Heart 8870

Як готуватися до секції «Speaking» на іспитах Cambridge English?

Як готуватися до секції «Speaking» на іспитах Cambridge English?

 Секція «Speaking» триває всього 15 хвилин, втім для декого це – найважчі хвилини. Цього можна уникнути, якщо знати чого чекати, почуватися впевненими у рівні своєї англійської та знати як готуватися.

  • Якщо ви збираєтеся складати один із іспитів Cambridge English, чи то A2 Key (KET), B1 Preliminary (PET), чи B2 First (FCE), хороший результат за секцію “Speaking” стане вагомим внеском до загального балу за екзамен. Навіть якщо читання, аудіювання та письмо видаються важкими частинами іспиту, високий бал за говоріння зможе збалансувати вашу оцінку.

    Про що потрібно говорити?

    Запитання в розмовній частині Cambridge English exam зазвичай стосуються таких тем, про які будь-хто знайде, що сказати. Як правило, вам потрібно говорити англійською про себе, події з вашого життя, звички, людей або свята. Загалом, це теми, навколо яких побудовані типові розділи навчальних посібників, наприклад: recycling and the environment, life in the city, travelling, friendships, health and sports, та ін.. Отже, ви можете заздалегідь продумати, про що будете розповідати та потренуватися. Якщо виявиться, що у вас труднощі в підборі ідей на будь-яку тему, не зайвим буде почитати статті або новини.

    Важливо пам'ятати, що екзаменатори не хочуть чути завчені відповіді. Тільки якщо ви не політик, що виступає з промовою, і не ведучий новин. Основна мета іспиту – перевірити наскільки добре ви б впоралися зі спонтанною ситуацією в реальному житті.

    З чого розпочати?

    Радимо розпочати із перегляду відео з іспитів, які ви плануєте здавати. Кембридж публікує їх на своєму каналі у YouTube. Таким чином, ви можете ознайомитися із структурою екзамену, почути запитання які може ставити екзаменатор, побачити скільки часу відводиться на кожне завдання. Щоправда, це не означає що відповіді кандидатів на відео ідеальні. 

    Оскільки цю частину екзамену, як правило, здають у парі з іншими кандидатами, то практикуватися можна із партнером. Наприклад, у другій частині іспиту A2 Key потрібно ставити та відповідати на запитання разом із напарником. Головне намагатися підтримати розмову. Якщо ви не почули чи не зрозуміли запитання іншого кандидата, перепитайте:

    • Sorry?
    • What did you say?
    • Can you repeat that?
    • Can you say that again?

    Під час екзамену B1 Preliminary потрібно запастися ідеями, щоб пояснити свій вибір або навести приклад, і таким чином продовжити діалог. Також важливо пов'язувати вашу власну відповідь із відповіддю іншого кандидата. 

    Радимо готуватися наступним чином: одна людина починає відповідати на запитання, а коли вона раптом зробить вимушену паузу, вступає інша, продовжуючи її. До речі, саме так складають Speaking на Кембриджських іспитах з англійської: два кандидати та екзаменатор спілкуються між собою на задані теми, а інший екзаменатор слухає їх та оцінює.

    Чудово, якщо у вас є напарник, але можна тренуватися відповідати самостійно. В такому випадку, пройдіться кожним завданням кілька разів. З кожним наступним разом ви говоритимете впевненіше, а потім ви взагалі з легкістю контролюватимете у якому напрямі розгортається ваш монолог і наскільки зв’язним він є.

    Наступні кроки

    Важливо також подбати про свій словниковий запас і поступово додавати нові слова та вирази до своєї відповіді. “Цікаві” слова лише прикрасять вашу відповідь, роблять її розгорнутою. Тому вживайте синоніми, старайтеся не повторюватися, навчіться навігації по фото, наприклад, over here, down there, above the..., to the right of...., in the top right corner, вживайте так-звані linking words, щоб групувати свої ідеї і т.д.. Головне – не перестаратися! Вчіть слова так, щоб на іспиті у вас була можливість повноцінно висловити власну думку.

    Навчіться відповідати протягом 30 секунд, однієї хвилини і більше, щоб відчути на собі що вас чекає на екзамені. У процесі підготовки спробуйте записувати, а потім прослуховувати свою відповідь та використовуйте секундомір, щоби перевірити, чи виходить у вас вкластися в необхідний час. Таким чином, ви зменшите своє хвилювання під час реального іспиту.

    Найважливіше не боятися спілкуватися англійською мовою з друзями або родиною, адже постійна практика підвищить вашу впевненість у власних уміннях. А якщо вам бракує живого спілкування, ви можете спілкуватися онлайн, або ж відвідувати English Speaking clubs. 

    Сподіваємося, наші поради стануть вам у пригоді та допоможуть здати Speaking на найвищий бал!

    Коментарі


      Додати коментар