+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 15251 2

4 способи збільшити свій словниковий запас англійської мови

4 способи збільшити свій словниковий запас англійської мови

Запам'ятати 20 слів в день – не так вже й складно. А ось запам'ятати ці ж 20 слів і не забути їх на наступний день – набагато складніше. Яким чином можна збільшити словниковий запас англійської мови? 

Кілька слів про словниковий запас

Запам'ятати 20 слів в день – не так вже й складно. А ось запам'ятати ці ж 20 слів і не забути їх на наступний день – набагато складніше. Яким чином можна збільшити словниковий запас англійської мови?

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, чому слово «beautiful» або «morning» є у вашому словнику? Причина всього одна: ці слова часто використовуються в мові. Саме від частоти використання слова і залежатиме, чи стане воно частиною вашого активного словника, загубиться десь у закутках пасивного запасу слів або взагалі не залишить у вашій свідомості ніяких спогадів про себе.

Далеко не всі слова вживаються в мові з однаковою частотністю. Спочатку ми запам'ятовуємо найбільш часто вживані з них – для того, щоб впевнено почувати себе в стандартній мовній ситуації. Про 6 способів запам'ятовування нових слів ми вже говорили, сьогодні розповімо про те, за рахунок чого можна розширити словниковий запас англійської мови.

Спосіб № 1

Как правильно учить английские слова?

Вчити слова потрібно в контексті. У кожного слова в англійській мові може бути близько двох десятків найрізноманітніших значень, які нерідко ніяк не співвідносяться один з одним. Саме тому, коли ви запам'ятовуєте не конкретнe значення одного слова, а словосполучення або фразу – ви додаєте це слово в свій активний словник. Використавши слово в процесі спілкування всього 3 рази, ви запам'ятовуєте його.

Небезпека: можна завчити слово тільки в одному контексті і не розпізнавати його в інших ситуаціях. Наприклад, слово set може мати різні значення:

We set an extra place at the table for our guest. – Ми організували додаткове місце за столом для нашого гостя.
We met on the set of Hamlet. –  Ми зустрілися на постановці «Гамлета».
All the cars have a set price. – Всі автомобілі мають фіксовану ціну.

Спосіб № 2

Увеличивайте свой словарный запас с помощью чтенияЧитайте. Хочете збільшити словниковий запас – це єдиний шлях. В процесі спілкування ви можете запам'ятати декілька нових слів, але якісно розширити словниковий запас можна тільки завдяки регулярному читанню літератури різних жанрів. Читайте щодня хоча б по 15 хвилин – у цьому запорука успіху. Якщо в тексті вам зустрілося незнайоме слово, спробуйте вгадати його значення за контекстом, і тільки потім звертайтеся до словника. Про кращі словники англійської мови ми вже розповідали.

Небезпека: завдяки читанню ви запам'ятовуєте тільки буквене зображення слова, а для того, щоб воно стало частиною активного словника, необхідно знати його вимову.

Спосіб № 3

Изучайте английский с помощью FlashcardsFflashcards – ще один відмінний спосіб швидко запам'ятовувати нові слова. Картки допоможуть вам не тільки повторювати ті слова, які ви вчите, а й запам'ятовувати їх в різному порядку.

Небезпека: та ж, що і зі способом читання. Аби не запам'ятовувати тільки буквене зображення слова, намагайтеся вимовляти слова, які бачите на картках, слухайте, як вони звучать.

Спосіб № 4

Запам'ятовуйте слова за допомогою звукових асоціацій. Більшість англійських слів співзвучні зі словами рідної мови. Наприклад: nation – нація, style – стиль, embrasure – амбразура, day – день  та інші. Одна з теорій походження мови говорить про те, що всі мови мають спільний корінь. Спробуйте для себе пояснити, чим схожі слова англійської та рідної мови, підберіть звукові асоціації – вам буде набагато простіше запам'ятати слова:

Слово  Перевод  Ассоциации 
frush   уламки руйнувати, трощити, фарш
window  вікно  видно
spine   хребет  спина
 sleep   спати злипаються очі
 wall   стіна  вал
 lass   дівчина  ласка, ласкава
 enemy   ворог  це не мы

Небезпека: деякі асоціації потрібно притягувати за вуха. Може виникнути плутанина з правильністю вимови.

Про те, як перевірити, скільки слів ви вже знаєте, ми розповідали раніше. Якщо ви будете комбінувати різні способи, поєднувати їх  – вам вдасться досягти більш високих результатів, ніж якщо б ви використовували тільки один спосіб.

Бажаємо успіхів! 

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


  • Танюлька Мисилюк залишила відгук у 18:27, 19 Квітень, 2017
   0 гарно получається в тебе Відповісти
   • Denis Korablev залишив відгук у 13:10, 9 Березень, 2016
    0 а еще поможет популярное приложение Фраза дня на английском, которым пользуется огромная аудитория, качать тут (ссылка удалена) Відповісти

    Додати коментар