Hot 1182 0

Англійська для дітей: секрети підготовки школярів до ЗНО, якими повинні володіти всі батьки

Англійська для дітей: секрети підготовки школярів до ЗНО, якими повинні володіти всі батьки

Як організувати вивчення англійської для дітей, аби школярі не почали нудитися чи протестувати. Поради для батьків, які бажають зробити підготовку до ЗНО з англійської максимально органічною. 

  • Як мотивувати дитину до вивчення англійської

    Ледь не кожні мама та тато мріють про те, аби їхня дитина була поліглотом та завдяки цьому вмінню легко підкорювала світ. Проте подібні мрії можуть легко розбитися, зіткнувшись з класичним дитячим «не хочу вчитися», «не піду на курси», «мене дістала ваша англійська». Як же мотивувати школяра, особливо коли у нього на носі ЗНО? Хтось намагається пропагувати англійську для дітей через мобільні застосунки та ігри – це справді ефективно, та лише за умови його інтеграції з іншими способами навчання. Хтось примушує годинами сидіти з репетитором – це теж дієво, проте прогалини можуть лишитися в опануванні розмовної мови. Практика ж показує, що перш ніж почати вивчення англійської мови, важливо приділити увагу мотивації, а ще варто підібрати по-справжньому хороший курс, який допоможе і розмовні навички отримати, і успішно скласти ЗНО.

    Чому курси англійської для дітей не завжди викликають ентузіазм

    Ось основні причини, чому ваша дитина може протестувати проти чергового репетитора чи курсів:

    • Велике навантаження. Уроки в школі, купа позашкільних занять, тиск батьківських очікувань та інші перипетії шкільного життя можуть викликати у дитини не просто втому, а виснаження. Тому, коли батьки пропонують такому школяреві курси для підготовки до ЗНО з англійської мови, це може ще більше демотивувати щодо навчання. Тому уважно аналізуйте розпорядок своєї дитини та рівень навантаження, вигадуйте різні варіанти відпочинку та створюйте дні для повного розвантаження, коли ніхто навіть не згадує про ЗНО.
    • Великі очікування. Діти дуже чутливі до своїх батьків, а тому навіть без слів можуть відчувати ваші очікування щодо високих балів у атестаті та на ЗНО. Тому, якщо плануєте організувати навчання з англійської для своїх дітей, презентуйте таку ідею не як щось обов’язкове та не наголошуйте на тому, що вони повинні гарно вчитися.

    Батькам варто потурбуватися, аби вивчення англійської дітьми було цікавим

    • Система, побудована на змаганні. Конкуренція та прагнення отримати високу оцінку – це не той шлях, який веде до справжніх знань. Проте саме така атмосфера панує в багатьох загальноосвітніх школах. Тому, якщо ви бажаєте, аби ваша дитина готувалася до ЗНО з англійської мови в максимально доброзичливій та дружній атмосфері, не хвилюючись за оцінки, тоді запишіть її на курси.
    • Нудні заняття. Англійська для дітей має викладатися максимально активно та цікаво, інакше вони будуть нудьгувати. Тому варто записувати своїх дітей виключно на інтерактивні курси, де школярі можуть розважатися та навіть виконувати фізичні руханки. А ще важливо, аби мовні курси відповідали віку дитини та її інтересам.

    Якщо ваша дитина стикається хоча б з одним із перелічених факторів – це вже червоний прапорець. Якщо актуальні всі – тоді точно час вносити зміни у навчальну систему та способи підготовки до ЗНО.

    Що таке мотивація та як увімкнути їх у школяра, що готується до ЗНО з англійської мови

    Мотивація – це внутрішнє бажання діяти, яке виникає у відповідь на потребу. Якщо ми хочемо їсти, то встаємо та йдемо шукати щось смачненьке до холодильника. Коли ми хочемо успішно здати іспит – то починаємо до нього готуватися. Проте діти не завжди мають потребу у тому, аби добре знати іноземну та отримати високий бал на ЗНО з англійської мови. В цій точці й виникає трудність, як мотивувати школяра до навчання.

    Знайдіть потреби, які дитина зможе задовольнити через вивчення англійської

    «Ти будеш ходити на курси тричі на тиждень, і спробуй лише після них не здати ЗНО на 200 балів!» – це типова батьківське звернення до школярів. Як вам здається, воно може пропагувати вивчення англійської для дітей та спонукати їх відвідувати курси? Лише на відчутті страху. Тому, якщо ви бажаєте віддати дитину на мовні курси, варто звертати увагу на те, що цінного саме вона може отримати від такого навчання. Наприклад, вона зможе задовольнити свої потреби:

    • у спілкуванні з однолітками поза межами школи – нові друзі, це завжди цікаво;
    • у розвагах та іграх, тому що курси англійської для дітей – це весело;
    • у можливості поспілкуватися зі справжніми іноземцями, якщо це курси з викладачем-носієм мови.

    Також дитині потрібно показати, що вільне володіння англійською – це нові цікаві можливості, які також можуть задовольняти її потреби. Зауважуємо: звертайте увагу саме на потреби дитини, а не на власне бажання «поступити» її до університету (хоча учні старших класів можуть і самі свідомо цього бажати). Англійська мова для дітей – це можливість:

    • читати улюблені книги в оригіналі;
    • спілкуватися англійською, як мама чи інша важлива особа;
    • нових подорожей за кордон, де можна буде затоваришувати з іноземцями;
    • розуміти англомовний контент у соціальних мережах;
    • опанування цікавих умінь, як то програмування чи вебдизайн.

    Проте потреби у кожного свої, а тому мотивацією для вашого школяра можуть стати зовсім інші речі. Та ви, як батьки, можете легко їх відчути.

