Друзі дізналися, що ти всерйоз захопився вивченням англійської і тепер на кожне свято завалюють тебе англомовною літературою? Але далеко не всі книги ти можеш подужати навіть до п'ятої сторінки. З яких книг варто починати знайомство з англомовною літературою?
Друзі дізналися, що ти всерйоз захопився вивченням англійської і тепер на кожне свято завалюють тебе англомовною літературою? Але далеко не всі книги ти можеш подужати хоча б до п'ятої сторінки. З яких книг варто починати знайомство з оригінальною літературою - розповімо докладніше.
Читати неадаптовану літературу англійською можна, досягнувши, як мінімум, рівня Intermediate. Категоричну заборону ніхто не накладає, але читати Шекспіра в оригіналі на рівні Elementary тобі може порекомендувати тільки тей ще садист =)
1. Забудь про твори навіть середньої довжини, не кажучи вже про романи.
Варто зауважити, що в англійській літературі не існує повісті як жанру, все, те, що перевищує обсяг розповіді, гордо іменується романом. Про романи на першому етапі знайомства з оригінальною літературою поки не думай, читай розповіді, новели і т.д.
2. Не підходь до полиці із золотою класикою
Цілком можливо, ти почав вивчати мову, щоб доторкнутися до генія Шекспіра чи відчути справжній ритм поезії Байрона. Але ж і безодня російської літератури поглинула тебе вперше не завдяки Достоєвському або Толстому. У кращому випадку - це були казки Олександра Сергійовича.
3. Почни звикатися з думкою, що тобі доведеться жити зі словником
Можеш дати йому ім'я і по святах вдягати йому красивого метелика.
4. Зверни увагу на дитячу літературу
Твори Кіплінга, Роулінг, Льюїса - те, що потрібно. Мова книг цих авторів досить проста, сюжети - цікаві, тим більше, що вони вже знайомі тобі.
Категоричних рекомендацій тобі ніхто не дасть, адже читати потрібно те, що цікаво читачеві, інакше ніякої користі для вдосконалення мови не буде. Хіба що гнітюче почуття відрази до будь-якого англомовного чтива. Але ти-то намагаєшся домогтися абсолютно протилежного ефекту, вірно? У такому випадку, зверни увагу на:
Детективні історії малого жанру - цікаві, захоплюючі і, як правило, написані досить простою мовою. З майстрів жанру порекомендуємо Конан Дойля, Едгара По і Агату Крісті. Зверни увагу і на детективні історії для дітей Enid Blyton - лексика проста, текст сприймається легко.
Зрозуміло, не всі жіночі романи - це рожевого кольору ваніль, яку автори щедро розмазують по сторінках з життєписом героїні і докладним звітом про її любовні пригоди. Але таких всеж таки багатенько. З плюсів таких творів варто відзначити досить просту мову, вона там дійсно практично розмовна. Хитромудрих граматичних конструкцій на сторінках подібних книг майже не знайти.
Невелика обмовка: навіть не торкайтеся до томіка Толкієна в оригіналі. В дужках вказано «для толкієністів» тільки, щоб позначити на якого роду літературу варто звернути увагу. Мовні звороти творця світу Середзем'я можуть збентежити навіть носіїв мови. «Хроніки Нарнії» змусять тебе штудіювати словник, а ось про пригоди Гаррі Поттера ти зможеш читати із задоволенням, принаймні, перші три книги серії. Фентезі - жанр, який орієнтований на дитячу та підліткову аудиторію. Тому книги Джорджа Мартіна на перших порах читати не варто - надто багато «важкої» лексики, бо ці книги - виключення з правил жанру, вони створювалися для дорослої аудиторії.
Як і фентезі, може бути представлено у малих жанрах - коротких фантастичних оповіданнях. Мова творів досить проста, якщо тільки не перевантажена науковими термінами. Радимо звернути увагу на розповіді Рея Бредбері, роман Дугласа Адамса «Автостопом по галактиці».
Ніякої Шеллі з її «Франкенштейном», тільки Кінг, Кінг і ще раз Кінг. Король жахів пише просто, обсяги творів - різні, але можна вибрати для початку невеликі оповідання.
Плюс: Дитяча література, трохи тексту, проста мову, оригінальне оформлення книги у формі щоденника з малюнками і позначками на полях
Мінус: Надто дитяча
Плюс: Проста мова, цікаві діалоги, захоплюючий сюжет, гумор
Мінус: Мова з кожною книгою ускладнюється
Плюс: Багато гумору, яскраві герої, простий текст
Мінус: Це роман, тому осилюють доведеться не один день
Плюс: Малий жанр, проста мова, цікавий сюжет
Мінус: Якщо ти вже знаєш, хто вбивця, так як читав російський варіант, не факт, що зможеш змусити себе перечитати твір
Плюс: Захоплюючий сюжет, малий жанр, книга філософська, а значить - цікава і дорослим
Мінус: Мова не так вже проста, словник буде необхідний
Плюс: Захоплюючий жіночий роман про ділової леді в ролі домогосподарки, проста мова
Мінус: Жіночий роман про ділової леді в ролі домогосподарки
Плюс: Проста мову, багато діалогів, як правило - короткі речення, цікавий сюжет
Мінус: Для любителів фантастики
Плюс: Досить проста мова, короткі фрази
Мінус: Специфічна література, не призначена для натур з тонкою душевною організацією
Плюс: Просту мову, багато розмовної лексики
Мінус: Для любителів антиутопій
Плюс: Конан Дойль - чудовий. Але не тільки цей твір Варто читати в оригіналі, но и всі «Записки про Шерлока Холмса»
Мінус: Достаточно большое количество устаревшей лексики
Сподіваємося, наші поради допоможуть тобі полюбити світ англійської літератури мовою оригіналу. Бажаємо успіхів у вивченні мови!
Іде набір в школи англійської на листопад
Коментарі
Додати коментар
Підтвердіть ваш відгук
Оберіть, будь ласка, соціальну мережу для миттєвої публікації відгуку на сайті Enguide
Підтвердіть ваш голос
Оберіть, будь ласка, одну с соціальних мереж для голосування на сайті Enguide
Підтвердіть Ваш аккаунт
Будь ласка, перейдіть до пошти для підтвердження вашого облікового запису
Привіт, незнайомець :)
За вами помічена підозріла активність, можливість голосування заблоковано на 5 днів.