Heart 364

Як знайти курси англійської під свій запит: практичні поради та чекліст для пошуку

Як знайти курси англійської під свій запит: практичні поради та чекліст для пошуку

Пошук курсів для вивчення англійської мови може виявитись складною задачою. Тож як визначитись зі школою? Та які питання потрібно задати, щоб впевнетись, що ці курси є ідеальними саме для вас? Наші партнери зі школи англійської Green Forest підготували поради та чекліст, які допоможуть у пошуку курсів англійської.

  • Варто лише заїкнутися, що ви хотіли би вивчити англійську, як реклама підтягне мільйон варіантів. Дійсно, зараз доступні найрізноманітніші варіації курсів: від місячних, до річних, від курсів для ІТ-спеціалістів, до навчання з носіями мови. Та як не дати себе закрутити маркетинговими трюками і не загубитися в цьому світі нескінченних пропозицій? Ми будемо вашим білим кроликом. Слідуйте за нами.

    Перш за все потрібно розібратися з метою: у чому полягає ваша потреба, для чого це вам. Після цього варто перейти до шляху, як ви це бачите. Давайте детальніше.

    Ви шукаєте не курси, а рішення

    Обирати курси англійської, це як обирати кросівки. Потрібно спершу вирішити, для чого вони вам. Купляти дорогі кросівки, не знаючи, чи ви будете в них бігати, чи ходити в гори, чи просто гуляти парком — не раціонально. Тому перше правило — спочатку мета.

    Вам потрібна англійська для роботи, для подорожей, для навчання чи переїзду?

    Словниковий запас для різних ситуацій потрібен дещо різний. Відповідно відрізнятимуться і типові фрази чи навіть іноді граматичні структури. Якщо чіткого запиту щодо лексики немає, то варто обрати школу, що спеціалізується на загальній англійській. Серед таких шкіл, наприклад, Green Forest, де студенти вивчають лексику на різні теми – від подорожей і роботи до повсякденного спілкування. Це може бути оптимальним варіант для тих, хто планує використовувати англійську в різних життєвих контекстах.

    Який рівень вам знадобиться?

    Для спілкування цілком вистачить і В1, а от вести переговори в міжнародній компанії без С1 буде неможливо.

    На коли вам це потрібно? 

    Якщо на вас не тисне час, довготривалі курси дадуть змогу краще заглибитися в нові знання. Якщо ж це потрібно “на вчора”, то слід шукати інтенсиви. 

    Скільки годин на тиждень ви можете виділити на навчання? 

    Варто звернути увагу і на насиченість вашого повсякденного життя. Тижнева тривалість уроків + час на домашнє завдання = необхідний виділений ресурс. Якщо заняття тричі на тиждень по півтори години й до них необхідно зробити домашні — найменший мінімум часу на тиждень це сім годин. Якщо ви здатні ловити все, як антена сигнал, то вас і суперінтенсив не наполохає. Якщо ж це не зовсім ваша історія, варто рухатися як ріка, яка точить камінь — поступово, але не відворотно. Так, результат не впаде вам на голову, але задоволення від кожного окремого заняття того варте.

    Обгортка і серединка

    Слід бути обачним. Обирати курси по рекламі, це як замовити найдорожчий напій у кав’ярні, коли не певні, що взагалі любите каву.

    “Ми навчимо вас англійської за 30 днів” — шахрайство. “100% гарантія вільного спілкування після курсу” — неможливо. “Викладачі — носії мови” — але без освіти й досвіду? 

    Будьте критичними до обіцянок.

    Перед остаточним прийняттям рішення було б добре обговорити з менеджерами наступне: 

    1. Дізнайтеся програму. Як мінімум ви зрозумієте, чи буде практичне застосування вивченому саме для вас.
    2. Уточніть інформацію про викладачів — хто вони, чи мають якусь кваліфікацію. Очевидно, наявність освіти не завжди є ознакою хорошого викладача. Загальноосвітня школа, для більшості, є хорошим прикладом цього. З іншого ж боку, методика повинна бути присутньою. Так, у школі англійської Green Forest викладачі проходять ретельний відбір і спеціальне навчання, щоб забезпечувати якість навчання.
    3. Дізнайтеся як вас будуть оцінювати: чи є взаємодія, як і коли вона відбувається. Буде викладач виправляти одразу, чи в кінці завдання розбирати помилки? Можливо це записаний урок і зворотного зв’язку немає. Чи будуть якісь тести, екзамени, як ви зможете зрозуміти свій прогрес?
    4. Що буде, якщо курс не підійде? Чи можливо змінити викладача, розклад, чи повернути кошти? Прозорість у кожній відповіді — хороший знак.

    Як зрозуміти, що формат навчання вам підходить?

    Важливий крок — вибір оптимально формату відповідно до вашого сприйняття та уподобань.

    Групові чи індивідуальні заняття? 

    Якщо перевага надається говорінню — краще група. Так ви матимете змогу чути різну вимову і не звикати лише до однієї. Якщо потрібен персональний підхід — можна придивитися до індивідуальних уроків. Так викладач зможе приділити максимум уваги саме вам. Не потрібно буде спішити за групою, якщо необхідно більше часу для розуміння чогось.

    Онлайн чи офлайн? 

    Якщо вам необхідна атмосфера класу і дисципліна, варто записатися на офлайн. Якщо ж ви без проблем можете зосереджено працювати годину чи півтори, незалежно від місця, можете сміливо записуватися на онлайн.

    Чи надає школа можливість відвідати пробне заняття? 

    Обирати курси без тестового заняття — це як купувати взуття, не примірявши його. Завжди слід уточнити, чи є пробне заняття і використати його. Навіть якщо ваш найкращий друг чи подруга в захоплені від курсів, ви не знаєте напевно, чи підійде це вам. Можливо у вас інший тип сприйняття. Можливо ви не так швидко схоплюєте. Або навпаки — швидше. А може вам сподобається атмосфера, яка не підійшла вашій подрузі? До прикладу, на такий випадок у школі англійської Green Forest є повний безоплатний пробний урок на всіх курсах. Якщо ж у вас виникають додаткові питання чи проблеми після нього, менеджери завжди радо допоможуть. Без жодного тиску після цього ви можете прийняти остаточне рішення.

    Чекліст для вибору курсів

    Щоб зробити вибір усвідомлено і без стресу, ми підготували перелік питань. Вони допоможуть підсумувати, на що саме звернути увагу. 

     Питання до себе:

    • Навіщо мені англійська? Які мої цілі?
    • Скільки часу я готовий витратити?
    • Який формат мені зручний?
    • Чи підходить мені фіксований розклад, чи мій пріоритет — гнучкість?
    • На який бюджет я розраховую?
    • Чи важливий для мене сертифікат після завершення курсу?

    Питання до школи:

    • Хто викладає? (локальні викладачі чи носії, їхня кваліфікація)
    • Як проходить заняття і комунікація з викладачем?
    • Як мене оцінюватимуть?
    • Чи є реальні відгуки?
    • Чи підходить під мої цілі програма курсу?
    • Чи є можливість оплатити частинами?

    Обов’язково використати пробне заняття. Можна ще й в різних школах одночасно.

    Зробили вибір? Чудово! Це вже перша сходинка до мети. Гарні курси як крутий тренер у спортзалі: підтримають, направлять і допоможуть рости. Та головний секрет прогресу у ваших зусиллях. Обирайте те, що підходить саме вам і насолоджуйтеся процесом — результати не забаряться!


    Комментарии


      Добавить комментарий