    Не тисніть на дитину, навіть коли ЗНО з англійської мови на носі

    Успішно написати випускні іспити в школі – це дуже важливий крок для майбутнього дитини, яка бажає вступити до університету. Найгірший підхід до такого завдання – це постійне нагадування про наближення тесту. Аби не стати батьками-тиранами, скористайтесь кількома порадами від досвідчених педагогів школи Green Country:

    • Структуруйте підготовку. Найбільш зручний спосіб підготовки до ЗНО з англійської мови – це спеціалізовані курси. Вони охоплюють весь словниковий запас та граматичні правила, за якими складаються тести. Також на курсах діти матимуть змогу потренуватися в складанні іспиту, як на ЗНО – з тестами, написанням твору та вправами на аудіювання.
    • Допомагайте, якщо потрібно. Якщо англійська дається дитині з великими зусиллями, старайтесь допомагати, проте робіть це лише на її прохання та згоду. Ви можете разом виконувати вправи домашнього завдання, вчити нові слова, розбиратися зі складними граматичними правилами. Ваша залученість та щира підтримка – це найкраща допомога у підготовці до ЗНО з англійської мови.
    • Пам’ятайте про важливість відпочинку. Якщо помітили, що дитина виснажується, зумисне робіть перерви у навчанні та влаштовуйте якісний відпочинок. Важливо додати до нього фізичну активність, оскільки довге сидіння над книгами – це небезпека для дітей, яка може стати причиною розвитку сколіозу.

    А ще пам’ятайте, що вивчення дітьми англійської не завжди проходить з однаковим успіхом. Періодами школяр буде показувати разючі результати, а іноді буде цілими тижнями плутати Present та Past Simple.

    Уникайте конфліктів, якщо підліток протестує проти курсів з англійської

    Якщо дитина каже, що не хоче вчитися – не кричіть та не перетворюйте ситуацію у конфлікт. Просто щиро говоріть про навчання та варіанти, як досягнути високих результатів на ЗНО. Чудовою альтернативою для підлітків стануть курси з англійської для дітей онлайн – такі заняття проходить просто вдома за домашнім комп’ютером, а тому навіть не доведеться витрачати час на дорогу. Онлайн-навчання чудово підходить сором’язливим школярам, які важко адаптуються до нових людей – взаємодіяти з однолітками через екран набагато комфортніше.

    Конфлікт вже стався? Тоді зробіть паузу у намаганні пропагувати англійську для дитини. А потім відверто поговоріть з нею: розкажіть про свої власні страхи, про бажання дати їй найкраще майбутнє, про готовність до компромісів та розгляду різних варіантів вивчення англійської мови для здачі ЗНО. Якщо ви навчитеся слухати свого школяра, він вас теж почує.

    Викладання англійської має відбуватися у дружній атмосфері

     Правильний вибір курсів з англійської – основа успіху

    Ми вже купу разів згадували про курси англійської для дітей, а все тому, що вони набагато ефективніші за шкільне навчання. На курсах немає орієнтації на оцінку та правильне виконання вправ з підручника. Вони орієнтовані на те, аби навчити дітей по-справжньому розуміти англійську та розмовляти нею. Однак, аби діти отримали хороший результат, важливо правильно підібрати варіант навчання:

    1. Обирайте курси з англійської саме для дітей. Важливо, аби зі школярами працювали досвідчені педагоги, а зміст та навантаження навчальної програми були розраховані на їхній вік.
    2. Читайте відгуки про мовну школу. З відгуків інших батьків ви дізнаєтеся, як саме відбувається викладання англійської для дітей та наскільки хороші результати показують школярі, чи подобається їм таке навчання.
    3. Враховуйте свої цілі. Якщо потрібна підготовка до ЗНО з англійської мови – тоді шукайте саме такий курс. Він дозволить не лише опанувати нові слова та розділи граматики, а й натренуватися писати іспит.
    4. Запишіться на пробне заняття. Воно дасть змогу познайомитися з підходом до викладання англійської для дітей, оцінити професіоналізм педагогів.
    5. Запитуйте дитину про її враження. Якщо школяру не подобається навчання, навряд чи воно допоможе успішно підготуватися до ЗНО з англійської мови. Краще тоді підібрати альтернативний варіант.

    Мовні школи пропонують різні формати англійської для дітей – офлайн і онлайн, з насиченим графіком чи лише з двома короткими заняттями на тиждень. Робіть вибір, опираючись на можливості вашої дитини та її загальне навантаження.

    Англійська не лише для дітей або чому батькам теж варто взятися за навчання

    Навіть підлітки, які можуть відверто зневажати батьків та конфліктувати з ними, підсвідомо орієнтуються на маму й тата. Тому, коли батьки самі показують старанність у навчанні або ж чудове володіння англійською мовою, школярі зазвичай беруть з них приклад. Отож, якщо ваша ціль полягає у мотивації дітей до англійської, тоді варто показати особистий приклад.

    Опанування англійської відкриває багато нових можливостей, як занурити школяра в англомовне середовище. Наприклад, ви можете разом переглядати іноземні мультфільми та фільми мовою оригіналу, читати адаптовані книги, та й просто спілкуватися з дітьми англійською. Це чудовий спосіб розвинути навички розмовного мовлення та сприймання мови на слух.

    Як мотивувати дитину готуватися до ЗНО з англійською мови? Також готуйтеся разом з нею, а за бажання можете й самі записатися на іспит. Проте робіть це не задля конкуренції, а виключно з бажання підтримати та допомогти. А ще це допоможе вам зрозуміти, що навчання насправді забирає багато енергії та не завжди викликає цікавість, а тому не варто карати школярів за недостатньо хороші оцінки чи успіхи.

    Коментарі


      Додати коментар