У будь-якому переліку документів, необхідних для участі в стажуванні, стипендійній програмі чи будь-якій іншій програмі мобільності, обов’язково є пункт «CV» або «резюме». Ці поняття часто плутають, тому слід внести корективи в їх розуміння.
У будь-якому переліку документів, необхідних для участі в стажуванні, стипендійній програмі чи будь-якій іншій програмі мобільності, обов’язково є пункт «CV» або «резюме». Ці поняття часто плутають, тому слід внести корективи в їх розуміння. Тетяна Кальченко, менеджер ресурсу Unistudy.org.ua, поділилася кількома порадами зі складання таких документів.
СV (curriculum vitae) – це детальний опис Вашого бекграунду: освіти, професійного досвіду, знання мов, отриманих грантів, пройдених стажувань тощо. Завдяки своїй деталізованості такий документ має обсяг щонайменше 2 сторінки, а зазвичай варіюється в межах від 3 до 10 сторінок. CV складається для участі в дослідницьких або навчальних програмах з тією метою, щоб приймальна комісія могла вповні оцінити кандидата на стипендію.
Резюме – більш короткий документ, обсяг якого не має перевищувати 2 сторінки. Існує така порада, що резюме слід з починати опису Ваших найважливіших якостей, необхідних для Вашої роботи на цій посаді.
Існують два основні формати CV / резюме – європейський та американський. Європейський формат має назву EUROPASS. До речі, в інтернеті є сайт, на якому викладено таблицю для генерування CV онлайн у цьому форматі. Його основні складники – це блок із Вашими контактними даними, інформація про отриману формальну і неформальну освіту, професійний досвід, громадську діяльність, мовний паспорт (де Ви маєте позначити свій рівень володіння англійською та іншими мовами).
Резюме в американському стилі буде лаконічнішим. Так, Ви маєте вказати контактну інформацію (Contact information), освіту (Education), досвід. Також є блок «Optional», який за бажанням можна заповнити інформацією про Ваші хобі, лідерські або управлінські якості, які будуть корисними для цієї посади.
Слова, яких, за версією Linkedin, слід уникати при складанні Вашого резюме:
Чому? Тому що вони позначені суттєвою клішованістю і свідчитимуть, як не дивно, не на Вашу користь.
Уважно прочитайте вимоги до аплікантів і поставте собі питання – що включити в резюме, щоб воно вповні відповідало формату програми? Із резюме має бути зрозуміло, що Ви – саме та людина, яка володіє всіма необхідними навичками та знаннями для успішного навчання чи роботи. В академічному резюме є графа «Supportive experience», куди варто вписати всю інформацію про отримані гранти, участь у конференціях, літніх школах, проектах тощо, досвід у керуванні організацією чи допомозі в організації події – усе, що може свідчити про Вашу зацікавленість темою та наявний досвід.
Успіхів Вам у подачі документів на обрану програму! А дізнатися більше про стипендійні можливості за кордоном і, врешті-решт, знайти програму для себе можна тут.
Іде набір в школи англійської на листопад
Коментарі
Додати коментар
Підтвердіть ваш відгук
Оберіть, будь ласка, соціальну мережу для миттєвої публікації відгуку на сайті Enguide
Підтвердіть ваш голос
Оберіть, будь ласка, одну с соціальних мереж для голосування на сайті Enguide
Підтвердіть Ваш аккаунт
Будь ласка, перейдіть до пошти для підтвердження вашого облікового запису
Привіт, незнайомець :)
За вами помічена підозріла активність, можливість голосування заблоковано на 5 днів.