График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Як легко запам'ятовувати англійські слова – 6 прийомів для ефективного вивчення нових слів

Як легко запам'ятовувати англійські слова – 6 прийомів для ефективного вивчення нових слів

Словниковий запас або граматика: що важливіше? 

На брак англійських слів в лексиконі і бідність словника скаржиться кожен другий, хто вивчає англійську. Якщо ви не знаєте граматичних правил, як-не-як все ж зможете спілкуватисяз носієм мови. Якщо ж ви не володієте певним лексичним запасом слів, спілкуватися вам доведеться за допомогою жестів і міміки. А це різко знижує ваші шанси на порозуміння з іноземним співрозмовником. Саме тому, приступаючи до вивчення англійської мови, будьте готові до того, що вам доведеться вчити і запам'ятовувати чималу кількість іноземних слів. А це, як показує практика, не так-то легко. Про те, скільки слів необхідно людині для нормального спілкування англійською, ми вже говорили. Сьогодні розповімо про те, як вивчити цей мінімум слів для повноцінної комунікації. 

Існує 6 ефективних прийомів вивчення англійських слів: 

Прийом емоційного підтексту 

Кожне слово викликає у нас певні емоції, яскравий асоціативний ряд. Хочете запам'ятати англійське слово не на п'ять хвилин, а назавжди – пов'яжіть його з якимось важливим для вас предметом поняттям, спогадом. Які емоції виникають у вас, коли ви чуєте слово «honey» (мед)? Добре, якщо з цим словом ви пов'яжете образ когось близького, адже звертання «honey», як правило, допустиме на адресу подруги або друга, рідної людини. Ні для кого не секрет, що найкраще ми запам'ятовуємо інформацію, яку отримуємо в контексті емоційної навантаження. Отримавши знання в стресовій ситуації, ми не так просто забуваємо їх. Тому – будьте емоційими, виходьте із зони комфорту, змушуйте себе вчити нові слова в стресових ситуаціях. Тут допоможуть розмовні клуби, публічні виступи і все, що може викликати у вас вир емоцій. Наприклад, веселе відео: 

 

 Прийом додавання слова в активний словник 

Цей прийом використовують маленькі діти, вивчаючи рідну мову. Почувши нове слово, вони починають вимовляти його в контексті, пов'язуючи із уже відомими словами. Наприклад, при вивченні кольорів, дитина, дізнавшись, що існує рожевий колір, починає повторювати його знову і знову (рожева квітка, рожевий слон, рожева сорочка). Батьки також можуть допомагати їй запам'ятати слово, періодично звертаючи увагу на різні предмети і підкреслюючи, що вони – теж рожеві. Діти помічають слово в різних ситуаціях, а частота повторення переносить слово з пасивного запасу в активний. З малюків варто брати приклад! 

Прийом несвідомого навчання 

Завдяки цьому прийому ви збільшуєте пасивний словник мови. Дивитеся фільми англійською, читаєте англомовну літературу, слухаєте музику, радіо – все це створює навколо вас мовне середовище. Ви несвідомо запам'ятовуєте багато слів завдяки тому, що вони подаються в контексті. І наступного разу в іншій ситуації ви впізнаєте більшість з цих слів. Нехай поки вони будуть тільки в пасивному словниковому запасі, але рано чи пізно, завдяки частоті використання в мові, ви зможете перенести ці слова в активний запас. 

Прийом вивчення груп слів 

Коли ми говоримо про словник, що ви уявляєте? Вірно – перелік слів за алфавітом. Саме тому більшість людей роблять одну з головних помилок при вивченні слів англійської мови, починаючи зазубрювати їх в алфавітному порядку. Але збагачувати свый словник не обов'язково поступово від A до Z. Створити асоціативний ланцюг в такому випадку – дуже складно, хоч якось пов'язати між собою слова – майже неможливо. Саме тому більшість слів, вивчених таким чином, просто забуваються. Набагато простіше вчити слова, підбираючи їх за темами: про похід в кіно, піцу, хобі. А якщо ви підкріпите вивчення групи слів емоційним підтекстом – успіх вам гарантований. 

Прийом фразового вивчення мови 

Мало просто знати слова, потрібно вміти використовувати їх у повсякденному житті. В англійській мові дуже багато шаблонних розмовних фраз, знання яких в кілька разів спростить вам процес комунікації. Доведіть до автоматизму використання деяких фраз – цим ви зможете в кілька разів збільшити свій потенціал як активного учасника спілкування англійською мовою. 

 

Бажаємо успіхів у вивченні англійських слів! 
18790

Коментарі до журналу


 • Соломія Чир залишила відгук у 14:47, 3 жовтня, 2016
  0 дієві поради, як вивчити іноземну мову, є також у №10 психологічного журналу "Експеримент" Відповісти
  • Олічка Миронюк залишила відгук у 19:35, 15 липня, 2016
   +1 мені не допомогло а найлекший спосіб написати 3 рядки цього слова і все

   Відповісти
   • Вероніка Мельничук залишила відгук у 18:17, 6 липня, 2016
    0 Так мені це нічого не допомогло Відповісти
    • Іра Дідошак залишила відгук у 20:58, 9 березня, 2016
     0 Дякую в мене завдяки вам 11 за контрольну з англійськоі
     Відповісти
     • Микола Горончук залишив відгук у 16:28, 8 березня, 2016
      +1 А ми Водимо нашого хлопчика школи з 3 років. Дуже задоволені результатом! Дитина в 4 роки чудово орієнтується в англійській мові, з задоволенням відвідує кожне заняття, заняття, проходить у веселій ігровій формі, з піснями, іграми, в невимушеній обстановці. За досить невисоку плату дитина отримує море позитиву, веселе спілкування, і безцінні знання, що знадобляться в майбуьтньому http://boryslav-online.com.ua/archives/4815 Відповісти
      • Van Proft залишив відгук у 17:59, 3 грудня, 2015
       -1 Насправді корисні поради та прийоми. Все ж є багато способів вивчення англійської, які є еффективні. Я би порадив поєднувати самостійне вивченя з скажімо вивчення англійсько на спец. курсах http://anglik.com.ua/yazyki-i-programmy/ - тим паче, що в Україні їх дуже багато. Та деякі з них подають матеріал дуже цікаво та професійно. Відповісти
       • Van Proft залишив відгук у 17:56, 3 грудня, 2015
        -1 Дякую вам за поради та дуже цінну інформацію Відповісти
        • Vlas Bashynskyy залишив відгук у 22:40, 8 червня, 2015
         +1 А як же прийом вивчення англійських слів за допомогою карток? Чому його не згадали?
         Відповісти
         • Genya залишила відгук у 11:41, 31 липня, 2015
          0 Власе, дякуємо за коментар. Прийом вивчення англійських слів за допомогою карток ми згадували у іншій нашій публікації: http://enguide.ua/magazine/5-sposobov-uvelichit-slovarnyy-zapas-angliyskogo-yazyka Відповісти

         Додати коментар

         Фотоальбоми курсів

         Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
         Переглянути фото

         Ми на Facebook

         Ми Вконтакте

         Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
         Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

         За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

         Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
         Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

         Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

         13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
         13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

         Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

         Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
         Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

         Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

         ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
         ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

         Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

         Як правильно писати адресу англійською? Heart
         Як правильно писати адресу англійською?

         Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.