Топ-менеджерів, бізнес-аналітиків і менеджерів проектів не беремо до уваги: їм англійська потрібна як повітря. Чи вкрай необхідне знання мови програмістам, тестувальникам і системним адміністраторам? І де краще вивчати англійську?
Стаття на dou.ua «Портрет ІТ-фахівця» вже встигла стати традиційною. В цьому році вона вирізняється яскравими картинками і цікавим висновком редакції про значення англійської мови в житті программіста.
80% айтишников имеют средний и выше уровень языка. Наивысший уровень имеют топ-менеджеры, бизнес аналитики и менеджеры проектов (у большинства из них — upper-intermediate). Большинство разработчиков, тестировщиков и сисадминов владеют уровнем intermediate, а большинство верстальщиков и дизайнеров — pre-intermediate.
Также подчеркнем прямую зависимость: чем выше уровень английского, тем выше удовлетворенность зарплатой и работой в целом.
Топ-менеджерів, бізнес-аналітиків і менеджерів проектів не беремо до уваги: їм англійська потрібна як повітря. Чи вкрай необхідне знання мови програмістам, тестувальникам і системним адміністраторам?
Так вже історично склалося, що майже всі мови програмування тісно пов'язні з англійською, англомовної є і документація. Мова Шекспіра і Толкіна, крім того, що метафорична і різноманітна, відрізняється лаконічністю.Отож, якщо ви не знаєте англійську, назви методів певної мови программування доведеться зазубрювати, оскільки ви не будете знати, що вони означають і навіщо потрібні (це в тому випадку, якщо в школі раптом вивчали санскрит або давньослов'янську замість англійської).
Англійська стала мовою, якою найпростіше віддавати команди комп'ютеру. Так, деякі мови програмування дозволяють писати неангломовні команди. Приміром, на рубі можна називати змінні і методи російськими словами.
def войти(электронная_почта, пароль)
пользователь = Пользователь.find(email: электронная_почта)
raise 'Пароль неверный' unless верные_данные_для_вход?(пользователь, пароль)
crypt.encrypt_and_sign(Сессия.create(user: пользователь).id)
end
def создать(название_адреса)
адрес = Адрес[название: название_адреса]
return адрес unless адрес.nil?
адрес = Адрес.новый
адрес.название = название_адреса
end
Для того, щоб дозволити собі таку заміну, зробити більше російських методів, потрібно додатково програмувати і, відповідно, витрачати більше часу. А час – ви-самі-знаєте-що. Крім того, повністю позбутися англійської навряд чи вдасться. Писати код російською можна хіба що на 1С і виглядати це буде приблизно так.
Вам подобається російська мова, ви любите програмувати.
Почніть програмувати на 1С.
Ви зненавидите і те, і інше.
Знайдено в коментарях на habrahabr.ru
Віддавати інструкції комп'ютеру російською – завдання невдячне і марне. Згадайте про відмінки і вжахніться. Уявіть, як буде виглядати рядок коду, якщо вам доведеться відміняти дієслова. Простіше англійську вивчити, ніж наполягати на програмуванні російською, хоча хлопці, які розробили JavaScript російською, так не вважають.
Навіть якщо ви не збираєтеся говорити з замовником, то вся література, вся технічна інформація, документація – англомовна. Якщо ви працюєте в міжнародній компанії: ділове листування, технічне завдання, спілкування з замовником – англомовне. З іншого боку, якщо ви не перший рік пишете код і вам просто не вистачає розмовного рівня англійської, а термінологію ви і так знаєте, чи потрібні вам курси?
Навіть джуніор-розробник знає термінологію, необхідну для роботи, володіє професійною лексикою і в змозі знайти відповідь на питання на просторах англомовного інтернету. Якщо не вистачає навичок розмовної англійської – можна пошукати курси, але, погодьтеся, далеко не кожен розробник безпосередньо спілкується з англомовним клієнтом.
Якщо все ж потрібна розмовна англійська, програмісту досить обрати стандартні курси англійської (або інтенсив) для отримання необхідного досвіду чи навичок.
Варто зауважити, що школи англійської частіше пропонують пропонують індивідуальні курси для програмістів, так як рівень мови і мети вивчення у них – різні, стандартна програма може задовольнити в повному обсязі і не всіх.
Бажаємо успіхів у вивченні англійської мови!
Коментарі
Додати коментар
Підтвердіть ваш відгук
Оберіть, будь ласка, соціальну мережу для миттєвої публікації відгуку на сайті Enguide
Підтвердіть ваш голос
Оберіть, будь ласка, одну с соціальних мереж для голосування на сайті Enguide
Підтвердіть Ваш аккаунт
Будь ласка, перейдіть до пошти для підтвердження вашого облікового запису
Привіт, незнайомець :)
За вами помічена підозріла активність, можливість голосування заблоковано на 5 днів.