Heart 16619 2

Як прискорити прогрес в англійській: поради для кожного рівня

Як прискорити прогрес в англійській: поради для кожного рівня

У якийсь момент нас просто завалили порадами, як поліпшити мову — записуйся до спікінг-клубів, читай-слухай, вирушай за кордон, вивчи 10000 слів. Наче чим більше себе навантажити, тим вище стрибне рівень. Але ні. Чому підхід більше-краще не працює, розібралися з викладачами Першого кембриджського освітнього центру. І підібрали вправи, які дійсно варто ввести до свого англійського раціону. 

  • Кожен вчить свою англійську. І ви також.

    Уявіть, що вивчення англійської — це забіг на довгу дистанцію. Кожен відрізок шляху — новий рівень, в середньому, «довжиною» 4,5 місяці. Чим більше ви бігаєте, тим витривалішими стаєте — і тим більше можете зробити за межами класної кімнати самостійно.

    Однак потрібно чітко усвідомлювати — якщо вже братися за щось екстра, то за щось посильне. Тільки у цьому разі навчання принесе плоди.

    Перші кілометри: А1, A2, B1

    У мовних школах з початкових рівнів зі студентами розмовляють англійською. Перші пару уроків — це шок, потім — цілком звична справа.

    Усе нове. Кожне слово незнайоме. На цих рівнях єдине, чим можна собі допомогти — це старанно вчити слова. При чому, не усі підряд, а ті, які дає адаптований підручник. Важливо розуміти, що вивчити слово — це не просто запам'ятати його значення, а й вміти його сказати і написати. Тому роботи буде багато, а успіх залежить від частоти повторень.

    Оксана НазарчукОксана Назарчуквикладач Першого кембриджського освітнього центру

    Починаючи з рівнів Beginner (A1) і Elementary (A2):

    • наклейте в квартирі sticky notes, позначивши назви всіх речей англійською, кожен раз, взявши до рук той чи інший предмет, промовляйте назву вголос;
    • обов'язково записуйте нові слова кудись від руки, а не тільки повторюйте усно, влаштовуйте собі час від часу самодиктанти;
    • можете створити електронний словник в Quizlet, щоб повторювати лексику на телефоні (проте це не скасовує завдання виписувати слова);
    • починайте читати адаптовану літературу або дитячі казки.

    Починаючи з Pre-Intermediate (B1):

    • слухайте підкасти для свого рівня, наприклад, Learn English Podcasts (за ці якраз варто братися з рівня В1);
    • пишіть вдома короткі диктанти під диктовку нейтів спікерів Dailydictation і звіряйте відповіді на наступний день.

    Моєю слабкою стороною завжди був словниковий запас. Але мені допомагають асоціації. Я проводжу паралелі з іншими мовами, які знаю чи вчила. Наприклад, same асоціюється з українським «такий самий», а stupid — з російським словом «тупой», тому що у них один корінь. Згодом мій словниковий запас поповнився, і я заговорила після тривалої перерви.

    Катерина СпоришКатерина Споришстудентка Першого кембриджського освітнього центру

    Переломний момент: B1+

    Intermediate — найбільш глобальний етап в навчанні, тому що саме на цьому рівні повинен зникнути мовний бар'єр. Часто студенти не відчувають прогресу і саме тут здаються.

    Кожен по-своєму проходить цей етап. Одна моя учениця поїхала з чоловіком у відпустку і повернулася сповнена сил, тому що в готелі вільно спілкувалася з персоналом англійською. Якщо втрачається впевненість в собі, краще за все знайти людей, з якими можна обговорити навчання, зустрічатися кілька разів на тиждень і регулярно листуватися. Дуже допомагає погортати свої старі зошити і підручники.

    Мар'яна КучеренкоМар'яна Кучеренковикладач Першого кембриджського освітнього центру

    Починаючи з рівня Intermediate (B1+):

    • почніть вести англійською Instagram або Twitter. Повідомлення короткі і ймовірність помилки дуже мала. Якщо маєте щоденник — перетворіть його на English Diary;
    • встановіть англомовне меню на всіх девайсах і програмах, якщо граєте в комп'ютерні ігри —  зареєструйтеся в англомовній зоні;
    • читайте тексти, тримаючи в зубах олівець або ручку, щоб покращувати вимову;
    • побільше пишіть англійською — якщо немає ідей, візьміть 7-ю за рахунком книгу на полиці, відкрийте 7 сторінку, відрахуйте 7 речення зверху — і почніть свою історію з нього.

    Мені не вистачало впевненості, щоб спілкуватися. Коли я робив помилку, я міг впасти в ступор і це мене дратувало. Тому я вирішив піти вчитися. На кожному рівні є щось складне: на низьких — більше граматики, на вищих — словосполучень і особливостей мови. Я взяв собі за мету підготуватися до міжнародного екзамену. На підготовку вдома я витрачаю мало часу, але мені зазвичай вдається впоратися з тестами. Моя дружина, з якою ми навчаємося разом, дуже кумедно дратується через це.

