График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

8 способів швидко навчитися читати книги англійською мовою

8 способів швидко навчитися читати книги англійською мовою

Кілька слів про читання книг в оригіналі

Бажання вміти читати англомовну літературу в оригіналі – одна з причин, яка спонукає велику кількість людей почати навчання на курсах англійської. Неймовірна кількість інформації доступна поки тільки англійською мовою. Якщо ж ви прагнете до професійного та особистого зростання, ви просто не маєте права відмовити собі в отриманні доступу до цієї інформації.

Читання англійською дозволить вам дізнаватися новини зі світових джерел, отримувати важливу інформацію зі сфери вашої діяльності з перших рук, відчувати себе повноцінним членом світового інформаційного співтовариства. Довго говорити про розширення кругозору та інші перспективи, які відкриються перед вами разом з умінням читати книги англійською не будемо – усі чудово розуміють, наскільки це важливо в сучасному світі. Про те, як поліпшити навички читання англійською мовою, ми вже розповідали. Сьогодні поговоримо про те, як оволодіти цим вмінням початківцям, навчиться в стислі терміни читати англомовну літературу.

Как научится читать книги на английском?

Як в короткі терміни навчиться читати англійською мовою?

Існує три головних аспекти, які необхідно врахувати при вивченні англійської та тренування навичок читання: запас слів, граматичний мінімум і здатність розуміти текст. Завдяки цим аспектам ми можемо вказати три обов'язкові умови, виконання яких дозволить вам швидко сформувати навички читання англомовної літератури:

Збільшити пасивний запас слів і виразів

Говорити ми можемо, використовуючи лише активний запас слів. Маючи в активному запасі хоча б 500 часто вживаних слів англійської мови, можемо спілкуватися в стандартних ситуаціях. Пасивний запас слів у декілька разів перевищує активний, а ми розуміємо текст, який читаємо, саме завдяки пасивному запасу слів. Для того, щоб збільшити його, необов'язково зазубрювати слова. Досить слухати, чути, читати, звертати увагу на англомовні слова та фрази щодня. Збільшити пасивний запас слів допоможуть фільми англійською, книги, новини, телепередачі і т.д.

Удосконалити граматику

Якщо в усному мовленні ти можеш не використовувати складні граматичні структури, то, читаючи книги, ти, швидше за все, натрапиш на них. Саме тому для того, щоб розуміти, про що йдеться в тексті, вам доведеться підтягти граматику.

Намагатися не перекладати текст, а розуміти, про що йде мова

В процесі читання ви рано чи пізно зрозумієте, що далеко не все можна перекласти на рідну мову, деякі фрази, слова або словосполучення існують тільки в англійській. Ви розумієте, що вони означають? Цього достатньо. Намагатися дослівно перекласти текст книги на українською – необов'язково. Ви ж все-таки читач, а не перекладач.

Існує багато способів виконати ці умови і навчиться читати книги англійською.

Узнайте 8 способов быстро научится читать книги на английском 

8 способів швидко навчиться читати англомовну літературу

Спосіб № 1. Обирайте книги книги, які вам цікаві. Почніть з найпростішого – літератури для дітей.

Спосіб № 2. Використовуйте сервіс wordsfromtext.com. Використовувати цей сервіс можна до того, як приступите до читання. Вивчіть список слів, які зустрічаються в книзі, створіть список невідомих слів (краще – найбільш часто вживаних у творі) і – беріться до їх вивчення. Коли відчуєте, що вже орієнтуєтеся в словах – можна брати книгу до рук.

Спосіб № 3. Використовуйте тренажери lingualeo.com для запам'ятовування нових слів. Ви можете додати ті слова, які виокремили з тексту за допомогою wordsfromtext.com, в один з тренажерів Лінгва Лео і вивчати їх швидше і наочніше, так як ці тренажери дозволяють автоматично прив'язувати картинки до слів.

Спосіб 4. Читайте книги вголос. Це допомагає звертати увагу на кожне слово, чітко вимовляти його, згадувати, що воно означає.

Спосіб 5.Читайте книги в електронному вигляді. Навіть якщо ви фанатичний цінитель друкованої літератури, вам доведеться це зробити. Електронні книги спрощують процес читання літератури англійською мовою: якщо зустрілося незнайоме слово, можна відразу ж натиснути на нього і подивитися переклад (попередньо скачавши і встановивши словник). Ресурсів, завдяки яким можна скачати електронні англомовні книги – безліч.

Спосіб 6. Слухайте аудіокниги. Після прочитання твору – прослухайте його. Це допоможе закріпити вивчені слова, розширити словниковий запас. Класика англійської літератури, найпопулярніші книги давно вже мають аудіоверсії.

Спосіб 7. Для остаточного закріплення нових слів використовуйте програму Anki. Програма допомагає повторювати слова за допомогою карток: вам демонструється слово, ви подумки чи вголос проговорює відповідь, потім –натискаєте на кнопку «Показати відповідь». Картка перевертається – ви бачите, чи правильно відповіли. Після цього натискаєте:

 • «Easy» – якщо без затримки натиснули на кнопку (в такому випадку картка буде відкладена на 4 дні)
 • «Good» – якщо згадали з невеликою затримкою
 • «Again» – якщо не змогли згадати слово

Спосіб 8. Використовуйте в процесі читання сервіс reeed.me – він дозволяє читати книги в оригіналі і перекладати незнайомі слова.

Бажаємо успіхів! 

26171

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!