Hot 1358

Курси англійської мови: гейміфікація у навчанні школярів

Курси англійської мови: гейміфікація у навчанні школярів

Вивчення іноземної — тривалий процес, в якому важко уникнути рутинності та нудьги.

 • Однак сучасні курси англійської мови для школярів вдало вирішують цю проблему за допомогою інноваційних методів та підходів до навчання, серед яких виділяється гейміфікація. Вона припускає використання ігрових елементів у неігровому контексті, стимулює інтерес та мотивацію учнів, створює інтерактивне і захоплююче навчальне середовище, а також сприяє більшій залученості та покращенню засвоєння матеріалу.

  Ігровий формат застосовують як на групових та парних курсах англійської мови, так і індивідуальних. З часом гра під час заняття перетворюється на своєрідний ритуал. 

  Важливість використання ігор на уроках:

  • формування позитивного ставлення до вивчення мови — гейміфікація на уроках полегшує опанування складних тем, адже простіше запам'ятовувати нову інформацію через практику та активні вправи, аніж тільки через читання чи слухання лекцій;
  • досвід роботи в команді — соціальна взаємодія через ігрові елементи спонукає учнів до співпраці та спільної роботи. Парні чи групові ігри можуть допомогти налагодити соціальні зв'язки, спростити адаптацію в колективі. До того ж колективні гейміфіковані формати сприяють співпраці, а не конкуренції, підвищують колективний дух;
  • покращення комунікації у групі, виховання поваги до людей з іншими думками та ідеями, змагальна складова;
  • навчання стає більш різноманітним та цікавим — ігри можуть продовжуватися й після урока на курсах англійської мови. В якості домашнього завдання можна запропонувати квести, вікторини, кросворди тощо;
  • додаткова мотивація — бали, рівні та таблиці лідерів допомагають учням підтримувати мотивацію та зацікавленість.

  Якщо раніше уроки англійської мови асоціювалися із вправами з підручниками та традиційними підходами, то сьогодні це може бути захоплюючою пригодою для учнів. І не важливо, займаються вони онлайн, чи офлайн. 

  Багато сучасних мовних шкіл використовують гейміфікацію у процесі навчання, наприклад, на курсах англійської мови в Green Country учні вчаться на онлайн-платформі з інтерактивними вправами, отримують бонуси за навчання. Нижче детальніше розглянемо, як сучасні курси для школярів використовують ігри та інтерактивний підхід з користю для вивчення мови. 

  Сучасні технології дають змогу дитині вчити лексику, граматику, покращувати аудіювання та розмовні навички за допомогою інтерактивних вправ, ігор та вікторин

  Як курси англійської мови для школярів використовують гейміфікацію

  Як ми зазначили вище, сучасні вчителі курсів англійської мови використовують різні ігри, щоб вчити та практикувати новий матеріал було цікавіше. Їх підбирають з урахуванням віку, рівня знань та потреб школярів. Наприклад, на уроках вчитель може запропонувати:

  • використати ігрові персонажі, щоб познайомитися з певною лексичною темою, практикувати діалоги, вивчити тематичні пісні, вірші тощо;
  • розділити учнів на групи чи команди, щоб створити разом проєкт чи позмагатися у різноманітних конкурсах;
  • запропонувати головоломки, ребуси чи різноманітні “ігри-ходилки”, які одночасно допомагають прокачати лексику чи правило граматики та позмагатися за лідерство або якийсь бонус від вчителя;
  • використовувати онлайн платформи та мобільні застосунки, що також мають елементи гейміфікації, для практики пройденого матеріалу. Це можуть бути квізи, конкурси, проходження рівня гри тощо;
  • на офлайн заняттях курсів англійської мови вчитель також може запропонувати молодшим школярам більш активні ігри, наприклад: Simon says, Running Dictation, Map Reading, Classroom Energizers, Scavenger hunt, Freeze та інші.

