График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Скільки англійських слів необхідно знати для вільного спілкування?

Скільки англійських слів необхідно знати для вільного спілкування?

Кілька слів про багатство мови 

Наведемо простий приклад: Оксфордський словник англійської мови містить близько 1 мільйона слів. Нехай вас не лякає ця цифра, так як для того, щоб спілкуватися англійською, вам не потрібно знати і десятої частини цієї кількості. І все ж таки, скільки слів потрібно знати людині для вільного спілкування іноземною, а в тому числі, і на англійському, мовою? 

Говорити ми будемо виключно про усне мовлення і ваше уміння підтримати розмову, а отже – про активний словниковий запас, а він, які відомо, значно менший за пасивний. За день людина може сказати близько 7 тисяч слів рідною мовою (і це за найскромнішими підрахунками). Зрозуміло, це тільки кількісний показник, більшість слів повторюються в нашій мові. А це – головний ключ до досягнення нашої мети: вільного спілкування англійською. 

Адже можна вивчити певну кількість найрозповсюдженіших слів в усному мовленні і – ласкаво просимо в світ повноцінної комунікації англійською! Розповідати про те, як ефективно запям'ятовувати англійські слова, ми не будемо – поговоримо про кількість слів, що необхідна для вілного спілкування. Наприклад, знаючи 50 неправильних дієслів, ви вже зможете орієнтуватися в звичних ситуаціях: 

Так скільки слів потрібно знати? 

У вашому запасі 400-500 слів 

Це пороговий рівень, так званий рівень виживання. Якщо раптом з таким лексичним запасом ви опинитеся в англомовному середовищі, то вижити в ньому ви зможете, але цікавим співрозмовником вас навряд чи хтось вважатиме. І все ж, якщо ви правильно обрали слова, тобто володієте найбільш уживаною лексикою, то навіть 400 слів вистачить для того, щоб розуміти іноземну мову у звичних ситуаціях і спілкуватися з іншими людьми. У більшості випадків з таким запасом ви будете нагадувати співрозмовникам милого песика зі всезнаючим поглядом. 

800-1000 слів 

Перетинаючи цю рису, з активного слухача ви перетворюєтеся в учасника бесіди. Ви можете порозумітися англійською в знайомій ситуації. Але, як тільки бесіда торкнеться малознайомих вам тем, ви знову відчуєте себе, як на попередньому рівні. 

1500-2000 слів 

Активний словниковий запас. Такої кількості слів вам вистачить, щоб спілкуватися протягом всього дня. Єдиний мінус – спілкуватися зможете тільки на повсякденні теми, тому в дискусії про мистецтво, політику чи філософії краще не вступайте –вийти переможцем зі словесного двобою вам не вдастся. 

3000-4000 слів 

З таким запасом ви можете не тільки активно спілкуватися, а й читати газети, журнали, художню літературу. Тому цілком зможете обговорити останні події з друзями і колегами, поговорити на різні теми і навіть отримати звання цікавого співрозмовника. 

8000 слів 

Якщо позбудетеся акценту – цілком можна зійти за середньостатистичного британця. Володіючи такою кількістю слів ви зможете говорити, читати і писати англійською, тільки в деяких випадках відчуваючи нестачу лексичного запасу. 

10 000 - 20 000 слів 

Словниковий запас, яким володіє освітчений носій мови. Якщо досягли цієї межі – можете сміливо виправляти помилки в мові менш освічених носіїв мови. 

Перевірити свій словниковій запас ви можете завдяки сервісу testyourvocab.com

Сколько слов английского языка вы имеете в запасе? 

Відзначимо кілька головних правил, яких варто дотримуватися для того, щоб якомога швидше почати вільно говорити англійською: 

 • сам по собі запас слів не забезпечить вільного спілкування, потрібно починати з найбільш вживаних слів 
 • для того, щоб навчиться вільно спілкуватися англійською, потрібно пробувати вступати в розмову кожен день. Спілкуйтеся з друзями, відвідуйте розмовні клуби – тільки так ви досягнете мети 
 • вивчіть загальну лексику для розмови, з термінами та спеціальними словами проблем не виникне, так як це -найчастіше інтернаціональна лексика 
 • краще щодня запам'ятовувати 20-30 слів добре, ніж 300, але погано 
 • володіючи лексичним запасом в в 1500 слів, ви можете починати читати. Читання –одне з кращих джерел збагачення лексики
 • кінцева ваша мета – 8000 слів. З таким запасом ви будете впевнено почувати себе в будь-якій ситуації. 

Збільшити словниковий запас і швидко заговорити англійською допоможе веселий серіал «Extra English». Бажаємо успіхів у спілкуванні англійською мовою! 

18074

Коментарі до журналу


 • Kevin Austin залишив відгук у 12:42, 16 грудня, 2015
  0 Не плохая статья) в которой не несут чушь о 1000 правильно выбранных слов)) если кому интересно за сколько можно выучить английский то вот в этой статье есть таблица времени необходимого на изучения каждого уровня английского, основанная на иследованиях : http://thedreamstory.net/slovarnyj-zapas-skolko-nuzhno-znat-slov/ Відповісти

  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.