Hurt 71574 0

Види тестів та іспитів з англійської мови – який обрати?

Види тестів та іспитів з англійської мови – який обрати?

Успішне складання міжнародних тестів часто є обов'язковою умовою при вступі до навчального закладу за кордоном, отриманні роботи в іноземній компанії або при переїзді в іншу країну. Як визначити, який саме тест з англійської вам потрібно складати?

  • Кілька слів про міжнародні іспити з англійської мови 

    Іспити з англійської мови – словосполучення, яке все частіше використовується в нашій мові. Успішне складання міжнародних тестів часто є обов'язковою умовою при вступі до навчального закладу за кордоном, отриманні роботи в іноземній компанії або при переїзді в іншу країну. Це три основні цілі, на шляху досягнення яких перед нашими співвітчизниками виростає мовний бар'єр. І його мало просто подолати – необхідно ще отримати сертифікат, який підтверджує, що ви дійсно володієте мовою на певному рівні. 

    Якщо причин, з яких вам знадобився сертифікат міжнародного зразка, три, то видів тестів з англійської мови – безліч. Як визначити, який саме тест з англійської вам потрібно складати – допоможе Enguide. 

    Види тестів з англійської 

    Всі іспити з англійської мови розроблені спеціально для тих, хто не є носієм мови, а вивчає англійську як іноземну. Залежно від того, в якій країні ви хочете отримувати освіту або працювати, вам і доведеться обирати іспит. Найбільш популярні тести з англійської – це IELTS, TOEFL, TOEIC та тести Cambridge ESOL. 

    TOEIC

    Сертифікат підтверджує вашу мовну компетентність в сфері бізнес-англійської. Сертифікат TOEIC дійсний два роки, тому цей іспит варто здавати безпосередньо перед влаштуванням на роботу в одну з міжнародних компаній. 

    IELTS чи TOEFL? 

    Про іспит IELTS, як і про TOEFL, ми розповідали раніше. Звернемо вашу увагу тільки на те, що TOEFL – це американська версія іспиту на знання англійської мови, отже він ідеально підійде для тих, хто планує переїзд в США або Канаду. Ряд навчальних установ і організацій інших англомовних країн віддають перевагу IELTS або тестам Cambridge ESOL. 

    Сертифікати IELTS і TOEFL дійсні протягом 2-х років з моменту отримання результатів тестів. В цьому іспити Кембриджського університету відрізняються від IELTS і TOEFL, так як вони не мають обмеженого терміну дії. Різні види іспитів з англійської мови розроблені для конкретних цілей кожної людини. Саме тому на першому етапі підготовки до складання тесту необхідно обрати той іспит, який підходить саме вам. Зупинимося детальніше на Cambridge ESOL. 

    Кeмбриджські мовні іспити 

    Сертифікати Кембриджських іспитів приймаються при надходженні і влаштуванні на роботу у Великобританії, Австралії, США та інших англомовних країнах. Ви вирішили підкорювати Лондон або вступати до одного з австралійських вузів? Кембриджські іспити з англійської підійдуть для ваших цілей ідеально. При вступі до американського університету варто подумати про те, який саме тест краще обрати, а ще краще – ознайомитися з вимогами вузу. Якщо ви все ж обрали один з тестів Cambridge ESOL, вам залишилося обрати – який саме. Існують загальні кембриджські тести: 
    • KET
    • PET
    • FCE
    • CAE
    • CPE 

    Також є тести для вузької спеціалізації. Складати один з цих тестів потрібно, якщо ви хочете підтвердити свій рівень володіння мовами в певній професійній сфері. Це може бути бізнес, викладацька діяльність, право або фінанси: 

    • BEC
    • TKT 
    • ILEC
    • ICFE 
    Існує також спеціальний тест для дітей та підлітків: Cambridge Young Learners Exams.  Для того щоб спростити процедуру вибору, коротко розповімо про кожен із них. 

    KET (Key English Test) 

    Сертифікат КЕТ підтверджує ваше володіння англійською на базовому рівні (Pre-Intermediate або А2 за шкалою CEFR). Тільки деякі організації-роботодавці визнають сертифікат цього іспиту. Найчастіше КЕТ складають для отримання візи чоловіка чи дружини (spouse visa). Існує також варіант іспиту для школярів – KET  for schools. Більш детально про іспит КЕТ ми розповідали раніше. 

    PET (Preliminary English Test)

    Сертифікат підтверджує володіння мовою на середньому рівні – Intermediate. Сертифікат приймають багато навчальних установ, також він визнається роботодавцями в сфері обслуговування, промисловості і т.д. (приклад – Coca-Cola, Gillette, Nestle). Детальніше про PET ми вже розповідали. 

    FCE (First Certificate in English) 

    Сертифікат іспиту підтверджує те, що ти володієш мовою на рівні Upper-Intermediate. Визнається багатьма вузами і роботодавцями в сфері обслуговування, управління та промисловості (приклад – American Express, Procter&Gamble, Siemens). Існує варіант іспиту для дітей: First (FCE) for Schools. Про те, де в Києві скласти FCE та подробиці про тест, ми вже писали. 

    CAE (Certificate of Advanced English) 

    Якщо ви володієте англійською на рівні Advanced, то можете підтвердити це, отримавши сертифікат CAE. Сертифікат визнають багато університетів та компанії-роботодавці (приклад – Airbus, Microsoft). Деталі успішного складання CAE ми вже розглядали. 

    CPE (Certificate of Proficiency in English) 

    Володієш мовою на рівні Proficiency – варто пройти тест CPE, сертифікат якого визнають багато університетів і роботодавці (Coca-Cola, Nestle). Про те, де можна скласти CPE у Києві – ми вже розмовідали.

    BEC (Business English Certificate) 

    Сертифікат підтверджує твоє володіння бізнес-англійською на рівні Intermediate (BEC Preliminary – Business English Certificate Preliminary) або Upper-Intermediate (BEC Vantage – Business English Certificate Vantage). Визнається іспит BEC у всьому світі в сфері бізнесу і торгівлі, дає переваги при вступі до університету і влаштуванні на роботу за кордоном. 

    ТКТ (Teaching Knowledge Test) 

    Кембриджський іспит для викладачів англійської мови. Для того щоб претендувати на отримання цього сертифікату, не обов'язково мати досвід викладання, ви зможете підтвердити те, що володієте методикою викладання англійської. Варто претендувати на успішну здачу цього тесту, якщо ви володієте мовою на рівні Upper-Intermediate і вище (щоб пройти всі модулі іспиту). 

    ILEC (International Legal English Certificate)

    Сертифікат підтверджує вашу мовну компетентність в сфері юридичної англійської і відповідає рівню В2 і С1 за шкалою CEFR. Цей тест, як правило, складають юристи або студенти юридичних спеціальностей. 

    ICFE (International Certificate in Financial English) 

    Сертифікат, який підтверджує вашу мовну компетентність в сфері фінансової англійської. Його, як правило, складають ті, хто володіє англійською на рівні В2-С1 за шкалою CEFR (Upper-Intermediate – Advanced). 

    Cambridge Young Learners Exams 

    Кембриджські іспити для дітей і підлітків. Є кілька варіантів іспиту для різного віку і рівнів володіння мовою:Starters, Movers та Flyers. Мета іспитів Cambridge Young Learners Exams – підготувати дітей до складання тестів Cambridge ESOL для дорослих. 

    Сподіваємося, ця інформація допоможе вам систематизувати уявлення про всі міжнародні мовні іспити та обрати саме той, який необхідний вам. 

    Коментарі


      Додати коментар