  Ігровий підхід можна використовувати і для домашніх завдань та самостійної практики. Наприклад, за допомогою інтерактивного квізу можна запам'ятовувати нову лексику, граматичне правило, а спеціальні застосунки для вивчення мови допоможуть відпрацювати пройдений матеріал. 

  Також гейміфікація передбачає систему винагород. Учні курсів англійської мови можуть отримувати бали, жетони або інші винагороди за успішне виконання завдань, активну участь. За накопичення певної кількості балів вони можуть отримати віртуальні чи реальні нагороди. Це допомагає їм відчувати себе більш мотивованими і досягати успіхів.

  Наприклад, учні на офлайн та онлайн курсах англійської в Green Country за підготовку до уроку, активність на занятті, день народження та відгуки отримують шкільну валюту «кантрики». Їх можна витратити на брендові товари в онлайн-крамничці школи, сертифікати на емоції, благодійність. 

  Як проходить заняття на сучасних курсах англійської мови для школярів

  Заняття з використанням гейміфікації не поступаються ефективністю класичним урокам. Гра має на меті привернути увагу учнів до освітнього процесу та засвоєння нового матеріалу, його закріплення. Структура заняття може варіюватися в залежності від особливостей конкретних курсів англійської мови, однак основні етапи навчання залишаються схожими:

  1. Вступ (організаторська частина). Вчитель спілкується з учнями, перевіряє їхній настрій та готовність до навчання. 
  2. Warm-up. Це етап актуалізації знань, на якому учні повторюють матеріал, вивчений на попередніх уроках, задають питання по домашній роботі. Його можна провести за допомогою коротких ігор або вправ.
  3. Основна частина. Вчитель коротко оголошує тему уроку та визначає мету. Починається активне вивчення нового матеріалу: введення лексичних одиниць, граматичних структур, покращення навичок читання та аудіювання. Тут можуть бути залучені різні елементи гейміфікації, наприклад, використання знайомих персонажів. 
  4. Практика. Учні курсів англійської мови застосовують нові знання та вміння у практичних завданнях. Чудова можливість застосувати ігри для запам'ятовування та практики нового матеріалу. Це можуть бути як активні групові вправи, так і використання інтерактивних завдань та тестів, які учні проходять самостійно. 
  5. Закріплення. На цьому етапі вчитель резюмує основний матеріал уроку, підсумовує здобуті знання, надає фідбек та відповідає на питання. Відстеження прогресу стимулює учнів до постійного покращення та допомагає вчителю визначити слабкі місця, які потребують додаткової практики.
  6. Домашнє завдання. Учні отримують завдання, які повинні виконати вдома для закріплення та розширення знань. Це можуть бути письмові завдання, читання, вправи з граматики тощо. На цьому етапі також можуть бути залучені ігрові елементи. 

  Ця структура здебільшого використовується на загальних курсах англійської мови. Інтенсиви, підготовкадо ЗНО з англійської, спеціалізовані програми тощо можуть мати специфічну структуру навчання та занять, які також не виключають можливість використання гейміфікації.

  Заняття з використанням ігор та інтерактивних вправ більш динамічні та цікаві, заохочують учня курсів англійської мови активно приймати участь у навчальному процесі

  Як займатися поза курсами англійської мови цікаво та ефективно

  Поза курсами англійської мови існує безліч можливостей для самостійної практик, яке може бути не лише ефективним, але й цікавим. Допомагає в цьому, знову ж таки, гейміфікація навчального процесу. Навіть 15-20 хв на день регулярної практики допоможуть дитині швидше досягти бажаного рівня. 

