Вивчення іноземної — тривалий процес, в якому важко уникнути рутинності та нудьги.
Однак сучасні курси англійської мови для школярів вдало вирішують цю проблему за допомогою інноваційних методів та підходів до навчання, серед яких виділяється гейміфікація. Вона припускає використання ігрових елементів у неігровому контексті, стимулює інтерес та мотивацію учнів, створює інтерактивне і захоплююче навчальне середовище, а також сприяє більшій залученості та покращенню засвоєння матеріалу.
Ігровий формат застосовують як на групових та парних курсах англійської мови, так і індивідуальних. З часом гра під час заняття перетворюється на своєрідний ритуал.
Важливість використання ігор на уроках:
Якщо раніше уроки англійської мови асоціювалися із вправами з підручниками та традиційними підходами, то сьогодні це може бути захоплюючою пригодою для учнів. І не важливо, займаються вони онлайн, чи офлайн.
Багато сучасних мовних шкіл використовують гейміфікацію у процесі навчання, наприклад, на курсах англійської мови в Green Country учні вчаться на онлайн-платформі з інтерактивними вправами, отримують бонуси за навчання. Нижче детальніше розглянемо, як сучасні курси для школярів використовують ігри та інтерактивний підхід з користю для вивчення мови.
Сучасні технології дають змогу дитині вчити лексику, граматику, покращувати аудіювання та розмовні навички за допомогою інтерактивних вправ, ігор та вікторин
Як ми зазначили вище, сучасні вчителі курсів англійської мови використовують різні ігри, щоб вчити та практикувати новий матеріал було цікавіше. Їх підбирають з урахуванням віку, рівня знань та потреб школярів. Наприклад, на уроках вчитель може запропонувати:
Ігровий підхід можна використовувати і для домашніх завдань та самостійної практики. Наприклад, за допомогою інтерактивного квізу можна запам'ятовувати нову лексику, граматичне правило, а спеціальні застосунки для вивчення мови допоможуть відпрацювати пройдений матеріал.
Також гейміфікація передбачає систему винагород. Учні курсів англійської мови можуть отримувати бали, жетони або інші винагороди за успішне виконання завдань, активну участь. За накопичення певної кількості балів вони можуть отримати віртуальні чи реальні нагороди. Це допомагає їм відчувати себе більш мотивованими і досягати успіхів.
Наприклад, учні на офлайн та онлайн курсах англійської в Green Country за підготовку до уроку, активність на занятті, день народження та відгуки отримують шкільну валюту «кантрики». Їх можна витратити на брендові товари в онлайн-крамничці школи, сертифікати на емоції, благодійність.
Заняття з використанням гейміфікації не поступаються ефективністю класичним урокам. Гра має на меті привернути увагу учнів до освітнього процесу та засвоєння нового матеріалу, його закріплення. Структура заняття може варіюватися в залежності від особливостей конкретних курсів англійської мови, однак основні етапи навчання залишаються схожими:
Ця структура здебільшого використовується на загальних курсах англійської мови. Інтенсиви, підготовкадо ЗНО з англійської, спеціалізовані програми тощо можуть мати специфічну структуру навчання та занять, які також не виключають можливість використання гейміфікації.
Заняття з використанням ігор та інтерактивних вправ більш динамічні та цікаві, заохочують учня курсів англійської мови активно приймати участь у навчальному процесі
Поза курсами англійської мови існує безліч можливостей для самостійної практик, яке може бути не лише ефективним, але й цікавим. Допомагає в цьому, знову ж таки, гейміфікація навчального процесу. Навіть 15-20 хв на день регулярної практики допоможуть дитині швидше досягти бажаного рівня.
Що можна додати в свою практику:
Щоб використання цих ресурсів не було марним витрачанням часу або практикою “заради галочки”, потрібно заздалегідь розробити план для самостійної роботи:
Регулярна та різноманітна практика допоможе цікаво та ефективно вивчати англійську як на курсах, так і самостійно
Вивчати англійську мову допомагають не лише освітні, а й розважальні, логічні, розвиваючі та інші ігри. Під час вибору важливо враховувати вік та інтереси дитини. Для молодших школярів краще підійдуть прості ігри, які будуть цікавими та захоплюючими, для старших — можна вибрати більш складні, які допоможуть їм поглибити свої знання та навички.
Ігри, в які можна грати з друзями та всією родиною, на курсах англійської мови, онлайн та офлайн:
Якщо школяр грає в комп'ютерні чи мобільні ігри, то, скоріш за все, вже стикався з необхідністю читати або слухати на англійській мові. Такі ігри можуть бути потужним інструментом для вивчення іноземної, оскільки вони комбінують в собі розвагу та практику мови. За їхньої допомоги можна покращити аудіювання та читацькі навички, використання нових знань в реальних ситуаціях тощо. Якщо використовувати проведення часу за комп'ютерними іграми з розумом, то можна вдало поєднювати розваги та практику англійської.
Ігри та гейміфікація відмінно стимулюють вивчення іноземної, однак слід розуміти, що вони не замінять повноцінне навчання на курсах англійської мови під керівництвом досвідченого вчителя. Курси надають систематичний підхід та можливість взаємодії з викладачем та іншими учнями, доповнюються ігровими методами, забезпечуючи повноцінний розвиток мовних, письмових та навичок аудіювання. Тож слід активно користуватися таким потужним інструментом, які ігри та гейміфікація у навчальному процесі, але не забувати, що вивчення мови має бути комплексним та систематизованим процесом.
Іде набір в школи англійської на листопад
Коментарі
Додати коментар
Підтвердіть ваш відгук
Оберіть, будь ласка, соціальну мережу для миттєвої публікації відгуку на сайті Enguide
Підтвердіть ваш голос
Оберіть, будь ласка, одну с соціальних мереж для голосування на сайті Enguide
Підтвердіть Ваш аккаунт
Будь ласка, перейдіть до пошти для підтвердження вашого облікового запису
Привіт, незнайомець :)
За вами помічена підозріла активність, можливість голосування заблоковано на 5 днів.