Hot 2756

Методики вивчення англійської: яку обрати?

Методики вивчення англійської: яку обрати?

Як краще вчити англійську? Які методи є актуальними для самостійного навчання? Які способи вивчення англійської мови підходять для дітей? Запитань багато, відповідей – теж. Але ми постаралися знайти правильні. 

  • Приступаючи до вивчення англійської мови, кожен насамперед шукає відповідний метод вивчення мови. Вибір залежить від багатьох умов: мета вивчення, поточний рівень володіння, вік учня. Так можна окреслити коло, в якому виявляться методики вивчення англійської мови, що підходять особисто для вас. Найімовірніше, їх буде кілька, і тут відіграють роль об'єктивні обставини: доступність школи англійської мови (територіальна та фінансова), графік занять, сервіс тощо. До речі, саме за такими параметрами, які оцінили учні, будується наш рейтинг мовних курсів. Ось новий приклад зі списком ТОП-шкіл Києва.

    Більшість учнів обирають оптимальний метод вивчення англійської: заняття групи на курсах, а додаткові ресурси використовують самостійно. Дійсно, сучасні ресурси дають масу можливостей для поглиблення знань: блоги з англійської, фільми в оригіналі з субтитрами, YouTube та телеграм-канали, аудіокниги, подкасти, мобільні програми для вивчення англійської мови… Круто, зручно, не нудно. Але однаково це лише допоміжні канали інформації, а основі повинні лежати ефективні робочі методики вивчення англійської.

    методики изучения английского языка

    Найкращі методики вивчення англійської

    Конкуренція серед викладачів та курсів англійської стимулює появу безлічі навчальних методик. Деякі з них обіцяють нечувано швидкі результати, інші вражають оригінальним підходом. Але на практиці найкращі методики – це робочі методики, тобто ті, які дозволяють отримати справжній, відчутний та міцний результат. А таких не так багато. Основних, мабуть, лише три:

    методики изучения английского языка 

    Вивчення англійської у групі

    Заняття у школах англійської мови з групою учнів вашого рівня підготовки не втрачають популярності. І невипадково. Ця методика вивчення англійської має багато переваг:

    • Спілкування. Комунікативні навички, сприйняття мови на слух, розмовна англійська – все це чудово тренується саме у групі. На заняттях вам доведеться багато спілкуватися з однокласниками та викладачем і це, безперечно, великий плюс.
    • Чужі помилки. Зрозуміло, їм потрібно не радіти, а вчитися, щоби не повторювати самому. Навчання у групі дозволяє дивитися та слухати з боку, помічати нюанси, що губляться при індивідуальному та/або самостійному навчанні.
    • Колектив. Зазвичай групові заняття не монотонні. Це означає, що іноді вони проходять поза класом (в кафе, в кіно, на природі). Крім того, у групі відзначають свята та дні народження, спілкуються неформально та заводять друзів.
    • Вартість. Навчання у групі - найдоступніше за ціною. Ви завжди зможете знайти акційну пропозицію або інакше заощадити на курсах англійської.
    • Рівні володіння мовою. Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced. Бувають групи для дітей та для дорослих.

    Серед недоліків групового навчання варто назвати ті самі “людські чинники”. По-перше, учні з активним темпераментом зазвичай більше практикуються та отримують більше уваги викладачів. По-друге, вам доведеться суворо дотримуватися графіку занять незважаючи на будь-які особисті обставини. По-третє, групові заняття зазвичай присвячені т.зв. спільній англійській, а для специфічної підготовки (до співбесіди, вступу до вузу, професійної діяльності) краще знайти хорошого викладача.методики изучения английского языка

    Індивідуальне вивчення англійської

    Заняття наодинці з репетитором – другий за популярністю метод вивчення іноземних мов. До нього звертаються школярі та абітурієнти, фахівці різних професій та просто любителі камерного спілкування (радимо звернути увагу на добірку курсів англійської для дітей). Вони отримують такі переваги цієї методики вивчення англійської:

    • Повна віддача. Репетитор приділяє вам 100% навчального часу. І графік, і зміст уроків, і темп курсу будуть налаштовані індивідуально для вас.
    • Ексклюзивний підхід. Репетитор визначить ваші особисті прогалини у знаннях – у всіх вони різні. Можливо, вам потрібно підтягнути граматику або розширити словниковий запас, можливо, ви плаваєте в неправильних дієсловах або часах. Наголос буде зроблено на те, що "кульгає".
    • Конкретні цілі. Викладач може активно підготувати до іспитів, поділитися тонкощами написання есе та іншими ноу-хау. Особливо якщо він спеціалізується саме на тому стилі мови (наукова, юридична, для IT), яка потрібна вам.
    • Інтенсивність. У середньому вивчення англійської з репетитором проходить швидше, ніж у групі з декількох учнів.
    • Психологічний комфорт. Сором'язливим людям не потрібно адаптуватися до спілкування з однокласниками, виступати на публіці – достатньо контакту з учителем.

    Недоліки цієї методики вивчення англійської очевидні. По-перше, робота індивідуального викладача обійдеться набагато дорожче групових занять у мовній школі. По-друге, ви вчитиметеся в “тепличних” умовах замість того, щоб активно спілкуватися, долати мовний бар'єр і тренувати сприйняття розмовної мови. По-третє, у хороших репетиторів розклад дуже щільний і вам доведеться "вписуватися" до нього.

    Радимо звернути увагу на добірку онлайн курсів англійської.

    методики изучения английского языка

    Самостійне вивчення англійської

    Самостійна підготовка може включати різні способи вивчення англійської. Це все перелічені та неодноразово описані нами інтернет-ресурси, а також підручники, літературні твори та кіно. Ці методи мають ряд переваг:

    • Зручний графік. Ви вивчатимете англійську в той час і в тій обстановці, коли це зручно особисто вам. Хоч вдома, хоч в барі, хоч вночі, хоч рано вранці.
    • Цікавий контент. Ви самі обиратимете матеріали для вивчення. Зможете дивитися серіали англійською, читати комікси, базікати в чатах, дивитися відеоблоги і т.д.
    • Безкоштовна англійська. Самоосвіта не коштує грошей. Можливо, деякі ресурси візьму певну плату, але вона буде символічною порівняно з вартістю курсів чи занять із репетитором.

    Що ж до недоліків цієї методики - їх корінь лежить у самодисципліні. Якщо ви можете організувати свій час і дотримуватися прийнятих рішень, то навчання дасть вагомі плоди. Якщо ні – то так і залишиться безрезультатним добрим наміром.

    методики изучения английского языка

    Як бачите, одні методики підходять для вивчення розмовної англійської, інші спрямовані на граматику. Вибирайте той метод, який відповідає вашій меті, і не забувайте про допоміжні прийоми, які помітно розширять світогляд, розвинуть лексикон і зроблять вивчення англійської цікавіше.

    Коментарі


      Додати коментар