ви будете комбінувати різні способи, поєднувати їх  – вам вдасться досягти більш високих результатів, ніж якщо б ви використовували тільки один спосіб.

Бажаємо успіхів! 

5200

Коментарі до журналу


 • Denis Korablev залишив відгук у 13:10, 9 березня, 2016
  0 а еще поможет популярное приложение Фраза дня на английском, которым пользуется огромная аудитория, качать тут https://itunes.apple.com/ru/app/fraza-dna-na-anglijskom-izucaem/id967232189?mt=8 Відповісти

  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!