  Що можна додати в свою практику:

  • інтерактивні онлайн та офлайн книги для вивчення слів. Це допоможе розширити словниковий запас і покращити розуміння на слух;
  • використання тематичних застосунків та інтерактивних платформ. Зазвичай, вони пропонують нові слова та фрази щодня, а потім перевіряють як ви їх зрозуміли та запам'ятали. Наприклад, Duolingo, Memrise або Quizlet пропонують ігровий підхід до вивчення слів, фраз та граматичних конструкцій. Виконуючи вправи та завдання, ви отримуєте бали, розблоковуєте нові рівні та вивчаєте англійську мову у захоплюючій формі;
  • онлайн та офлайн ігри, які допомагають вчити слова, фрази та практикувати теми, які учень проходив на курсах англійської мови.

  Щоб використання цих ресурсів не було марним витрачанням часу або практикою “заради галочки”, потрібно заздалегідь розробити план для самостійної роботи:

  • знайти формати, які будуть подобатися школяреві. Як ми зазначили вище, методик та ресурсів, які використовують ігрові елементи, багато, але не всі вони можуть сподобатися дитині. Потрібно визначитися з цікавими ресурсами та типами практики;
  • займатися поступово. Вибирайте теми, які були на заняттях на курсах англійської мови, щоб додатково потренувати їх, або підтягнути слабкі місця. Не обов'язково перескакувати з теми на тему, або брати завдання більш складного чи нижчого рівня;
  • робити перерви та займатися комфортно. Не потрібно безперервно сидіти над практикою, навіть якщо вона в ігровому форматі. Займайтися потрібно в своєму темпі, робити перерви, щоб не втомлюватися і не відбити бажання далі вчити мову;
  • відслідковувати прогрес. Це важливо, щоб зрозуміти чи підходить цей формат та ресурси, на що звернути увагу для подальшого розвитку, виявити слабкі місця. 

  Регулярна та різноманітна практика допоможе цікаво та ефективно вивчати англійську як на курсах, так і самостійно

  Ігри, які допомагають вчити іноземну на курсах англійської мови та самостійно

  Вивчати англійську мову допомагають не лише освітні, а й розважальні, логічні, розвиваючі та інші ігри. Під час вибору важливо враховувати вік та інтереси дитини. Для молодших школярів краще підійдуть прості ігри, які будуть цікавими та захоплюючими, для старших — можна вибрати більш складні, які допоможуть їм поглибити свої знання та навички.

  Ігри, в які можна грати з друзями та всією родиною, на курсах англійської мови, онлайн та офлайн:

  • Scrabble — розвиває лексичний запас та граматичні навички;
  • Hangman — допомагає вчити нові слова та фрази; 
  • Taboo — розвиває активний словниковий запас та вміння висловлювати думки;
  • Scattergories — ще одна гра для розширення словника;
  • Alias — розрахована на пояснення слів без прямого проголошення і без використання однокорінних слів;
  • Once Upon A Time — допомагає розвинути навички говоріння та слухання, побудови речень та зв'язних історій;
  • Guess my problem? — чудова можливість попрацювати над навичками говоріння, слухання.

  Якщо школяр грає в комп'ютерні чи мобільні ігри, то, скоріш за все, вже стикався з необхідністю читати або слухати на англійській мові. Такі ігри можуть бути потужним інструментом для вивчення іноземної, оскільки вони комбінують в собі розвагу та практику мови. За їхньої допомоги можна покращити аудіювання та читацькі навички, використання нових знань в реальних ситуаціях тощо. Якщо використовувати проведення часу за комп'ютерними іграми з розумом, то можна вдало поєднювати розваги та практику англійської. 

  Ігри та гейміфікація відмінно стимулюють вивчення іноземної, однак слід розуміти, що вони не замінять повноцінне навчання на курсах англійської мови під керівництвом досвідченого вчителя. Курси надають систематичний підхід та можливість взаємодії з викладачем та іншими учнями, доповнюються ігровими методами, забезпечуючи повноцінний розвиток мовних, письмових та навичок аудіювання. Тож слід активно користуватися таким потужним інструментом, які ігри та гейміфікація у навчальному процесі, але не забувати, що вивчення мови має бути комплексним та систематизованим процесом. 


  Коментарі


   Додати коментар