Опанувати мову швидко — нереально. Тут і оптимісти, і циніки заодно. В Оксфордському словнику 170 тисяч живих слів, не застарілих, а тих, які циркулюють в мові. Нейтів-спікер в спілкуванні використовує 8-10 тисяч у той час, як десь в світі тихенько схлипує нон-нейтів. Останньому (вам) крім вокабуляра доведеться освоїти граматику, оволодіти навичками читання, слухання і письма. На курсах всі ці знання ви будете отримувати маленькими порціями.
«Завести» у своєму житті англійську — як завести собаку: серйозний життєвий вибір і багато роботи попереду. Не витрачайте час на експерименти, вам потрібен хороший вчитель, хороша школа і сувора дисципліна.
Я пройшов курси від рівня В1 до С2, і коли тільки починав — у мене було серйозніше завантаження на роботі, ніж зараз. Все залежить від мотивації. Багато моїх знайомих кажуть, що хочуть піти на курси англійської, але потім не йдуть. Це як з подорожами. Бачиш, що хтось поїхав до Ісландії, дивишся його фотографії, але сам на поїздку не наважуєшся.
Вас буде мотивувати і серйозність ухваленого рішення, і захоплені англійською люди, які одразу з'являться у вашому житті.
Чому самостійно неефективно? Тому що пріоритет — системність. Так, є люди як Стів Кауфман, який заговорив 17 мовами. Але навіть у нього на вивчення бази йшло, як мінімум, півроку. У групі ж ви можете освоїти рівень за 4,5 місяці і побачити реальний результат після фінального тесту.
Для мене основними маркерами прогресу стали — усне мовлення, яке я розумію, і тексти, зміст яких я вловлюю, навіть не знаючи всіх слів. Я щоранку слухаю BBC World і спостерігаю цю позитивну динаміку. Чим частіше чуєш слова в мові, тим легше їх вихоплювати і запам'ятовувати. Маленький бонус курсів — ти помічаєш помилки інших. Це дуже важливо: чути одночасно і як треба говорити, і як не треба.
Чому не можна вчити швидко? Вся заковика в здібностях мозку, зокрема, пам'яті. Щоб ввести в ужиток спочатку 500, а потім 3000 базових слів, їх потрібно запам'ятати.
Уявіть, що вам продиктували номер телефону: 7481520. Що ви робите, щоб не забути? Розбили на шматочки: 748-15-20. Зв'язали з чимось, що вже відомо: у брата номер теж починається на 748! Звичайно ж, записали. Звичайно ж, кілька разів подзвонили. Інформація запам'ятовується не тоді, коли падає в голову мертвим вантажем, а коли ви її обробляєте.
Якою була п'ята цифра номера? А можете по пам'яті продиктувати його задом наперед? А скільки вийде, якщо скласти всі цифри докупи? Це мнемотехніки — прийоми для запам'ятовування. У вивченні мов вони стануть вашими ліпшими друзями.
Я пішла на курси після 50, щоб тренувати пам'ять. Колись я добре знала мову, але з часом все забулося. Я — викладач імунології в університеті. За ті 2 роки, що я йшла до В1+, різко помінялися вимоги в внз. З вересня у нас буде навчатися 600 студентів-іноземців, і я маю читати їм програму англійською. Я дуже рада, що не кинула курси, хоча був такий момент, і можу використовувати для викладання напрацювання колег з усього світу.
Дуже важливо, щоб все що ви вчите, стало «вашим». Хіба ви не по кісточках на руці перевіряєте 30 днів у місяці або 31? А чому б не закріпити за кожним пальцем слово? Або не уявити, що одне слово ви носите в кишені джинсів, а інше в портмоне? Або не поселити їх у будинку, де відомий кожен куточок.
Я виписував картки, розвішував листи А4 з якимись правилами або позначками на роботі. Підручник дає саме вдосталь матеріалу, щоб його можна було запам'ятати. Але я додатково слухав новини CNN і вчив слова звідти. Згодом я вже міг читати рішення міжнародних судів без перекладу. Я вважаю, що англійська успішна, якщо вона стала інструментом. Коли завдяки їй зростає твоя зарплата і до тебе проявляють інтерес міжнародні компанії.
Є студенти, які замальовують значення: наприклад, щоб запам'ятати sharp (гострий), дівчина зобразила акулу (shark) з гострими зубами. А є ті, хто римують. Ось, наприклад, реп з заримованими формами неправильних дієслів.
На перший погляд — енерговитратно. Але якщо англійський потрібен інтенсивний старт, налаштуйте себе, що всі ці прийоми повинні з'явитися у вашому арсеналі.
1. Не намагайтеся вивчити все одразу. Вивчення англійської має бути дуже системним і точковим. Не можна просто взяти і вивчити все підряд. Якщо ви запишетеся на курси, у вас автоматично з'явиться наставник, який проведе вас через основні етапи та теми. 2. Англійська має стати головним пріоритетом.
Якщо англійська не є пріоритетною, то і немає сенсу нею займатися. Я виступив мотиватором в нашій родині: спочатку віддав на мовні курси дітей, потім пішов сам, а потім приєдналася дружина. Ми багато подорожуємо, і питання важливості мови взагалі не стояло. Для мене основною мотивацією послужила моя наукова діяльність в юриспруденції: я готуюся до іспиту, щоб підтвердити рівень В2, перекладаю свої наукові статті на англійську, використовую публікації іноземних колег.
3. Важливо витримати тиск першого місяця
За негласним правилом, 3-х тижнів достатньо, щоб нова звичка закріпилася. Так, відвідуючи курси місяць, ви адаптуєтеся до навантаження і перебудуєте свій розклад. Важливо саме на початку звільнити час для англійської, щоб не відстати і не кинути. Ви самі відчуєте, як через місяць-півтора перевалили через гірку і здатні котитися вперед, приділяючи мови менше сил і ресурсів.
Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу студентів Першого кембриджського освітнього центру.
Іде набір в школи англійської на січень
Коментарі
Додати коментар
Підтвердіть ваш відгук
Оберіть, будь ласка, соціальну мережу для миттєвої публікації відгуку на сайті Enguide
Підтвердіть ваш голос
Оберіть, будь ласка, одну с соціальних мереж для голосування на сайті Enguide
Підтвердіть Ваш аккаунт
Будь ласка, перейдіть до пошти для підтвердження вашого облікового запису
Привіт, незнайомець :)
За вами помічена підозріла активність, можливість голосування заблоковано на 5 днів.