    Роман К.Роман К.студент Першого кембриджського освітнього центру

    Ще трохи піднатиснути: B2

    З рівнем вище середнього відкривається купа можливостей, можна подавати резюме на роботу або вступати до закордонного університету.

    Студенти В2 не просто перейшли мовний бар'єр, вони можуть спілкуватися англійською і відчувати себе комфортно. Саме час братися за будь-які позакласні активності. І читання, і перегляд фільмів англійською почнуть приносити задоволення. Ви будете вчити багато нового, не докладаючи особливих зусиль.

    Оксана НазарчукОксана Назарчуквикладач Першого кембриджського освітнього центру

    Починаючи з рівня Upper-Intermediate (В2):

    • читайте неадаптовану літературу, але в жодному разі не класику — сучасну легку прозу,
    • встановіть на телефон підкасти Learn English Podcats від British Council або слухайте 6 Minute English від BBC, дивіться відео TED Talks — спочатку можна з субтитрами, але поступово вимикайте (можна встановити додаток на телефон);
    • по можливості, проведіть час за кордоном (щоб це було ефективно, не менше 2 тижнів), знайдіть друзів по листуванню;
    • об'єднайте вивчення англійської з предметами з вашої сфери інтересів, є безліч безкоштовних освітній курсів на Coursera, EdX або FutureLearn.

    На високих рівнях починають розповідати про особливості. Коли ми вчили нові конструкції на зразок 'used to' або інверсій, було відчуття, що вони дивні, не звучать. Спочатку здається, що їх взагалі не використовують, але якщо багато читаєш, починаєш помічати їх всюди. Я взяла за правило на курсах — перед уроком виписати 5-7 нових мовних оборотів або слів і будь-що-будь використовувати їх під час заняття. Це дуже допомогло просунутися далі.

    Тетяна КубановаТетяна Кубановастудентка Першого кембриджського освітнього центру

    Майже у мети: С1-С2

    Найвищі рівні володіння мовою — Advanced і Proficiency — називають native-like, адже мова нарешті стає органічною.

    Тут вже складно щось радити, зазвичай студенти самі знаходять, як розвиватися. Я, наприклад, ще коли сама вчилася, вела власній блог і готувала для нього переклади англійських статей — дуже збагачується словниковий запас. Моя головна порада — не сидіть склавши руки. Без практики один рівень можна втратити за 2 місяці.

    Мар'яна КучеренкоМар'яна Кучеренковикладач Першого кембриджського освітнього центру

    На рівнях Advanced (С1) і Proficiency (С2) корисно:

    • дивитися фільми англійською по кілька разів, запам'ятовувати фрази акторів і розігрувати сцени з фільмів з тією ж інтонацією;
    • братися за будь-яке читання — неадаптовані книги і статті;
    • робити переклади англійських текстів на рідну мову і навпаки;
    • допомагати студентам більш низького рівня — пояснювати правила родичам, дітям або друзям (тоді граматика остаточно розкладеться по поличках);
    • брати участь в дебатах, розмовних клубах;
    • складати міжнародні іспити (підговтовка до них складніша за курси загальної англійської);
    • знайти можливість застосовувати мову на робочому місці.

    Дякуємо за сприяння в підготовці статті Першому кембриджському освітньому центру, зокрема, викладачам Оксані Назарчук і Мар'яні Кучеренко.


    Коментарі


    • Stas Vanushin 24 Грудень 2018, 17:08
      для расширения вокабуляра, когда заучиваешь какое-то кол-во слов/ идиом/ словосочетаний в день, в процессе прокчаки навыка чтения это делать проще всего, можно использовать шпаргалки-карточки, с бумажным носителем всегда комфортнее обращаться, чем искать что-то в телефоне на скорость или выписывать в толстый учебный блокнот. я когда начинала учить язык, мне понравились эти умкард ру - выглядят, как визитки и приятная бумага, там не только для английского, но и есть чистые, можете выписать то, что нужнее вам :3
      • Stas Vanushin 24 Грудень 2018, 17:05
        все средства хороши, но для расширения вокабуляра, когда заучиваешь какое-то кол-во слов/ идиом/ словосочетаний в день, в процессе прокчаки навыка чтения это делать проще всего, можно использовать шпаргалки-карточки, с бумажным носителем всегда комфортнее обращаться, чем искать что-то в телефоне на скорость или выписывать в толстый учебный блокнот. я когда начинала учить язык, мне понравились эти http://umcard.ru - выглядят, как визитки и приятная бумага, там не только для английского, но и есть чистые, можете выписать то, что нужнее вам :3

        Додати коментар